Jaroslav Dajč (1943)

český grafik, kreslíř a ilustrátor, absolvent Pedagogického institutu v Jihlavě a následně Pedagogické fakulty Masarykovy university v Brně (ateliér profesora Hadlače). Člen sdružení výtvarných umělců Vysočiny. Věnuje se grafice (tisk z hloubky) a kresbě, bibliofilským tiskům, vytváří ex libris. Námětově vychází z lidové moudrosti, dochází až k náboženské tradici. Vytvořil grafikcý cyklus Balady o starých lidech, Zmoudření Dona Quijota, Pád vzhůru, Biblický rok, Podobenství o člověku. Působí pedagogicky na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě.

Dajč Jaroslav (1943) : Krajina dotýkaná

Krajina dotýkaná

2002, soubor 7 bar. leptů 27 x 15 cm, vše signováno a značeno 37/110

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 25.05.2021, 19:58 h

Číslo položky: 2676

Dajč Jaroslav (1943) : Oidipus

Oidipus

soubor 7 grafických listů, lepty s akvatintou, formát 56 x 38,7 cm, všechny signovány a značeny 5/40. Jako neprodejný soubor pro své přátelé vydali Josef Runštuk a Karel Žižkovský v počtu 40 číslovaných výtisků. Tento je 5/40.

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 25.05.2021, 20:00 h

Číslo položky: 2677

Dajč Jaroslav (1943) : Půjdem spolu do Betléma

Půjdem spolu do Betléma

2005, 12 kolor. such. jehel na papíře, 26,9 x 15 cm, vše signováno, Edice Opál. Nákl. 60 výtisků, tento je č.5

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 02.03.2022, 18:48 h

Číslo položky: 3062