Jiří Židlický (1895 - 1950)

byl český malíř, kreslíř a ilustrátor. Byl redaktorem nakladatelství Odeon, věnoval se malbě lesních interiérů a zvěře, byl činný jako ilustrátor. V roce 1943 odešel pro nemoc do důchodu a cele se věnoval malování. Vytvořil více než 850 obrazů, 67 ilustrovaných knih a kolem deseti tisíc kreseb. Vydal 46 obrazů pro školy, leporelo, tvořil myslivecké pohlednice, plakáty, diplomy a exlibris, byl i zručný řezbář. V roce 1930 vydal pod pseudonymem Jiří Harusák knihu Znamenaný a jiné povídky a v roce 1944 vyšla v nakladatelství Orbis jeho kniha pro děti Tři horácké pohádky, kterou sám ilustroval.

Židlický Jiří (1895 - 1950) : Vysoká v lese

Vysoká v lese

akvarel, 43 x 56 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 28.02.2023, 20:10 h

Číslo položky: 3584