Miloslav Holý (1897 - 1974)

 Malíř a grafik v Praze, žák pražské akademie ve speciální škole prof. Švabinského. Tehdy vytvořil řadu barevných litografií. Poté se věnoval nejvíce malbě a každoročně vystavoval v Praze, cizině a také mimo jiné ve skupině Holan (Holý, Kotík, Kotrba).

Holý Miloslav (1897 - 1974) : V zimě v Rokytnici

V zimě v Rokytnici

pastel, 1962, 28 x 39 cm, vpravo dole M. Holý, Rokytnice 62, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 996

Holý Miloslav (1897 - 1974) : 2 grafické listy

2 grafické listy

2x bar. litografie, 21,5 x 29 cm a 21,5 x 29,7, obě signovány a číslovány

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 1403

Holý Miloslav (1897 - 1974) : Sušárny

Sušárny

pastel, 48 x 58 cm, sign. vpravo dole, pasp. + rám, na rubu stržený štítek SČVU.

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 1404