Adolf Hoffmeister (1902 - 1973)

Byl nejen právníkem a politikem, ale zejména geniálním karikaturistou, skvělým ilustrátorem, autorem originálních koláží, vtipným spisovatelem, básníkem, dramatikem, organizátorem zahraničních výstav a sběratelem umění, a díky své tvorbě se řadí k předválečným osobnostem, které formovaly českou avantgardu. Snad nejznámějšími Hoffmeisterovými výtvarnými díly jsou karikatury významných osobností kulturní avantgardy, spolu s kolážemi, často sloužícími jako knižní ilustrace.

zdroj: wikipedie

Hoffmeister Adolf (1902 - 1973) : Adam a Eva

Adam a Eva

koláž, 1965, 44,5 x 98,5 cm, sign. PD AH65 Říčky, rámováno. Pravost potvrdil syn malíře Adam Hoffmeister.

Vyvolávací cena 38 000 Kč
Prodáno za 38 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 11:25 h

Číslo položky: 31

Hoffmeister Adolf (1902 - 1973) : Max Ernst

Max Ernst

kresba tuší + koláž, 60. léta, 69 x 48,5 cm, nesignováno, rámováno. Pravost potvrdil syn malíře Adam Hoffmeister.

Vyvolávací cena 38 000 Kč
Prodáno za 38 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 11:30 h

Číslo položky: 32

Hoffmeister Adolf (1902 - 1973) : kresba k výstavě portrétů AH

kresba k výstavě portrétů AH

tuš + tužka, 1929, 17 x 39 cm, sign. AH 29. Na rubu tužková skica

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 17:05 h

Číslo položky: 660

Hoffmeister Adolf (1902 - 1973) : James Joyce

James Joyce

tuš + akvarel, 1928, 60 x 44 cm, sign. vpravo dole AH 28, restaurováno. Publikováno v knize Adolf Hoffmeister - Podoby, vydal Čs. spisovatel, 1967, str. 76

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 17:10 h

Číslo položky: 661

Hoffmeister Adolf (1902 - 1973) : Stáří, aneb teď je již pozdě

Stáří, aneb teď je již pozdě

koláž, 1972, 30,5 x 39,5 cm, sign. vlevo dole AH 72, na rubu Adolf Hoffmeister, 9.VIII. 1972, Říčky + název koláže, pasparta

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 01.05.2018, 20:43 h

Číslo položky: 1197

Hoffmeister Adolf (1902 - 1973) : Hromadný hrob

Hromadný hrob

koláž, 1973, 30,7 x 49 cm, sign. vpravo dole AH 73, na rubu popsáno a podepsáno autorem, pasparta

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 01.05.2018, 20:45 h

Číslo položky: 1198

Hoffmeister Adolf (1902 - 1973) : Děti rády pohřbívají rodiče

Děti rády pohřbívají rodiče

koláž, 1972, 31 x 47 cm, sign. vlevo dole AH 72, na rubu popsáno a podepsáno autorem

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 01.05.2018, 20:50 h

Číslo položky: 1199

Hoffmeister Adolf (1902 - 1973) : Ilustrační kresba

Ilustrační kresba

kresba tuší, 13 x 25,7 cm, sign. AH vpravo dole, na rubu přípravná kresba tužkou

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 26.03.2019, 19:14 h

Číslo položky: 1538

Hoffmeister Adolf (1902 - 1973) : Pátečníci

Pátečníci

1927, tisk, 27,5 x 42,5 cm, sign. perem vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 4 500
Dražba ukončena 02.02.2021, 18:46 h

Číslo položky: 2476