František Gross (1909 - 1985)

český malíř a grafik.V roce 1937 ukončil maturitou studium na reálce v Nové Pace. Potom studoval na ČVUT v Praze u profesora O. Blažíčka a na UPŠ v Praze u profesora F. Kysely. V roce 1931 uspořádal spolu s L. Zívrem a Fr. Hudečkem kubistickou výstavu v reálce v Nové Pace. Od roku 1941 byl členem Umělecké besedy, v letech 1942–1948 byl členem slavné Skupiny 42, jejímiž členy byli mimo jiné také rodáci z Nové Paky L. Zívr a M. Hák. Od roku 1945 byl členem Hollara, v letech 1961–1970 členem skupiny Radar.

Gross František (1909 - 1985) : Dílna

Dílna

litografie, 1946, 34,5 x 50 cm, sign. vpravo dole F. Gross 46, v horní části podlepeno, paspartováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 474

Gross František (1909 - 1985) : Strojek

Strojek

tempera, 1971, 25 x 18 cm, sign. uprostřed dole, rámováno

Vyvolávací cena 20 000 Kč

Číslo položky: 1763