Albín Brunovský (1935 - 1997)

V letech 1956–1961 studoval krom jiných u Vincenta Hložníka Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě a v letech 1963–1966 na stejné škole postgraduálně. Poté až do roku 1990 vedl na této škole knižní tvorbu, od roku 1981 jako profesor, od roku 1989 byl rektorem. Od roku byl 1987 místopředseda ÚV ZSVU a člen předsednictva ÚV SČSVU. Za své dílo byl oceněn v roce 1985 titulem národní umělec. Jeho malby se vyznačují minimalistickou technikou a obsahují surrealistické tendence. Zabýval se volnou grafikou široké škály technik i drobnou užitou grafikou, jako je exlibris, poštovní známky a bankovky. Provedl ilustrace například k dílům autorů N. V. Gogola, M. de Cervantese, H. Ch. Andersena.

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Bez názvu

Bez názvu

lept, 1980, 9,8 x 6,6 cm, popsáno dole uprostřed (nečitelná dedikace) 1980, A. Brunovský

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 30.04.2015, 11:40 h

Číslo položky: 182

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Čarovný les

Čarovný les

bar. lept, 1991, 13 x 10 cm, sign. uprostřed dole, 16/100, A. Brunovský 1998

Vyvolávací cena 3 900 Kč
Prodáno za 3 900
Dražba ukončena 30.04.2015, 11:45 h

Číslo položky: 183

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Krajina pre poprsí

Krajina pre poprsí

bar. litografie, 1999, 31,5 x 26 cm, vlevo dole 19/100, uprostřed dole Krajina pre poprsí, vpravo dole A Brunovský 1999, rámováno

Vyvolávací cena 17 000 Kč
Prodáno za 19 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 10:25 h

Číslo položky: 461

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Kverulantská loď

Kverulantská loď

bar. litografie, 1999, 42 x 53 cm, vlevo dole Kverulantská loď, uprostřed dole, 28/80, vpravo dole A. Brunovský 1999, rámováno

Vyvolávací cena 17 000 Kč
Prodáno za 22 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 10:33 h

Číslo položky: 462

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Pohanská

Pohanská

lept, 1998, 29,4 x 20,5 cm, dedikace a sign. vpravo dole, vlevo dole název + A.T. XXX.

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 22 000
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:43 h

Číslo položky: 1937

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Exulanti

Exulanti

bar. lept, 1997, 39 x 29,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno XXVI./XXX. + název

Vyvolávací cena 17 000 Kč
Prodáno za 42 000
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:48 h

Číslo položky: 1938

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Viléme! Hynku!! Jarmilo!!!, opus 564

Viléme! Hynku!! Jarmilo!!!, opus 564

suchá jehla +  mezzotinta, 1989, 15,5 x 9,5 cm, sign. a číslováno 89/100

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 26.05.2020, 18:10 h

Číslo položky: 2090

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Ex libris H. Blokland

Ex libris H. Blokland

1978, lept, 12,5 x 9,8 cm, signováno a značeno 34/50, uprostřed dole. Rámováno

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 5 600
Dražba ukončena 25.10.2021, 18:50 h

Číslo položky: 2833

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Ex libris - Hiroo Yamaguchi

Ex libris - Hiroo Yamaguchi

bar. suchá jehla, 9,8 x 9 cm, 1984, signováno s věnováním uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 5 600
Dražba ukončena 01.03.2022, 22:25 h

Číslo položky: 3049

Brunovský Albín (1935 - 1997) : grafický list z bibliofilie J. Šimoviče, O srdcích

grafický list z bibliofilie J. Šimoviče, O srdcích

bar. litografie, 24 x 35,8 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 30.05.2022, 22:05 h

Číslo položky: 3232

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Ale kam potom odletíme z tejto zmrznutej planety

Ale kam potom odletíme z tejto zmrznutej planety

bar. suchá jehla, 6/100, 25,5 x 17,5 cm, signováno a popsáno uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 20 000
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:13 h

Číslo položky: 3380

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Pohanské

Pohanské

bar. suchá jehla, 1992, 29,5 x 20,3 cm, signováno vpravo dole, popsáno dole uprostřed, rámováno.

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 36 000
Dražba ukončena 28.02.2023, 19:25 h

Číslo položky: 3575

Brunovský Albín (1935 - 1997) : Opilý Koráb

Opilý Koráb

bibliofilie, 1980, formát 44 x 31 cm. Přeložil F. Hrubín. 5 x barevný lept A. Brunovského rozměru 25 x 17,5 cm. Vydal Klub přátel umění v Gottwaldově v počtu pouze 51 výtisků. Tento má číslo 42. Velmi pěkný stav.

Vyvolávací cena 100 000 Kč
Prodáno za 100 000
Dražba ukončena 13.11.2023, 18:21 h

Číslo položky: 3798