Jaroslav Šerých (1928 - 2014)

V letech 1946 až 1950 studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a Střední výtvarné škole v Turnově. Poté pokračoval v letech 1950 až 1957 na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Vlastimila Rady a prof. Vladimíra Pukla, poté následovala aspirantura u prof. Vladimíra Silovského.

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Vyhnání z ráje

Vyhnání z ráje

bar. lept, 1978, 64 x 49 cm, značeno vlevo dole 13/50, sign. uprostřed dole J. Šerých 78, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 30.04.2015, 19:05 h

Číslo položky: 272

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Píseň bratru Slunci

Píseň bratru Slunci

měď se smaltem, 1985, 24,5 x 17 cm, sign. vpravo nahoře, rámováno. vzadu dedikace Akademiku PhDr. Jiřímu Kotalíkovi, řediteli Národní galerie ze srdce rád Jaroslav Šerých, Vánoce 1987

Vyvolávací cena 38 000 Kč
Prodáno za 38 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 19:10 h

Číslo položky: 273

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : 2x grafika

2x grafika

2x bar. lept, 2001, 5 x 3,4 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 93/100

Vyvolávací cena 200 Kč
Prodáno za 400
Dražba ukončena 12.02.2020, 19:25 h

Číslo položky: 2038

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Z římského karnevalu H. Berlioze

Z římského karnevalu H. Berlioze

bar. lept, 2012, 31,2 x 24,6 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 5/85

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 12.02.2020, 19:30 h

Číslo položky: 2039

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Golgota

Golgota

bar. lept, 48,5 x 34, sign. vpravo dole, značeno 2/20, rámováno

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 27.10.2021, 19:15 h

Číslo položky: 2952

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Milenci

Milenci

bar. litografie, 45 x 37,5 cm, sign. vpravo dole, značeno 25/80

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 3 600
Dražba ukončena 27.10.2021, 19:20 h

Číslo položky: 2953

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Muž a žena

Muž a žena

bar. lito, 1985, 58 x 37,7 cm, sign. vpravo dole, značeno 8/75

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 27.10.2021, 19:25 h

Číslo položky: 2954

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Karneval I.

Karneval I.

bar. suchá jehla, 32,5 x 23,3 cm, 96/200, signováno, volný list.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 27.02.2023, 19:40 h

Číslo položky: 3511

Šerých Jaroslav  (1928 - 2014) : Karneval II.

Karneval II.

bar. suchá jehla, 29,5 x 24,2 cm, 48/55 cm, signováno, volný list.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 27.02.2023, 19:48 h

Číslo položky: 3512