Jiří Hejna (1921 - 2011)

iří Hejna byl významným českým akademickým malířem, ilustrátorem a grafikem. Narodil se 29. července 1921 v Praze do rodiny truhláře Emanuela Hejny, která měla umělecké sklony - jeho starší bratr Václav Hejna byl také malířem. Jiří studoval dekorativní malířství na Baťově Škole umění ve Zlíně v letech 1941–1945 pod vedením profesora Karla Hofmana. Poté pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění v Praze a dokončil své malířské vzdělání v roce 1947 na École nationale supérieure des beaux-arts v Paříži.

Naše služby

Výkup obrazů

Výkup obrazů

Vykupujeme kvalitní umělecká díla (obrazy,kresby,grafiky,sochy) především z období 19. – 20. století.

více informací
Aukce umění

Aukce umění

Kromě výkupu uměleckých děl a komisního prodeje, pořádáme rovněž internetové aukce umění.

více informací
Rámování

Rámování

Rádi Vám pomůžeme s výběrem rámu a vhodné adjustace díla. Rámujeme obrazy, kresby, grafiky, tiskoviny, plakáty i textílie.

více informací