Kája Saudek (1935 - 2015)

vlastním jménem Karel Saudek, byl český malíř a komiksový kreslíř. Jeho specifické výtvarné dílo doplnilo také několik filmů a populárně-naučný televizní seriál Okna vesmíru dokořán, ilustroval též řadu knih a časopisů, mezi nimi i několik z pera Jaroslava Foglara. Byl bratrem (jednovaječné dvojče) fotografa Jana Saudka. Tři z jeho komiksů – Muriel a andělé, Lips Tullian a Arrnal a dva dračí zuby – se v roce 2009 umístily v první desítce ankety webu Komiksárium, jež hledala nejlepší české komiksy všech dob. Tím byl pasován do pozice nejvýznamnějšího českého komiksového tvůrce historie. Jeho (a Macourkův) komiks Muriel a andělé celou anketu i vyhrál.

Saudek Kája (1935 - 2015) : Polibek

Polibek

komb. technika, 28 x 27,5 cm, signováno vpravo dole. Pravost povrdil znalec autorova díla pan Filip Konečný. Rámováno.

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 32 000
Dražba ukončena 14.11.2023, 19:54 h

Číslo položky: 3934