grafik, malíř, karikaturista, animátor, režisér animovaných filmů a ilustrátor knih. Narodil se v Českých Velenicích. V letech 1949 – 1950 studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V následujícím období, 1950 – 1955, studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Byl studentem profesora Antonína Pelce.
Adolf Born je členem Sdružení českých umělců a grafiků Hollar.
kresba tuší, 60.léta, 27 x 19 cm ve výřezu, sign. PD A Born, rámováno. Publikováno v časopisu Světová literatura
Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 500 Kč
Dražba ukončena 02.10.2014, 09:35 h
Číslo položky: 8
kresba tuší, 60.léta, 26 x 18 cm ve výřezu, sign. PD A Born, rámováno. Publikováno v časopisu Světová literatura.
Vyvolávací cena 5 500 Kč
Prodáno za 5 500 Kč
Dražba ukončena 02.10.2014, 09:40 h
Číslo položky: 9
kresba tuší, 60.léta, 24,5 x 16,5 cm ve výřezu, sign. PD A Born. Publikováno v časopise Světová literatura.
Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 7 000 Kč
Dražba ukončena 02.10.2014, 09:45 h
Číslo položky: 10
bar. litografie, 1983, 49 x 37,8 cm, značeno vlevo dole 31/70, sign. vpravo dole A. Born, zadní strana popis autorem
Vyvolávací cena 11 500 Kč
Prodáno za 14 500 Kč
Dražba ukončena 30.04.2015, 11:15 h
Číslo položky: 177
kresba tuší, 1981, 24,5 x 15 cm, sign. vpravo dole A Born. Ilustrace k povídce Irwina Shawa, reprodukováno ve Světové literatuře I./82, str. 45
Vyvolávací cena 5 900 Kč
Prodáno za 6 400 Kč
Dražba ukončena 30.04.2015, 11:25 h
Číslo položky: 179
kresba tuší, 1981, 24,5 x 16 cm, sign. vpravo dole A Born. Ilustrace k povídce Irwina Shawa. Reprodukováno ve Světové literatuře I./82, str. 61
Vyvolávací cena 5 900 Kč
Prodáno za 6 400 Kč
Dražba ukončena 30.04.2015, 11:30 h
Číslo položky: 180
bar. serigrafie, 28 x 18,5 cm, sign. uprostřed dole, A Born, paspartováno
Vyvolávací cena 2 900 Kč
Prodáno za 4 500 Kč
Dražba ukončena 05.11.2015, 10:03 h
Číslo položky: 306
bar. serigrafie, 28 x 18,5 cm, sign. vpravo dole A Born, paspartováno
Vyvolávací cena 2 900 Kč
Prodáno za 3 000 Kč
Dražba ukončena 05.11.2015, 10:05 h
Číslo položky: 307
bar. litografie, 53,5 x 38 cm, vlevo dole 3/95, sign. vpravo dole A Born
Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 09:50 h
Číslo položky: 454
lept, 28 x 21,7 cm, vlevo dole 21/75, sign. vpravo dole A Born
Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 09:55 h
Číslo položky: 455
bar. litografie, 49,5 x 40 cm, sign. uprostřed dole A Born
Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 10:00 h
Číslo položky: 456
bar. litografie, 65 x 49 cm, vlevo dole 22/90, sign. vpravo dole A Born
Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 10:05 h
Číslo položky: 457
bar. serigrafie, 28 x 18,5 cm, sign. uprostřed dole A Born, paspartováno
Vyvolávací cena 2 900 Kč
Prodáno za 3 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 10:10 h
Číslo položky: 458
akvarel, 1994, 29,5 x 21 cm, sign. vpravo nahoře A Born 94, rámováno, na rubu popis autorem.
