Drobná plastika Židovský houslista

kolorované dřevo, v 58 cm, š. 6 cm, hl 10 cm, vyřezáno z jednoho kusu, (u futrálu na housle pozdější oprava), signováno J.V, datováno H 1898 ( signace ovedena ve spodní části převlečníku). Jde o expresivně pojaté, mistrovské dílo, v našich podmínkách ojedinělé jak pojetím tak i zpracováním. Ojedinělá je především kombinace zřetelně karikujícího pojetí těla figury se sugestivně mrazivým až hypnotickým výrazem jejího obličeje.

Vyvolávací cena 13 000 Kč
Aktuální cena 13 000 Kč

Číslo položky: 3785
Poslední dražitel: 994
Dražba ukončena: 08.06.2023, 22:15 h