I. Bibliofilie

Bibliofilie I.  : Karel Hlaváček - MSTIVÁ KANTILÉNA

Karel Hlaváček - MSTIVÁ KANTILÉNA

František Tichý, 10 leptů + značka, 1948, vydal ZODIAK ve 200 čísl. výtiscích, tento má č.84, podpis F. Tichého v tiráži

Vyvolávací cena 25 000 Kč

Číslo položky: 619

Bibliofilie I.  : Praha 1920 - 6 orig. leptů

Praha 1920 - 6 orig. leptů

A. Majer, V. Stretti, J. Stretti-Zamponi, T.F. Šimon, V. Silovský, R. Landa. Vydal A. Novák v Praze, v nákladu 100 výtisků, tento č.4

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 620

Bibliofilie I.  : Miloslav Novotný - Jan Rambousek - Komedianti

Miloslav Novotný - Jan Rambousek - Komedianti

4 dřevoryty Jana Rambouska, vydala Družstevní práce v r. 1928 ve 220 exemplářích, tento č.33

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 621

Bibliofilie I.  : Salvador Dalí - katalog k výstavě v Galerii D v Praze

Salvador Dalí - katalog k výstavě v Galerii D v Praze

1967, 39 faksimile zkušebních tisků a desátého výtisku grafických listů ilustrací ke zpěvům Maldororovým 1934

Vyvolávací cena 400 Kč

Číslo položky: 613

Bibliofilie I.  : Rudolf Hrušínský 70´

Rudolf Hrušínský 70´

1990, 48 grafických listů k poctě R.H.  u příležitosti jeho 70 let vydali vlastním nákladem autoři: Albich, Born, Hampl, Istler, Jasanský (foto), Jiřičková, Králík, Moravec, Roubíčková, Zoubek a další. Vyšlo v 60 neprodejných exemplářích, tento má č.28

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 622

Bibliofilie I.  : John Lennon 50´

John Lennon 50´

vydáno k nedožitým 50. J.L. nákladem autorů 51 grafických listů v počtu 60 výtisků, tento č.45, ve Slušovicích v roce 1990. Autoři: Axman, Boroš, Čepelák, Herčík, Chudomel, Jančovič, Jiřincová, Kállay, Lesařová-Roubíčková, Tomanová a další.

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 623

Bibliofilie I.  : 30 let divadla Semafor

30 let divadla Semafor

Soubor 53 grafických listů, vyšlo nákladem autorů v počtu 60 výtisků, tento č.41, v Praze 30. řijna 1989. Autoři: Alt, Benca, Čápová, David, Istler, Komárek, Králík, Kuščynský, Pacák, Paleček, Renčín, Róna, Slíva, Šerých, Vlach, Zoubek, Ženatá a další

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 624

Bibliofilie I.  : Votlučka Karel - Quelques portraits francais

Votlučka Karel - Quelques portraits francais

10x linoryt, 1928, Verlaine, Mallarmé, France a další. Všechny signovány. Edice Prima - Vera, 34,5 x 24,5 cm, náklad 520, tento č. 147 na Hollandu. Bez obálky

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 792

Bibliofilie I.  : Hodek Josef - Žena za plentou

Hodek Josef - Žena za plentou

8 graf. listů - dřevoryty, litografie, lepty, všechny signovány. Edice Primavera, 1929. Náklad 520 výtisků, tento č. 261 na Hollandu.

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 793

Bibliofilie I.  : Ladislav Loubal - Ota Janeček

Ladislav Loubal - Ota Janeček

1984, úvodní řeč k výstavě v Chrudimi k 65. narozeninám Oty Janečka, náklad 100 ks, tento č. XII. Ve frontispice bar. lept 24,3 x 17,8 cm, sign. vpravo dole Ota Janeček

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 794

Bibliofilie I.  : Ota Janeček - Co vypadlo z deníku

Ota Janeček - Co vypadlo z deníku

Soubor serigrafií vnučce Darině a několika přátelům, 1984. Náklad neznám, rozsah - 24 serigrafií na kartonovém papíru s potištěným přebalem

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 795

Bibliofilie I.  : Ota Janeček - Hořelo srdéčko, hořelo plamenem

Ota Janeček - Hořelo srdéčko, hořelo plamenem

Bibliofilie, 1983, 30 x 20 cm, 5 kombinovaných technik, všechny sign. O.J. tužkou v tisku, vydala Lyra Pragensis 1983 ve 200 čísl. výtiscích. Tento je autorský, s podpisem autora v tiráži.

