František Gross (1909 - 1985)

český malíř a grafik.V roce 1937 ukončil maturitou studium na reálce v Nové Pace. Potom studoval na ČVUT v Praze u profesora O. Blažíčka a na UPŠ v Praze u profesora F. Kysely. V roce 1931 uspořádal spolu s L. Zívrem a Fr. Hudečkem kubistickou výstavu v reálce v Nové Pace. Od roku 1941 byl členem Umělecké besedy, v letech 1942–1948 byl členem slavné Skupiny 42, jejímiž členy byli mimo jiné také rodáci z Nové Paky L. Zívr a M. Hák. Od roku 1945 byl členem Hollara, v letech 1961–1970 členem skupiny Radar.

Gross František (1909 - 1985) : Strojek

Strojek

tempera, 1971, 25 x 18 cm, sign. uprostřed dole, rámováno

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 22 000
Dražba ukončena 14.10.2019, 22:25 h

Číslo položky: 1763

Gross František (1909 - 1985) : U domu

U domu

bar. litografie, 21 x 21,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 26.05.2020, 18:55 h

Číslo položky: 2099

Gross František (1909 - 1985) : Za oknem

Za oknem

lept, 24,6 x 16 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole přípis

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 05.10.2020, 20:25 h

Číslo položky: 2294

Gross František (1909 - 1985) : Figura

Figura

1971, bar. litografie, 40,5 x 25,3 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 4/15

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 3 700
Dražba ukončena 02.02.2021, 18:33 h

Číslo položky: 2474

Strojek

1973, bar. litografie, 39,2 x 25,2 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 77/100

Vyvolávací cena 1 700 Kč
Prodáno za 2 400
Dražba ukončena 25.05.2021, 20:15 h

Číslo položky: 2680

Gross František (1909 - 1985) : Strojek II.

Strojek II.

bar. litografie, 29,5 x 21 cm, sign. vpravo dole, značeno 2/100, rámováno

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 25.05.2021, 20:20 h

Číslo položky: 2681