Josef Jiří Kamenický (1910 - 1981)

Studoval na ŠUŘ a na AVU v Praze. Byl členem Fotoskupiny pěti a střediska Purkyně. S tímto střediskem vystavoval malby, dále svými pracemi obeslal výstavu mladých ve Zlíně a tamtéž výstavu Umění všem. Jeho malby byly v městské spořitelně v Třebíči. Díla jsou v majetku MG Brno a GVU Zlín. V rámci své tvorby používal pseudonymy Josef Steiner, A. Lískovec a Julius Horn.

Kamenický Josef Jiří (1910 - 1981) : Na bramborách

Na bramborách

olej na plátně, 30 x 55 cm, signováno, rámováno. Na rubu autorský štítek a popsáno.

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 700
Dražba ukončena 10.11.2022, 22:25 h

Číslo položky: 3478

Kamenický Josef Jiří (1910 - 1981) : Výlov Horusického rybníka

Výlov Horusického rybníka

olej na plátně, 30 x 55 cm, signováno vlevo dole, na rubu štítky s popisem a autentizací. Rámováno.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 200
Dražba ukončena 07.06.2023, 21:00 h

Číslo položky: 3698