Václav Boštík (1913 - 2005)

Václav Boštík byl český abstraktní malíř. Narodil se 6. 11. 1913 v Horním Újezdu u Litomyšle a zemřel 7. 5. 2005 v Praze. Inicioval vznik skupiny UB 12. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze a Akademie výtvarných umění (tamtéž) u profesora Viléma Nowaka. Jeho dílo se vyvíjelo od počátečního realismu k abstrakci, využíval elementární geometrické tvary a základní geometrické znaky. Jeho dílo má mystický obsah a je v něm patrná snaha o pochopení tajemství vesmíru. Koncem 60. let se účastnil výstav Nové citlivosti - poslední autorská výstava se uskutečnila v roce 2008 v Galerii Zdenka Sklenáře v Litomyšli.

Boštík Václav (1913 - 2005) : Abstraktní kompozice

Abstraktní kompozice

bar. kresba, 68 x 48 cm, sign. uprostřed dole Boštík 93, rámováno. Majitel obraz získal přímo od autora. Na papíře jsou dva jemné sklady, viz foto.

Vyvolávací cena 70 000 Kč
Prodáno za 70 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 17:50 h

Číslo položky: 979

Boštík Václav (1913 - 2005) : Neodeslaný dopis

Neodeslaný dopis

barevná suchá jehla, 17,5 x 13,2 cm, signováno uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:05 h

Číslo položky: 3379