Ota Janeček (1919 - 1996)

žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného na FAPS ČVUT v Praze, prof. J. Nováka na UMPRUM tamtéž, člen SVU Mánes, SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; je charakteristickým představitelm tzv. generace druhé světové války; svým dílem zasáhl do malby, plastiky, volné grafiky (dřevořez, linoryt, suchá jehla, litografie, měkký kryt, kombinovaná technika, barevná akvatinta, serigrafie), knižní ilustrace i do užité tvorby (známková tvorba, knižní tvorba aj.);

Janeček Ota (1919 - 1996) : Kubistická hlava

Kubistická hlava

monotyp, 1945, 16 x 12,2 cm, sign. PD Janeček 13.VIII. 45

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 12:15 h

Číslo položky: 41

Kubistická hlava

kolorovaná suchá jehla, 1944, 24,5 x 17,5 cm, LD 3/3, PD Janeček 44, rámováno

Vyvolávací cena 12 500 Kč
Prodáno za 20 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 12:26 h

Číslo položky: 42

Janeček Ota (1919 - 1996) : Knížka lásky

Knížka lásky

bibliofilie, Miroslav Florian: Knížka lásky, Lyra Pragensis 1975, 3 sign. lepty O.Janeček, 400 výtisků, tento je autorský

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 300
Dražba ukončena 02.10.2014, 12:55 h

Číslo položky: 49

Janeček Ota (1919 - 1996) : Miska s oříšky

Miska s oříšky

bibliofilie, Jaroslav Seifert: Miska s oříšky, podepsáno autorem, signovaný bar. lept O. Janečka, č 58/100

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 02.10.2014, 13:00 h

Číslo položky: 50

Janeček Ota (1919 - 1996) : bibliofilie

bibliofilie

Jaroslav Seifert, Karel Sýs, Jiří Žáček, Spolek českých bibliofilů 1984, náklad 200 výtisků, tři barevné rytiny O. Janečka signované, podpisy v tiráži Seifert, Sýs, Žáček, prof. Dvořák, Janeček

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 900
Dražba ukončena 02.10.2014, 13:05 h

Číslo položky: 51

bibliofilie

Ladislav Loubal - Ota Janeček, 1984, k pětašedesátinám O. Janečka ve 100 číslovaných výtiscích, tento č.20, jeden barevný signovaný lept O. Janečka

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 02.10.2014, 13:10 h

Číslo položky: 52

Janeček Ota (1919 - 1996) : P.F. 1977 Jan Werich

P.F. 1977 Jan Werich

bar. suchá jehla, 5,7 x 7,5 cm, sign. Ota Janeček, podpis J. Wericha

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 05.11.2015, 11:25 h

Číslo položky: 323

Janeček Ota (1919 - 1996) : P.F. 1978 Jan Werich

P.F. 1978 Jan Werich

bar. suchá jehla, 10 x 15,3 cm, č.2/100, sign. Ota janeček, podpis J. Wericha

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 05.11.2015, 11:30 h

Číslo položky: 324

Janeček Ota (1919 - 1996) : P.F. 1979 Jan Werich

P.F. 1979 Jan Werich

bar. suchá jehla, 10,2 x 15,1 cm, č.21/100, sign. Ota Janeček, podpis J. Wericha

Vyvolávací cena 1 300 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 05.11.2015, 11:35 h

Číslo položky: 325

Janeček Ota (1919 - 1996) : P.F. 1980 Jan Werich

P.F. 1980 Jan Werich

bar. suchá jehla, 7,5 x 9,9 cm, sign. vpravo dole Ota Janeček

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 05.11.2015, 11:40 h

Číslo položky: 326

Janeček Ota (1919 - 1996) : P.F. 1981

P.F. 1981

bar. suchá jehla, 8,6 x 13 cm, sign uprostřed dole Ota Janeček, na dolní polovině tuší Happy New Year, Ota Janeček, podtím tužkou: Poslední, které se již Werich nedočkal.

Vyvolávací cena 1 100 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 05.11.2015, 11:45 h

Číslo položky: 327

Janeček Ota (1919 - 1996) : Havrani

Havrani

olej, 1949, 30 x 45 cm, sign. vpravo dole Janeček I. 49, na rubu plátna popis "str. 49 č.14" a "str. 42 č.8"

Vyvolávací cena 65 000 Kč
Prodáno za 65 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 11:50 h

Číslo položky: 328

Janeček Ota (1919 - 1996) : Podzimní procházka

Podzimní procházka

olej na plátně, 1978, 130 x 96 cm, sign. vlevo dole Janeček 1978, rámováno. Číslo soupisu 137, na rubu plátna Ota Janeček 1978

Vyvolávací cena 150 000 Kč
Prodáno za 150 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 17:53 h

Číslo položky: 669

Janeček Ota (1919 - 1996) : Pozdrav z Quiberonu

Pozdrav z Quiberonu

akvarel, tuš, 1946, 25,5 x 19 cm. Na dolní polovině přípis "Ještě jeden pozdrav z Quiberonu a nezapomeň na ty fotky Ota." 1.VIII. 46. Z pozůstalosti Josefa Sudka, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 18:00 h

