Zrzavý Jan (1890 - 1977)Vesnické stavení

1939, olej, tempera na překližce, 27 x 34,5. Sign. vpravo nahoře. Na krajích drobné oděrky od rámu. Odborný posudek od PhDr. M. Zachaře.

- Jde o soustředěně, beze spěchu či vědomí nutnosti, s poetickým posvěcením vypracovanou práci komorního, leč monumentalizujícího pojetí. Hravý opalizující kolorit podporuje až mystické vyznění obrazu pojatého trochu na způsob ikony. - Výňatek z odborného posudku PhDr. Mgr. Michaela Zachaře

Vyvolávací cena 500 000 Kč
Aktuální cena 1 500 000 Kč

Číslo položky: 2652
Poslední dražitel: 874
Dražba ukončena: 04.02.2021, 22:04 h