Miloslav Holý (1897 - 1974)

 Malíř a grafik v Praze, žák pražské akademie ve speciální škole prof. Švabinského. Tehdy vytvořil řadu barevných litografií. Poté se věnoval nejvíce malbě a každoročně vystavoval v Praze, cizině a také mimo jiné ve skupině Holan (Holý, Kotík, Kotrba).

Holý Miloslav (1897 - 1974) : Orba

Orba

1950, monotyp, 33,3 x 40 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 02.02.2021, 18:50 h

Číslo položky: 2478

Holý Miloslav (1897 - 1974) : Zátiší se džbánem a jablky

Zátiší se džbánem a jablky

1938, bar. akvarel, 23 x 40,5 cm, sign. vlevo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 02.02.2021, 18:55 h

Číslo položky: 2479

Holý Miloslav (1897 - 1974) : Mostecká věž

Mostecká věž

1956, uhel, 21,5 x 29,5 cm, sign. vlevo dole, rámováno

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 02.02.2021, 19:00 h

Číslo položky: 2480

Holý Miloslav (1897 - 1974) : Kamýk

Kamýk

1947, uhel+akvarel, 27,5 x 38,2 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 02.02.2021, 19:05 h

Číslo položky: 2481

Holý Miloslav (1897 - 1974) : Orání u remízku

Orání u remízku

1957, kresba tužkou, 18 x 26,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 02.02.2021, 19:10 h

Číslo položky: 2482

Holý Miloslav (1897 - 1974) : Na parapetu

Na parapetu

1946, komb. technika, 45 x 62, sign. vlevo dole

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 25.05.2021, 20:50 h

Číslo položky: 2687