František Daněk - Sedláček (1892 - 1974)

Od roku 1912 byl žákem Uměleckoprůmyslové školy v Praze. Jeho studia přerušila první světová válka, po jejímž konci se na školu vrátil a po dvou letech přešel na Akademii výtvarného umění k profesoru Vratislavu Nechlebovi. Po absolvování se oženil a hodně cestoval. Oblíbil si malebné kraje jako Podkarpatskou Rus, Valašsko a Slovácko. Začátkem dvacátých let 20. století přišel na Vysočinu, do Kamenice nad Lipou a namaloval zde řadu obrazů. Jeho pohledy připomínají naše starší plenairisty. Maloval s oblibou daleké výhledy do kraje, lesní interiéry, průhledy lesem, potoční zákoutí, staré uličky a zámky.

Daněk - Sedláček František (1892 - 1974) : Husy na rybníku

Husy na rybníku

olej na desce, 21 x 29,5 cm, signováno vlevo dole, rám, sklo.

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 18:35 h

Číslo položky: 3639