Josef Istler (1919 - 2000)

Koncem 30. let 20. století soukromě studoval v Jugoslávii malbu u německého malíře Waltra Höffnera.Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes. V letech 1945-47 se účastnil akcí Skupiny Ra. V letech 1947-48 spolupracoval s Vratislavem Effenbergerem na filmu Nástin studie o zlomku skutečnosti (v produkci Čs. filmového ústavu Praha). V roce se podílel na surrealistických sbornících Znamení zvěrokruhu, v letech 1953-62 na pracovních albech Objekty 1-5. V letech 1950-52 výtvarně spolupracoval na „černých fraškách" V. Effenbergera a K. Hynka.

Istler Josef (1919 - 2000) : Hlava

Hlava

bar. lept, 1992, 47,5 x 33,5 cm, značeno vlevo dole 111/200, sign. vpravo dole, Istler 92, uprostřed dole slepotiskové razítko Lyry Pragensis

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 30.04.2015, 13:30 h

Číslo položky: 202

Istler Josef (1919 - 2000) : Desatero - Josef Istler

Desatero - Josef Istler

10 barevných leptů, 1992, všechny signované, formát folia A3, velikost graf. desky 30 x 20 cm, edice Biblos, velká řada, svazek 7., vydáno v počtu 100 čísl. výtisků, tento č.37

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 13:40 h

Číslo položky: 204

Istler Josef (1919 - 2000) : Konvolut dvou grafik

Konvolut dvou grafik

bar. lepty, 1995 a 1997, 10,3 x 8,7 a 12 x 8,8 cm, oba signovány

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 05.11.2015, 11:20 h

Číslo položky: 322

Istler Josef (1919 - 2000) : Bez názvu

Bez názvu

bar. lept, 1977, 32,5 x 22,5 cm, sign. vpravo dole Istler 77, vlevo dole 179/200

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 1 900
Dražba ukončena 26.10.2016, 17:35 h

Číslo položky: 666

Istler Josef (1919 - 2000) : Torzo

Torzo

bar. lept, 14,8 x 11,2 cm, sign. vpravo dole Istler, vlevo dole 30/50

Vyvolávací cena 300 Kč
Prodáno za 400
Dražba ukončena 26.10.2016, 17:40 h

Číslo položky: 667

Bez názvu

bar. dřevoryt, 1946, 10,5 x 7,7 cm, sign. uprostřed dole Istler 46, rám

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 25.05.2017, 14:40 h

Číslo položky: 824

Istler Josef (1919 - 2000) : Akt

Akt

bar.lept, 14,7 x 11,4 cm, vlevo dole 49/50, vpravo dole sign. istler

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 25.05.2017, 14:50 h

Číslo položky: 826

Istler Josef (1919 - 2000) : Konvolut 3 grafik

Konvolut 3 grafik

3x bar. lept 12 x 8,7 cm, sign. vpravo dole Istler 97, vlevo dole zn 135/180, 81/180, 24/180

Vyvolávací cena 750 Kč
Prodáno za 750
Dražba ukončena 20.11.2017, 19:38 h

Číslo položky: 1000

Istler Josef (1919 - 2000) : Konvolut 5 barevných leptů

Konvolut 5 barevných leptů

lepty v rozměrech 13,3 x 9 cm, všechny číslovány a signovány

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 12.11.2018, 19:53 h

Číslo položky: 1408

Istler Josef (1919 - 2000) : Konvolut 4 bar. leptů

Konvolut 4 bar. leptů

formáty 12 x 9 cm, vše číslováno a signováno

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 12.11.2018, 19:55 h

Číslo položky: 1409

Istler Josef (1919 - 2000) : Konvolut 4 barevných leptů

Konvolut 4 barevných leptů

formát 12 x 9 cm, vše číslováno a signováno

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 12.11.2018, 20:00 h

Číslo položky: 1410

Istler Josef (1919 - 2000) : Žena

Žena

bar. lept, 1987, 14,7 x 11,3 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 47/50 - II., volný list jako součást Pamětního listu večera Spolku čes. bibliofilů v roce 1987

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 12.11.2018, 20:05 h

Číslo položky: 1411

Istler Josef (1919 - 2000) : Pastýřka putující k dubnu

Pastýřka putující k dubnu

bar. lept, 32,5 x 22,5 cm, sign. + datováno vpravo dole, vlevo značeno 180/200

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 26.03.2019, 19:20 h

Číslo položky: 1541

Istler Josef (1919 - 2000) : Hlava - torso

Hlava - torso

bar. lept, 1988, 33 x 23,5 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 15.10.2019, 17:45 h

Číslo položky: 1774

Istler Josef (1919 - 2000) : F. Kafka

F. Kafka

bar. lept, 1992, 47 x 32,8 cm, sign. vpravo dole, zn. 64/200 vlevo dole. Slepotisk Lyra Pragensis dole uprostřed

