Walther Klemm (1883 - 1957)

Studoval ve Vídni na Uměleckoprůmyslové škole a na místní Univerzitě dějiny umění. Věnoval se grafice a olejomalbě. Působil jako pedagog ve Výmaru. Na počátku byl ovlivněn Emilem Orlíkem. Jeho raná tvorba je spojena hlavně s grafikou. Teprve od roku 1910 se věnuje i olejomalbě, která je v počátcích v duchu realismu, později se jeho malířský rukopis uvolnil. Byl členem Metzbundu.

Klemm Walther (1883 - 1957) : Noční říčka

Noční říčka

olej na plátně, 1915, 42 x 62 cm, signováno a datováno vpravo dole monogramem, rámováno.

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 21:10 h

Číslo položky: 3700