Vladimír Komárek (1928 - 2004)

studia začal na umělecké sklářské škole v Železném Brodě a v roce 1946 byl přijat na Akademii výtvarných umění. Po dvou letech však přestoupil na UMPRUM (Vysoká škola umělecko-průmyslová), kde v roce 1954 absolvoval u prof. Karla Štipla.Už v době studií se intenzivně věnoval vlastní volné tvorbě a aktivně se zapojoval i do skupin a sdružení podobně smýšlejících tvůrců. Například v letech 1965–71 byl členem významného Sdružení českých umělců a grafiků Hollar.
zdroj: wikipedie

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Vesnický hřbitov

Vesnický hřbitov

barevný lept, 14,7 x 11,2 cm, sign. UD V. Komárek

Vyvolávací cena 1 100 Kč

Číslo položky: 68

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Muž s brýlemi

Muž s brýlemi

bar. lept, 14,6 x 11,2 cm, sign. UD V. Komárek

Vyvolávací cena 1 100 Kč

Číslo položky: 69

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Romance

Romance

Vyvolávací cena 1 100 Kč

Číslo položky: 70

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Milenci

Milenci

Vyvolávací cena 1 100 Kč

Číslo položky: 71

Milenci

kresba tužkou, 1987, ve výřezu 30 x 43,5 cm, sign. vlevo dole V. Komárek 87, rámováno

Vyvolávací cena 9 500 Kč

Číslo položky: 235

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Rozhovor

Rozhovor

bar. lept, 14,5 x 11,2 cm, sign. uprostřed dole V. Komárek

Vyvolávací cena 1 100 Kč

Číslo položky: 236

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Sourozenci

Sourozenci

bar. lept, 14,5 x 11,2 cm, sign. uprostřed dole, V. Komárek

Vyvolávací cena 1 100 Kč

Číslo položky: 237

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Plot

Plot

bar. lept, 14,5 x 11,2 cm, sign. dole uprostřed V. Komárek

Vyvolávací cena 1 100 Kč

Číslo položky: 238

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Hodiny s liliemi

Hodiny s liliemi

dřevořez, 25,5 x 23,5 cm, vlevo dole 48/200, sign. uprostřed dole V. Komárek, rámováno

Vyvolávací cena 1 900 Kč

Číslo položky: 345

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Konvolut grafik

Konvolut grafik

pět drobných grafik, různé techniky, všechny signovány

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 346

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Křížová cesta

Křížová cesta

kompletní soubor 14 leptů - volné listy, 10,4 x 14,3 cm, značeny vlevo dole I. - XIV., sign. uprostřed dole

Vyvolávací cena 8 500 Kč

Číslo položky: 495

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna

olej na plátně, 70 x 50,5 cm, sign. vpravo dole V Komárek 97, rámováno

Vyvolávací cena 30 000 Kč

Číslo položky: 682

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Rozkládací triptych

Rozkládací triptych

olej, tužka, 1997, 47,2 x 44,5 cm, sign. uprostřed dole V. Komárek 97

Vyvolávací cena 10 000 Kč

Číslo položky: 683

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : V máji

V máji

lept, 1975, 24,5 x 38 cm, sign. uprostřed dole V. Komárek, vpravo dole přípis, vlevo dole 24/50

Vyvolávací cena 300 Kč

Číslo položky: 684

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Tulipány

Tulipány

dřevoryt, 1974, 29,7 x 23,7 cm, sign. dole uprostřed V Komárek 74

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 685

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Konvolut 3 grafik

Konvolut 3 grafik

2x lept 21,7 x 9,8 cm a 11,8 x 7,3 cm, 1x dřevoryt, vše signováno

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 686

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Sedící

Sedící

dřevoryt, 30 x 15,5 cm, vlevo dole 162/200, sign. vpravo dole V Komárek, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 847

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Lampy

Lampy

lept, 1999, 47 x 28,5 cm, vlevo dole 27/50, sign. dole uprostřed V Komárek 99

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 848

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Slepice

Slepice

dřevoryt, 50,5 x 30,5 cm, sign. dole uprostřed V Komárek

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 849

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Zátiší

Zátiší

dřevoryt 18,2 x 38,8 cm, sign. dole uprostřed V Komárek

Vyvolávací cena 600 Kč

Číslo položky: 850

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : V kurníku

V kurníku

lept, 21,5 x 15,5 cm, vlevo dole 3/50, vpravo dole sign. V. Komárek

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 851

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Praha

Praha

lept, 20,7 x 17,8 cm, vlevo dole 1/50, dole uprostřed VKomárek

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 852

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Karlův most

Karlův most

lept, 20,5 x 17,8 cm, vlevo dole 1/50, uprostřed dole Komárek

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 853

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Polička

Polička

lept, 14,7 x 11,2 cm, sign. uprostřed dole V Komárek 83

Vyvolávací cena 300 Kč

Číslo položky: 854

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : Nesu mísu

Nesu mísu

lept, 22,3 x 14,8 cm, sign. uprostřed dole V Komárek 74

Vyvolávací cena 300 Kč

Číslo položky: 855

Komárek Vladimír (1928 - 2004) : V zátiší

V zátiší

lept, 25 x 18,5 cm, vlevo dole 48/100, vpravo dole V. Komárek 74

Vyvolávací cena 400 Kč

Číslo položky: 856

Muž s brýlemi

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 857

Rozhovor

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 858

Plot

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 859

Křížová cesta

soubor 14 suchých jehel, 18 x 14,8 cm, všechny signovány vpravo dole, vlevo dole 77/200, přebal dřevoryt Ježíše a Anděla, sign. na hřbetě

Vyvolávací cena 8 500 Kč

Číslo položky: 1430