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 200
Dražba ukončena 15.10.2019, 17:50 h

Číslo položky: 1775

Istler Josef (1919 - 2000) : Hudební kompozice

Hudební kompozice

bar. lept, 1995, 19,9 x 13,7 cm, sign. vpravo dole, značeno 118/140 vlevo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:00 h

Číslo položky: 1777

Istler Josef (1919 - 2000) : Pocta Mahlerovi

Pocta Mahlerovi

bar. lept, 1998, 29,2 x 20,7 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 69/100

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:10 h

Číslo položky: 1779

Istler Josef (1919 - 2000) : Torzo ženy

Torzo ženy

bar. lept, 1999, 19,5 x 13,9 cm, značeno 105/120, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:15 h

Číslo položky: 1780

Hlava

monotyp, 1977, 48 x 31,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:20 h

Číslo položky: 1781

Istler Josef (1919 - 2000) : Hlava dívky

Hlava dívky

lept, 1951, 23,4 x 15,3 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 2/10

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 4 200
Dražba ukončena 11.02.2020, 18:03 h

Číslo položky: 1961

Hlava

monotyp, 1962, 41 x 30 cm, sign. vrypem vpravo dole, vročení na rubu

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 13 000
Dražba ukončena 11.02.2020, 18:05 h

Číslo položky: 1962

Hlava - torso

bar. lept, 1988, 33 x 23,5 cm, sign. vpravo dole, značenou aut. tisk 7/10 vlevo dole

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 11.02.2020, 18:13 h

Číslo položky: 1963

Istler Josef (1919 - 2000) : Azrael

Azrael

bar. lept, 1995, 19,7 x 14,5 cm, sign. vpravo dole, značeno 64/100

Vyvolávací cena 800 Kč
Dražba ukončena 11.02.2020, 18:20 h

Číslo položky: 1965

Istler Josef (1919 - 2000) : Ženské torso

Ženské torso

bar. lept, 1999, 19,5 x 13,9 cm, sign. vpravo dole, značeno 35/120

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 11.02.2020, 18:25 h

Číslo položky: 1966

Ženské torso

bar. lept, 19,5 x 13,9 cm, sign. vpravo dole, značeno 72/120

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 11.02.2020, 18:30 h

Číslo položky: 1967

Istler Josef (1919 - 2000) : soubor 6 leptů

soubor 6 leptů

6 barevných leptů ve formátech 11,5 x 6,8 cm do 11,8 x 8,8 cm. Všechny číslovány a signovány

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 900
Dražba ukončena 26.05.2020, 20:07 h

Číslo položky: 2111

Pocta Mahlerovi

bar. lept, 29,1 x 20,8 cm, 1998, sign. vpravo dole, vlevo dole 8/100

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 26.05.2020, 20:00 h

Číslo položky: 2112

Istler Josef (1919 - 2000) : soubor leptů I.

soubor leptů I.

6x bar. lept á 12 x 9 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 2 200
Dražba ukončena 05.10.2020, 21:25 h

Číslo položky: 2306

Istler Josef (1919 - 2000) : soubor leptů II.

soubor leptů II.

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 2 200
Dražba ukončena 05.10.2020, 21:30 h

Číslo položky: 2307

Istler Josef (1919 - 2000) : soubor leptů III.

soubor leptů III.

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 05.10.2020, 21:35 h

Číslo položky: 2308

Istler Josef (1919 - 2000) : Soubor leptů IV.

Soubor leptů IV.

3x bar. lept á 12 x 9 cm, 1x Pamětní list Spolku čs. bibliofilů s leptem 14,5 x 11,3 cm. Všechny grafiky jsou signovány

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 05.10.2020, 21:40 h

Číslo položky: 2309

Istler Josef (1919 - 2000) : Postava

Postava

kresba barevnými tušemi, 27 x 19 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 25.05.2021, 21:15 h

Číslo položky: 2692

F. Kafka

soubor 7 bar. grafických listů, 1994, formát publikace 29,7 x 21 cm, vše signováno. Náklad 40 výtisků, tento je č. 15, na pouzdru světelná skvrna.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 02.03.2022, 20:15 h

Číslo položky: 3080

Istler Josef (1919 - 2000) : Abstraktní kompozice

Abstraktní kompozice

bar. lept, 15,7 x 10 cm, 120/160, 1978, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 02.03.2022, 20:20 h

Číslo položky: 3081

Bez názvu

bar. lept, 19,5 x 14,5 cm, signováno vpravo dole, 1993, volný list

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 07.06.2023, 20:25 h

Číslo položky: 3691

Abstraktní kompozice

bar. lept, 1979, 23,5 x 17,7 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 13.11.2023, 20:54 h

Číslo položky: 3849