Ferdinand Kotvald (1898 - 1980)

Český malíř. Studoval doma i v zahraničí (Paříž, Itálie, Jugoslávie). Poprvé vystavoval na výstavě Nesdružených v "Mánesu" v Praze, později na členských výstavách U. B. v Praze. Od třicátých let se výhradně věnoval malířství. Vliv na jeho díla měli Gogh a Kokoschka. Jeho obrazy jsou majetkem ministerstva školství, galerie města Prahy, Zlínské galerie, Národní banky v Praze a v soukromých sbírkách.

Kotvald Ferdinand (1898 - 1980) : Žlutá kytice

Žlutá kytice

Olejová tempera s voskem, 50 x 24 cm, signováno vpravo dole, na rubu popisek z Díla, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 17:55 h

Číslo položky: 3258

Kotvald Ferdinand (1898 - 1980) : Praha s Mikulášem a Karlovým mostem

Praha s Mikulášem a Karlovým mostem

olejová tempera s voskem, 36 x 49 cm, signováno vpravo dole, na rubu popisek z Díla

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 17 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 18:00 h

Číslo položky: 3259