Otta Mizera (1919 - 1952)

představitel českého surrealismu a postkubismu. Za svého života měl pouze dvě výstavy, první v roce 1946 v Praze, druhou v roce 1950 v Paříži.

Mizera Otta (1919 - 1952) : Hlava

Hlava

kolor. monotyp, 1944, 24 x 16,3 cm, sign. vpravo dole Mizera 18.10.44

Vyvolávací cena 7 500 Kč

Číslo položky: 249

Mizera Otta (1919 - 1952) : Dýmka

Dýmka

Dýmka, kolor. monotyp, 1945, 21,5 x 30 cm, sign. vpravo dole Mizera 18.I. 45, Zadní strana -tužková skica vpravo dole popis autora -9.) Dýmka, kolor. monotypickákresba, Otta Mizera 9., 1000 Kčs

Vyvolávací cena 7 700 Kč

Číslo položky: 250

Mizera Otta (1919 - 1952) : Petrolejka

Petrolejka

Petrolejka, kolor. monotyp, 1944, 23,5 x 16,8 cm, sign. vpravo dole Mizera 18.10.44, zadní strana - tužková skica monotypu, popsáno autorem vpravo dole Otta Mizera
12.) Petrolejka, kolor. monotypická kresba, 1500,-, publikováno v knize „Můj mozek ve skleněné krychli, str. 263 v čb. kontuře

Vyvolávací cena 7 500 Kč

Číslo položky: 251

Mizera Otta (1919 - 1952) : Žena

Žena

lept, 1944, 14,5 x 12,2 cm, sign. vpravo dole Mizera, vlevo dole 3/10, v desce OM XXV. 44, na pasp. Autorem 15.) Žena, lept, 300,-

Vyvolávací cena 1 700 Kč

Číslo položky: 252

Mizera Otta (1919 - 1952) : Zátiší

Zátiší

suchá jehla, 1944, 12,3 x 15,8 cm, sign. v pravo dole Mizera 44, LD 11/20, vpravo dole v desce OM, na pasp. vlevo dole autorem 8. Zátiší, suchá jehla, 300,-

Vyvolávací cena 2 400 Kč

Číslo položky: 253

Zátiší

suchá jehla, 1944, 12,2 x 15,8 cm, č11/20, sign. vpravo dole Mizera 44. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 372

Zátiší

suchá jehla, 1944, 10,6 x 8,2 cm, č.3/10, sign. v desce OM XXVIII 44, vpravo dole tužkou Mizera. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 373

Zátiší

suchá jehla, 1944, 10,8 x 9,8 cm, č.3/10, v desce OM XX 44, vpravo dole tužkou Mizera. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 374

Zátiší

lept, 1944, 10,7 x 8,3 cm, vlevo dole 1/10, vpravo dole Mizera

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 888

Mizera Otta (1919 - 1952) : Ženy na pláži

Ženy na pláži

lept, 1946, 8,9 x 13,8 cm, vlevo dole 3/2, vpravo dole Mizera 46

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 889

Žena

monotypistická kresba, 30 x 21 cm, sign. uprostřed dole Mizera 18. I. 45, na rubu kresba tužkou + popis

Vyvolávací cena 1 400 Kč

Číslo položky: 890

Žena

suchá jehla, 1944, 15,9 x 12,3 cm, vlevo dole 3/10, vpravo dole Mizera tužkou + sign. v desce

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 891

Žena

lept, 1944, 10,8 x 9,8 cm, vlevo dole 3/10

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 892

Zátiší

suchá jehla, 1944, 10,5 x 7,8 cm, vlevo dole 3/10, vpravo dole Mizera

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 893

Mizera Otta (1919 - 1952) : Autoportrét

Autoportrét

lept, 1946, 8 x 5,8 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 3/1

Vyvolávací cena 800 Kč

Číslo položky: 1445

Mizera Otta (1919 - 1952) : Kočka

Kočka

lept, 1946, 8 x 6 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 3/1

Vyvolávací cena 800 Kč

Číslo položky: 1446

Zátiší

lept, 1946, 6,2 x 8 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 3/1

Vyvolávací cena 800 Kč

Číslo položky: 1447

Mizera Otta (1919 - 1952) : La Ciotat

La Ciotat

lept, 1946, 8,2 x 11,1 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 3/1

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1448

Mizera Otta (1919 - 1952) : Hlava dívky

Hlava dívky

lept, 7,8 x 5,8 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 3/1

Vyvolávací cena 800 Kč

Číslo položky: 1449

Kočka

lept, 1944, 9,8 x 14,7 cm, značeno v desce a sign. vpravo dole, vlevo dole 3/10

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1450

Žena

suchá jehla, 1944, 24,7 x 15,8 cm, značeno v desce  a sign. vpravo dole, vlevo dole 3/10

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1451