Josef Velčovský (1945)

Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti. Vysokoškolský titul obdržel na Akademii výtvarných umění v Praze. Velčovský sbíral v mládí inspiraci cestováním po Evropě. V Paříži si rozšířil vzdělání studiem v Ateliéru 13. Velčovský patří k významným ilustrátorům - ilustroval více než 70 knih. Známá je například jeho práce pro knihu Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj Loupežník z roku 1996. Josef Velčovský je rovněž populárním vystavovatelem. Jeho obrazy byly vystaveny na více jak padesáti samostatných výstavách. Své dílo prezentoval i za hranicemi České republiky -  ve Finsku, Německu, Rakousku, Belgii, Francii, Polsku, USA, Japonsku a v Mongolsku. Obrazy Velčovského mají své čestné místo v Galerii hlavního města Prahy a v Národní galerii.

Velčovský Josef (1945) : Krajina

Krajina

litografie s podstiskem, 24 x 18,8 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 52/85

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 13.11.2018, 22:08 h

Číslo položky: 1505

Velčovský Josef (1945) : Krajina s jablkem

Krajina s jablkem

bar. litografie, 16,5 x 20 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 68/90, rámováno

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 13.11.2018, 22:10 h

Číslo položky: 1506

Velčovský Josef (1945) : Torzo

Torzo

2006, bar. litografie, 21,5 x 15,8 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 45/80, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Dražba ukončena 07.10.2020, 22:32 h

Číslo položky: 2440