Jaroslava Brychtová (1924 - 2020) Libenský Stanislav (1921 - 2002)

Stanislav Libenský
byl český sklářský výtvarník, sochař, kreslíř, ilustrátor, typograf a pedagog.Již za svého života se stal legendou. Jeho pedagogická práce a sklářské umění vytvářené téměř půl století v nedílné spolupráci s jeho spolupracovnicí a později partnerkou Jaroslavou Brychtovou proměnily osobnost Stanislava Libenského v autoritu, které si dodnes váží celý odborný svět. Přispěl výrazným osobním vkladem k formování vývoje moderního uměleckého skla a měl velký podíl na tom, že tzv. skleněná plastika patří v současnosti k nejznámějším reprezentantům českého uměleckého řemesla v zahraničí.

Jaroslava Brychtová
byla česká sochařka a především sklářka, celosvětově proslulá pro své monumentální skleněné plastiky. Ve svém díle spolupracovala se svým druhým manželem, Stanislavem Libenským.

Libenský Stanislav (1921 - 2002) Jaroslava Brychtová (1924 - 2020)  : Polibek

Polibek

tavené sklo,16 cm, částečně broušeno a pískováno. Novější odlitek. Značeno S. Lib - J. Bry (58 - 82).

Vyvolávací cena 40 000 Kč
Prodáno za 85 000
Dražba ukončena 08.06.2023, 17:17 h

Číslo položky: 3723