Jaroslav Šerých (1928 - 2014)

V letech 1946 až 1950 studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a Střední výtvarné škole v Turnově. Poté pokračoval v letech 1950 až 1957 na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Vlastimila Rady a prof. Vladimíra Pukla, poté následovala aspirantura u prof. Vladimíra Silovského.

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Vyhnání z ráje

Vyhnání z ráje

bar. lept, 1978, 64 x 49 cm, značeno vlevo dole 13/50, sign. uprostřed dole J. Šerých 78, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 272

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Píseň bratru Slunci

Píseň bratru Slunci

měď se smaltem, 1985, 24,5 x 17 cm, sign. vpravo nahoře, rámováno. vzadu dedikace Akademiku PhDr. Jiřímu Kotalíkovi, řediteli Národní galerie ze srdce rád Jaroslav Šerých, Vánoce 1987

Vyvolávací cena 38 000 Kč

Číslo položky: 273

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Vladimír Holan - Noc s Ofélií

Vladimír Holan - Noc s Ofélií

bar. lept, 1996, 20,5 x 13,5 cm, sign. vlevo dole J Šerých

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 573

Vladimír Holan - Noc s Ofélií

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 574

Vladimír Holan - Noc s Ofélií

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 575

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Profesor PhDr. Fr. Dvořák

Profesor PhDr. Fr. Dvořák

bar. lept, 1995, bar. lept, 14,2 x 9,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 135/150, součást Pamětního listu ke slavnostnímu večeru Spolku čes. bibliofilů

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1482