Antonín Procházka (1882 - 1945)

studoval na Uměleckoprůmyslové škole a Akademii výtvarných umění v Praze u Vlaha Bukovace, Hanuše Schwaigera a Maxe Švabinského. Byl členem Osmy, účastnil se obou výstav v letech 1907 a 1908. Byl také členem Spolku výtvarných umělců Mánes (1907–1911 a 1923–1929).V roce 1911 se stal členem Skupiny výtvarných umělců.

zdroj:wikipedie

Procházka Antonín (1882 - 1945) : Dívka (dvojlist s básní F. Halase)

Dívka (dvojlist s básní F. Halase)

suchá jehla, 10,6 x 7,7 cm, nesign.

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 28.04.2016, 17:35 h

Číslo položky: 547

Procházka Antonín (1882 - 1945) : Dívka s kyticí

Dívka s kyticí

akvarel, 36 x 28 cm, signováno vpravo dole monogramem, rámováno

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 43 000
Dražba ukončena 26.10.2021, 21:35 h

Číslo položky: 2921