Vyvolávací cena 40 000 Kč
Prodáno za 67 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 14:40 h
Číslo položky: 631
bar. litografie, 35,5 x 45,5 cm, vpravo dole sign. A. Born, vlevo dole 38/90
Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 14:45 h
Číslo položky: 632
bar. lito, 43 x 19,5 cm, sign. vpravo dole A Born, vlevo dole 69/95, rámováno
Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 11 500 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 14:56 h
Číslo položky: 633
lito s podtiskem, sign. vpravo dole A Born, 11 x 22 cm, vlevo dole 8/90, rámováno
Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 14:55 h
Číslo položky: 634
bar. litografie, 47 x 65 cm, sign. vpravo dole A Born, vlevo dole 64/93
Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 15 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:05 h
Číslo položky: 636
komb. technika, 32,5 x 39 cm, rámováno. Pravost potvrzena paní E. Bornovou
Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 5 500 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:10 h
Číslo položky: 637
Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 7 300 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:15 h
Číslo položky: 638
Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 6 600 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:20 h
Číslo položky: 639
Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 11 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:34 h
Číslo položky: 640
komb. technika, 26 x 37 cm, paspartováno. Poškozeno, rozpitá tuš. Pravost potvrzena paní E. Bornovou
Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 4 800 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:33 h
Číslo položky: 641
serigrafie, 28,5 x 19,5 cm, sign. vpravo dole A Born, pasparta a sklo
Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 6 000 Kč
Dražba ukončena 25.05.2017, 13:51 h
Číslo položky: 813
serigrafie, 15 x 10 cm, vpravo dole sign. 44/200 A Born
Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 500 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 17:35 h
Číslo položky: 976
bar. litografie, 19,5 x 13 cm (výřez), sign. vpravo nahoře A Born
Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 500 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 17:40 h
Číslo položky: 977
bar. litografie, 19,5 x 13 cm (výřez), sign. vpravo nahoře
Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 900 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 17:45 h
Číslo položky: 978
ofset, 1981, 66,3 x 47,7 cm, sign. vpravo dole, počet výtisků 500 ks, vydal Krátký film Praha
Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500 Kč
Dražba ukončena 01.05.2018, 18:10 h
Číslo položky: 1369
bar. litografie, 2002, 33 x 48,5 cm, sign. vpravo dole, autorský tisk, uprostřed dole přípis, rámováno
Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 18 000 Kč
Dražba ukončena 26.03.2019, 18:00 h
Číslo položky: 1524
litografie s podtiskem, 13,4 x 18,8 cm, sign. a značeno vlevo nahoře, 71/200, pasparta + sklo
Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 000 Kč
Dražba ukončena 26.03.2019, 18:05 h
Číslo položky: 1525
dvě fáze ze seriálu "Utržené sluchátko", 13,5 x 11,5 cm
Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 3 200 Kč
Dražba ukončena 26.03.2019, 18:19 h
Číslo položky: 1526
Plakát k otevření stálé expozice kresleného a loutkového filmu na zámku Kratochvíle v roce 1981. 68 x 48 cm, dodatečně sign. autorem v roce 2011. Vydal Krátký film Praha v nákladu 1000 ks.
Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 1 500 Kč
Dražba ukončena 26.03.2019, 18:24 h
Číslo položky: 1527
bar. litografie, 30 x 21 cm, sign. vlevo nahoře
Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 5 500 Kč
Dražba ukončena 14.10.2019, 20:00 h
Číslo položky: 1734
bar. litografie, 1995, 30 x 21 cm, sign. vpravo nahoře
Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 5 500 Kč
Dražba ukončena 14.10.2019, 20:05 h
Číslo položky: 1735
Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 6 000 Kč
Dražba ukončena 14.10.2019, 20:13 h
Číslo položky: 1736
serigrafie s podtiskem, 20,5 x 15 cm, signováno dole uprostřed
Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 2 100 Kč
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:05 h
Číslo položky: 1930
Fáze z anim. titulků k filmu, 1984, 12,5 x 16 cm.
Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 100 Kč
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:13 h
Číslo položky: 1931
3 x 4 cm, 14 karátové zlato, křišťál, punc. Vydala Lyra Pragensis.
Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 16 000 Kč
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:15 h
Číslo položky: 1932
3x tempera, tuš, á 7,3 x 9,8 cm. Nesignováno, sklo, pasparta. Pravost potvrdila paní Emma Bornová.
Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 7 000 Kč
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:23 h
Číslo položky: 1933
Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 600 Kč
Dražba ukončena 26.05.2020, 17:45 h
Číslo položky: 2085
suchá jehla, 33 x 23,7 cm, autorský tisk, list poškozen a restaurován, signováno. Vydala Lyra Pragensis
Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 16 000 Kč
Dražba ukončena 26.05.2020, 17:55 h
Číslo položky: 2087
1991, akvarel, 40 x 35 cm, sign. v levé horní části, rámováno.
