Jaromír Jindra (1895 - 1984)

Studoval soukromě v Praze u prof. Engelmüllera, absolvoval několik kurzů na Uměleckoprůmyslové škole ve Vídni. Působil na českých školách i chvíli ve Vídni jako pedagog. Jeho nejčastější námětem byly zachycované okamžiky života rušných pražských ulic kvašovou temperou.

Jindra Jaromír (1895 - 1984) : Kunratické náměstí v zimě

Kunratické náměstí v zimě

tempera, 50 x 65 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 01.05.2018, 22:25 h

Číslo položky: 1226

Jindra Jaromír (1895 - 1984) : Kunratice

Kunratice

50. léta, tempera, 51 x 68 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 01.05.2018, 22:30 h

Číslo položky: 1227

Jindra Jaromír (1895 - 1984) : Národní Museum od Šancí

Národní Museum od Šancí

tempera, 50.léta, 51 x 68 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 01.05.2018, 22:35 h

Číslo položky: 1228

Jindra Jaromír (1895 - 1984) : Zima v Kunraticích

Zima v Kunraticích

tempera, 50.léta, 49 x 54 cm, signováno vlevo dole, rámováno

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 26.05.2020, 20:51 h

Číslo položky: 2121