František Tavík Šimon (1877 - 1942)

malíř, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty, pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze, zakladatel a předseda SČUG Hollar. Jeho dílo tvoří z velké části pohledy na Prahu, New York a Paříž, které jsou ovlivněny francouzskými impresionisty a japonskými grafickými technikami.

zdroj: wikipedie

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Průvod sokolů Mosteckou věží

Průvod sokolů Mosteckou věží

lept, 49,5 x 40 cm, sign. PD T.F. Šimon LD autorova značka III. stav

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 02.10.2014, 19:45 h

Číslo položky: 131

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Selka

Selka

bar. litografie, 35,5 x 27,3 cm, sign. vpravo dole T.F. Šimon, vlevo dole značka

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 3 200
Dražba ukončena 27.10.2016, 17:40 h

Číslo položky: 757

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Chrám sv. Víta

Chrám sv. Víta

bar. akvatinta, 14,3 x 16 cm, vlevo dole razízko TFŠ + č.44, vpravo dole sign. T.F. Šimon

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 21.11.2017, 22:20 h

Číslo položky: 1105

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Hradčany

Hradčany

bar. akvatinta, 14,3 x 16 cm, vlevo dole razítkko TFŠ + č.44, vpravo dole sign. T.F. Šimon

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 21.11.2017, 22:24 h

Číslo položky: 1104

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Hradčany s Daliborkou

Hradčany s Daliborkou

bar. akvatinta, 14,3 x 16,2 cm, vlevo dole razízko TFŠ, vpravo dole sign. T.F. Šimon

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 21.11.2017, 22:25 h

Číslo položky: 1106

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Nocturno

Nocturno

akvatinta, 1911, 16 x 21,7 cm, sign. vpravo dole T.F. Šimon

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 21.11.2017, 22:30 h

Číslo položky: 1107

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Podloubí

Podloubí

bar. akvatinta, 26,5 x 31 cm, sign. vpravo dole, restaurováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 07.10.2020, 20:35 h

Číslo položky: 2419

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Z Indie

Z Indie

lept, 29,5 x 20 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 07.10.2020, 20:40 h

Číslo položky: 2420

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Cesta do vesnice

Cesta do vesnice

bar. akvatinta, 32 x 32 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole lignatura

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Dražba ukončena 03.02.2021, 21:55 h

Číslo položky: 2588

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : V zimě na vsi

V zimě na vsi

bar. lept, 26 x 40,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 6 500
Dražba ukončena 27.10.2021, 20:05 h

Číslo položky: 2962

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Hradčany v zimě

Hradčany v zimě

bar. akvatinta, 1920, 20,6 x 17,6 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 31.05.2022, 22:20 h

Číslo položky: 3311

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Kroměřížský zámek

Kroměřížský zámek

lept, 1932, 20,7 x 16,5 cm, signováno vpravo dole, pravý okraj zvlněn - mimo tiskovou plochu

Vyvolávací cena 700 Kč
Dražba ukončena 28.02.2023, 22:15 h

Číslo položky: 3609

Tavík Šimon František (1877 - 1942) : Dívka v klobouku

Dívka v klobouku

barevný pastel, 1903, 30 x 23 cm, signováno monogramem vlevo dole, rámováno

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 08.06.2023, 19:50 h

Číslo položky: 3756