Josef Šíma (1891 - 1971)

žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze, prof. V. Bukovace a J. Preislera na AVU tamtéž, studium stavebního inženýrství na VUT v Brně, člen Skupiny výtvarných umělců, Devětsilu, UB, spoluzakladatel pařížské skupiny Le Grand Jeu; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; byl asistentem kreslení na VUT v Brně, 1921 odešel do jižní Francie a do Paříže, kde se trvale usadil a vystavoval na Salonech;

Šíma Josef (1891 - 1971) : Paříž Josefa Šímy

Paříž Josefa Šímy

Aventinum 1927, 18 kolorovaných leptů, náklad 120 číslovaných výtisků, tento č. 85. Původní papírový obal ve velmi dobrém stavu.

Vyvolávací cena 280 000 Kč
Prodáno za 330 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 19:52 h

Číslo položky: 130

Šíma Josef (1891 - 1971) : Orfeus (Sloup Orfeův)

Orfeus (Sloup Orfeův)

kresba uhlem a akvarelem na papíře, 1957, 49 x 65 cm, sign. vpravo dole J. Šíma 57, vlevo dole dedikace "J. Kotalíkovi přátelsky". Natržený růžek vpravo dole odborně restaurován. Rámováno. Kresba byla několikrát vystavena, naposledy v Severočeské galerii v Litoměřicích a v galerii U bílého jednoročce v Klatovech (únor - květen 2003). Z pozůstalosti prof. PhDr. J. Kotalíka. K obrazu přiložena deklarace o původu díla od doc. PhDr. T. Kotalíka

Vyvolávací cena 260 000 Kč
Prodáno za 650 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 19:27 h

Číslo položky: 274

Šíma Josef (1891 - 1971) : Paříž - soubor

Paříž - soubor

18 kolorovaných leptů, vydal v roce 1927 Dr. O. Štorch-Marien v nakladatelství Aventinum. Celkový počet výtisků 120, tento má číslo 31. Signováno "Šíma" na frontispice. Formát souboru 37,5 x 30,5 cm, původní zrestaurovaný přebal s nepůvodní první stranou. Celých souborů bude již pouze několik, většina skončila rozebrána a rozprodána jednotlivě.

Vyvolávací cena 195 000 Kč
Prodáno za 225 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 20:00 h

Číslo položky: 576