Fráňa Šén (Schön) (1882 - 1976)

Český malíř. V letech 1912-1914 studoval u prof. Malinovského na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni. Voják z povolání. V první světové válce padl do ruského zajetí, prošel velkou část centrální a jižní Asie, vytvořil četné malířské studie a obrazy Orientu. Od roku 1922 se věnoval pouze malbě, vyhledával motivy v okolí Olomouce a na Hané. Člen Syndikátu čs. výtvarných umělců, člen Orientálního ústavu.

Šén (Schön) Fráňa (1882 - 1976) : Beduínka z jižního Tunisu

Beduínka z jižního Tunisu

olej na kartonu 66 x 45 cm, signováno vpravo dole, na rubu popsáno, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 14.11.2023, 20:42 h

Číslo položky: 3950