Zdeněk Burian (1905 - 1981)

český malíř a ilustrátor dobrodružných knih. Proslul zejména svými paleontologickými rekonstrukcemi společně s profesorem Josefem Augustou.Ve 14 letech byl přijat na Akademii výtvarných umění, přímo do druhého ročníku. Na škole vydržel necelé 2 roky a v šestnácti se začal živit jako ilustrátor. Mezinárodního uznání se mu dostalo za rekonstrukce vymřelých zvířat a rostlin, kterým se věnoval ve spolupráci s předními odborníky, mezi nimiž byli paleontolog Josef Augusta, antropolog Vojtěch Fetter a další.

Burian Zdeněk (1905 - 1981) : Přípitek

Přípitek

kresba tuší, běloba, 12,2 x 11,3 cm, sign. v kresbě vpravo dole ZB a dole uprostřed Zd. Burian, rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 18:15 h

Číslo položky: 984

Burian Zdeněk (1905 - 1981) : Kovbojové

Kovbojové

kvaš, 1940, 31 x 23 cm, signováno vlevo dole, rámováno. V pravé dolní části lehké poškození kresby. Levá polovina dvoustránkové ilustrace pro časopis Ahoj na neděli, E.B. Mana - Žíznivá země, ročník 8. Náhled celé dvoustrany ve fotogalerii použit z webu Daildeca.cz

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 70 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 19:01 h

Číslo položky: 2834