Vyvolávací cena 8 800 Kč

Číslo položky: 796

Bibliofilie I.  : F. Dvořák: Ota Janeček a Vincenc Kramář

F. Dvořák: Ota Janeček a Vincenc Kramář

bibliofilie, Brno 1984, 3. bar. suché jehly, dvě sign. Ota Janeček, 29,5 x 17, 100 neprodejných exemplářů, tento výtisk má číslo XV.

Vyvolávací cena 4 900 Kč

Číslo položky: 797

Bibliofilie I.  : František Halas - Mladé ženy

František Halas - Mladé ženy

bibliofilie,1979, 8 bar. suchých jehel Oty Janečka, 29 x 20,5 cm, všechny sign. O.J. K narozeninám O. Janečka vydal 15.8.79 Klub přátel umění v Gottwaldově v 50 neprodejných a 60 autorských číslovaných výtiscích. Tento je autorský a má číslo 36. V tiráži podpis Ota Janeček.

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 798

Bibliofilie I.  : Jaroslav Seifert - Větvička jívy

Jaroslav Seifert - Větvička jívy

bibliofilie, vydal Klub přátel umění v Gottwaldově, 1982, v 51 neprodejných výtiscích a ve 30 autorských číslovaných výtiscích. Tento má číslo 30. Podpis J. Seiferta a O. Janečka na titulní straně, 11 barevných suchých jehel O. Janečka, všechny sign. O.J., 29,5 x 19 cm, přebal poškozen světelnými skvrnami

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 799

Bibliofilie I.  : Ota Janeček - Listopadovým krajem

Ota Janeček - Listopadovým krajem

bibliofilie,Viktor Dyk - Listopadovým krajem, bar. suchá jehla O. Janečka, autorský tisk 2/3, k 88. narozeninám Fr. Karáska vydal ing. Jan Karásek 1973 ve 40 číslovaných výtiscích

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 800

Bibliofilie I.  : Xenofón, historie krásné Pantheie

Xenofón, historie krásné Pantheie

3 lepty Ludmily Jiřincové, signované, Lyra Pragensis, 1974, výtisk č. 25/200

Vyvolávací cena 1 600 Kč

Číslo položky: 801

Bibliofilie I.  : Ilustrace ke knize Miloslava Fábery "Skrytý mudrc"

Ilustrace ke knize Miloslava Fábery "Skrytý mudrc"

 vydáno v roce 1947, celkem 7 suchých jehel Zdeňka Seydla, z toho 4 kolorované. Všechny jsou číslované, signované a opatřené autorským razítkem až na jednu, která je pouze signovaná. Rozměry: 2x 16,7 x 13,5 cm, 2x 15,9 x 12,3 cm, 19,5 x 13,8 cm, 20 x 13,9 cm, 18,3 x 6,8 cm. Z pozůstalosti akd. Jiřího Kotalíka

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 802

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 803

Bibliofilie I.  : Josef Topol 65

Josef Topol 65

suchá jehla J. Anderle, sign., 1. duben 2000, náklad 100 výtisků, tento č. 9/100

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 973

Bibliofilie I.  : O vášni sbírati knihy

O vášni sbírati knihy

3x rytina K. Zeman 13,5 x 9,5 cm, výtisk č. 91 ze 150, vydal Spolek č. bibliofilů

Vyvolávací cena 750 Kč

Číslo položky: 1174

Bibliofilie I.  : K nedožitým 85. narozeninám Jar. Seiferta

K nedožitým 85. narozeninám Jar. Seiferta

Soubor graf. listů - O. Janeček, L. Jiřincová, J. Kábrt, J. Klápště, V. Komárek, J. Liesler, A Laufrová, K. Šafář, M. M. Šechtlová, J. Šindler. Vydáno v počtu 50 číšlovaných a 20 autorských neprodejných souborů. Tento výtisk má číslo 3A.

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 1380