Jaroslav Hovadík (1935 - 2011)

byl český grafik, malíř a sochař. Působil v USA, Kanadě, v Německu a dalších zemích.Narodil se ve Zlíně a až do své emigrace do Kanady v roce 1968, kde působil 11 let, žil ve Fryštáku. Studoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti (1952–1955). Potom chodil na přípravku pro vysoké školy umělecké v Praze (1955–1956) a v letech 1956 až 1957 studoval Akademii výtvarných umění v Praze. Na uměleckou scénu vstoupil jako malíř a od roku 1962 také jako grafik a autor objektů a asambláží. Ve výtvarnictví se přiblížil osobnostem jako Vladimír Boudník nebo Antonín Tomalík. Patřil k zakladatelům zlínské výtvarné skupiny 5+2. Z Kanady se přestěhoval do Francie. V roce 1986 se usadil v německém Mühlheimu. Zde se stal členem Svazu německých umělců. Po sametové revoluci se často vracel i do Česka, usadil se v Litoměřicích, kde pokračoval ve své tvorbě až do smrti. Jeho osobnost vyzařovala neutuchající energii i intenzivní potřebu tvořit. Vystavoval například ve Spojených státech, Austrálii, Indii nebo Africe. Doma měl soubor výstav v roce 1992 v Brně, Zlíně, Plzni a Chebu.  Velkou soubornou výstavu s názvem Hovadík je všade Hovadík uspořádala Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích v roce 2009.

Hovadík Jaroslav (1935 - 2011) : Žiletka

Žiletka

reliéfní hlubotisk, 1965, 25,5 x 17,2 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 13.11.2023, 20:24 h

Číslo položky: 3839

Hovadík Jaroslav (1935 - 2011) : Bez názvu

Bez názvu

perforovaný hlubotisk, 1970, 18,5 x 21,6 cm, sign. vpravo dole, číslováno 1/25, volný list. Pochází z autorovy pozůstalosti.

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 300
Dražba ukončena 13.11.2023, 20:30 h

Číslo položky: 3840

Hovadík Jaroslav (1935 - 2011) : Reliéfní tisk I.

Reliéfní tisk I.

reliéfní hlubotisk, 1964, 24 x 19 cm signováno vlevo dole. Z autorovy pozůstaloti.

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 200

Číslo položky: 3841

Hovadík Jaroslav (1935 - 2011) : Reliéftní tisk II.

Reliéftní tisk II.

reliéfní hlubotisk, 1964, 25,5 x 18,6 cm, signováno vpravo dole, volný list. Z autorovy pozůstalosti.

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 100
Dražba ukončena 13.11.2023, 20:33 h

Číslo položky: 3842