Josef Istler (1919 - 2000)

Koncem 30. let 20. století soukromě studoval v Jugoslávii malbu u německého malíře Waltra Höffnera.Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes. V letech 1945-47 se účastnil akcí Skupiny Ra. V letech 1947-48 spolupracoval s Vratislavem Effenbergerem na filmu Nástin studie o zlomku skutečnosti (v produkci Čs. filmového ústavu Praha). V roce se podílel na surrealistických sbornících Znamení zvěrokruhu, v letech 1953-62 na pracovních albech Objekty 1-5. V letech 1950-52 výtvarně spolupracoval na „černých fraškách" V. Effenbergera a K. Hynka.

Istler Josef (1919 - 2000) : Hlava

Hlava

bar. lept, 1992, 47,5 x 33,5 cm, značeno vlevo dole 111/200, sign. vpravo dole, Istler 92, uprostřed dole slepotiskové razítko Lyry Pragensis

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 202

Istler Josef (1919 - 2000) : Bez názvu

Bez názvu

bar. lept, 1991, 14,9 x 10,2 cm, značeno vlevo dole 72/50, sign. vpravo dole Istler 91

Vyvolávací cena 600 Kč

Číslo položky: 203

Istler Josef (1919 - 2000) : Desatero - Josef Istler

Desatero - Josef Istler

10 barevných leptů, 1992, všechny signované, formát folia A3, velikost graf. desky 30 x 20 cm, edice Biblos, velká řada, svazek 7., vydáno v počtu 100 čísl. výtisků, tento č.37

Vyvolávací cena 11 000 Kč

Číslo položky: 204

Istler Josef (1919 - 2000) : Konvolut dvou grafik

Konvolut dvou grafik

bar. lepty, 1995 a 1997, 10,3 x 8,7 a 12 x 8,8 cm, oba signovány

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 322

Bez názvu

bar. lept, 1977, 32,5 x 22,5 cm, sign. vpravo dole Istler 77, vlevo dole 179/200

Vyvolávací cena 1 800 Kč

Číslo položky: 666

Istler Josef (1919 - 2000) : Torzo

Torzo

bar. lept, 14,8 x 11,2 cm, sign. vpravo dole Istler, vlevo dole 30/50

Vyvolávací cena 300 Kč

Číslo položky: 667

Bez názvu

bar. dřevoryt, 1946, 10,5 x 7,7 cm, sign. uprostřed dole Istler 46, rám

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 824

Istler Josef (1919 - 2000) : Tvar

Tvar

bar. lept, 15 x 10,2 cm, vlevo dole 72/150, vpravo dole Istler 91

Vyvolávací cena 400 Kč

Číslo položky: 825

Istler Josef (1919 - 2000) : Akt

Akt

bar.lept, 14,7 x 11,4 cm, vlevo dole 49/50, vpravo dole sign. istler

Vyvolávací cena 600 Kč

Číslo položky: 826

Istler Josef (1919 - 2000) : Konvolut 3 grafik

Konvolut 3 grafik

3x bar. lept 12 x 8,7 cm, sign. vpravo dole Istler 97, vlevo dole zn 135/180, 81/180, 24/180

Vyvolávací cena 750 Kč

Číslo položky: 1000

Istler Josef (1919 - 2000) : Konvolut 5 barevných leptů

Konvolut 5 barevných leptů

lepty v rozměrech 13,3 x 9 cm, všechny číslovány a signovány

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1408

Istler Josef (1919 - 2000) : Konvolut 4 bar. leptů

Konvolut 4 bar. leptů

formáty 12 x 9 cm, vše číslováno a signováno

Vyvolávací cena 800 Kč

Číslo položky: 1409

Istler Josef (1919 - 2000) : Konvolut 4 barevných leptů

Konvolut 4 barevných leptů

formát 12 x 9 cm, vše číslováno a signováno

Vyvolávací cena 800 Kč

Číslo položky: 1410

Istler Josef (1919 - 2000) : Žena

Žena

bar. lept, 1987, 14,7 x 11,3 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 47/50 - II., volný list jako součást Pamětního listu večera Spolku čes. bibliofilů v roce 1987

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1411