Vyvolávací cena 110 000 Kč
Prodáno za 190 000 Kč
Dražba ukončena 05.10.2020, 19:16 h
Číslo položky: 2279
Exlibris Lode Deurinck, bar. litografie, 16,2 x 8,2 cm, sign. vpravo dole, autorský tisk
Evropa, serigrafie, 10,6 x 21,2 cm, sign. vpravo dole
Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 700 Kč
Dražba ukončena 05.10.2020, 19:10 h
Číslo položky: 2318
Novoročenky tiskaře T. Svobody, serigrafie, 3x 10,7 x 21 cm.
Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 500 Kč
Dražba ukončena 02.02.2021, 17:32 h
Číslo položky: 2460
bar. litografie, 48,5 x 37,5 cm, sign. vpravo dole, číslováno 15/70, rámováno
Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 36 000 Kč
Dražba ukončena 27.05.2021, 19:06 h
Číslo položky: 2665
akvarel, 26,5 x 18 cm, sign. vpravo dole, rámováno, muzeální sklo. Konzultováno s pí. E. Bornovou.
Vyvolávací cena 60 000 Kč
Prodáno za 140 000 Kč
Dražba ukončena 25.10.2021, 18:48 h
Číslo položky: 2832
bar. lept, 27,7 x 10 cm, signováno vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 8 000 Kč
Dražba ukončena 01.03.2022, 22:19 h
Číslo položky: 3046
lept, 33 x 23,8 cm, sign. vpravo dole, čís. 94/200, uprostřed dole slepotisk Lyry Pragensis
Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 12 000 Kč
Dražba ukončena 01.03.2022, 22:18 h
Číslo položky: 3047
bar. litografie, 36,5 x 49 cm, signováno vpravo dole, číslováno 67/70. rámováno
Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 36 000 Kč
Dražba ukončena 30.05.2022, 21:38 h
Číslo položky: 3226
bar. litografie, 46 x 65 cm, autorský tisk, signováno vpravo dole, uprostřed popis autorem. Na okraji papíru, mimo tiskovou plochu, černá skvrna od tiskové barvy.
Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 32 000 Kč
Dražba ukončena 30.05.2022, 21:43 h
Číslo položky: 3227
2x serigrafie, 21,5 x 10,4 cm, obě signovány
Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800 Kč
Dražba ukončena 30.05.2022, 21:45 h
Číslo položky: 3228
bar. serigrafie, 25 x 25 cm, 79/100, signováno vpravo dole
Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 4 000 Kč
Dražba ukončena 09.11.2022, 18:50 h
Číslo položky: 3376
barevný lept, 25,5 x 17,7 cm, 24/60, signováno, rámováno
Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 15 000 Kč
Dražba ukončena 09.11.2022, 18:58 h
Číslo položky: 3377
tuš + akvarel, 57 x 40 cm, kresba k publikovanému plakátu. Signováno vpravo dole. Na rubu signovano autorem. Pravý hohrní okraj lehce ohnutý. Na pravém okraji skvrna od lepenky nezasahující do kresby. Na dolním okraji natrženo a podlepeno - nezasahuje do kresby.
Vyvolávací cena 80 000 Kč
Prodáno za 260 000 Kč
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:00 h
Číslo položky: 3378
bar. litografie, 40,5 x 30 cm, 8/70, signováno vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 32 000 Kč
Dražba ukončena 27.02.2023, 22:05 h
Číslo položky: 3540
Velikost 62, 18 karátové zlato, křišťál, punc, mistrovská značka zlatníka (J.M v oválu). Vytvořeno v jediném kusu podle návrhu A. Borna pro předsedu Lyry Pragensis. 70. léta minulého století. Konzultováno s manželkou A. Borna Emou Bornovou.
Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 36 000 Kč
Dražba ukončena 27.02.2023, 22:22 h
Číslo položky: 3541
bar. serigrafie, 22,5 x 15,5 cm, 131/200, signováno. Volný list
Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 500 Kč
Dražba ukončena 07.06.2023, 17:55 h
Číslo položky: 3631
bar. litografie, 1985, 38 x 48,5 cm, signováno vpravo dole, číslováno 14/70
Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 34 000 Kč
Dražba ukončena 07.06.2023, 18:06 h
Číslo položky: 3632