Číslo položky: 671

Janeček Ota (1919 - 1996) : Akt

Akt

linoryt, 25,5 x 16 cm, sign. dole uprostřed  Ota Janeček

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 25.05.2017, 15:05 h

Číslo položky: 829

Janeček Ota (1919 - 1996) : Dívčí akt

Dívčí akt

pastel, 48,5 x 63 cm, sign. vlevo dole Ota Janeček, rámováno

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 25 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 15:10 h

Číslo položky: 830

Janeček Ota (1919 - 1996) : Akvárium

Akvárium

komb. technika, 1948, 41 x 61,5 cm, sign. vpravo dole Janeček 48

Vyvolávací cena 35 000 Kč
Prodáno za 37 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 15:25 h

Číslo položky: 833

Janeček Ota (1919 - 1996) : Akt černošky

Akt černošky

linoryt, 25,4 x 16,1 cm, dole uprostřed Ota Janeček

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 19:40 h

Číslo položky: 1001

Janeček Ota (1919 - 1996) : Podzim

Podzim

bar. pastel, 18,5 x 15,5 cm (ve výřezu), sign. vlevo dole Ota Janeček, rámováno

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 19:50 h

Číslo položky: 1003

Janeček Ota (1919 - 1996) : Tři ptáci

Tři ptáci

akvarel, 1948, 19,5 x 18,5 cm, vpravo dole autorem datace, na rubu potvrzení pravosti synem O. J., rám. Dílo pochází z pozůstalosti J. Sudka, rámováno.

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 20 000
Dražba ukončena 01.05.2018, 21:41 h

Číslo položky: 1212

Janeček Ota (1919 - 1996) : Dva racci

Dva racci

akvarel, 1948, 25 x 18 cm, sign. s přípisem vlevo nahoře, rámováno

Vyvolávací cena 13 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 01.05.2018, 21:28 h

Číslo položky: 1213

Janeček Ota (1919 - 1996) : Večerní requiem

Večerní requiem

olej na plátně, 1977, 45 x 45 cm, sign. vpravo dole, na rubu popis autorem a katalogové číslo.

Vyvolávací cena 85 000 Kč
Prodáno za 85 000
Dražba ukončena 01.05.2018, 21:55 h

Číslo položky: 1219

Janeček Ota (1919 - 1996) : Půlakt

Půlakt

tužka, pastel, 1986, 28,7 x 20,2 cm, sign. vlevo dole, pasparta

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 01.05.2018, 22:05 h

Číslo položky: 1221

Janeček Ota (1919 - 1996) : Vojšické lúky

Vojšické lúky

pastel, 1950, 46,5 x 60 cm, signováno a datováno vpravo dole, na rubu č. soupisu 4254, pasp. + sklo

Vyvolávací cena 32 000 Kč
Prodáno za 40 000
Dražba ukončena 12.11.2018, 20:15 h

Číslo položky: 1413

Janeček Ota (1919 - 1996) : Harlekýn

Harlekýn

Olej na plátně, 100 x 73 cm, signováno a datováno vpravo dole, na rubu číšlo v katalogu 1975. Rámováno

Vyvolávací cena 140 000 Kč
Prodáno za 150 000
Dražba ukončena 12.11.2018, 20:20 h

Číslo položky: 1414

Janeček Ota (1919 - 1996) : PF 1979 - Jan Werich

PF 1979 - Jan Werich

bar. suchá jehla 26,2 x 18,5 cm, sign. pod grafikou vpravo dole, vlevo značeno 32/100, v dolní půli pod textem sign. Jan Werich a Ota Janeček, pasparta, sklo. Poslední P.F. Jana Wericha.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 26.03.2019, 19:35 h

Číslo položky: 1544

Janeček Ota (1919 - 1996) : Větvička jívy - fragment

Větvička jívy - fragment

2x bar. suchá jehla: 19,5 x 10 cm a 9,7 x 9,5 cm, obě sign. O.J., podpisy O. Janečka a Jar. Seiferta na titulce

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Dražba ukončena 26.03.2019, 19:40 h

Číslo položky: 1545

Janeček Ota (1919 - 1996) : Bárky na pobřeží

Bárky na pobřeží

bar. litografie, 50. léta, 30,5 x 49 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 76/200, pasparta + rám

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 6 500
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:44 h

Číslo položky: 1784

Janeček Ota (1919 - 1996) : Trávy

Trávy

olej, 1957, 20 x 32,3 cm, sign. vlevo dole, na rubu popis autorem

Vyvolávací cena 60 000 Kč
Prodáno za 150 000
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:40 h

Číslo položky: 1785

Janeček Ota (1919 - 1996) : Sekáč

Sekáč

suchá jehla, 1949, 32 x 49,5 cm, II. stav, vlevo dole 7/11, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 11.02.2020, 18:35 h

Číslo položky: 1968

Janeček Ota (1919 - 1996) : Samota

Samota

olej na plátně, 54 x 73 cm, sign. vlevo dole, rámováno. Na rubu popis autorem, na blindrámu výstavní štítek pro výstavu v Cardifu. Číslo katalogu děl - 148

Vyvolávací cena 110 000 Kč
Prodáno za 110 000
Dražba ukončena 11.02.2020, 18:40 h

Číslo položky: 1969

Janeček Ota (1919 - 1996) : Dívka s ptáčkem

Dívka s ptáčkem

bar. linoryt, 1983, 13,9 x 11 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 70/200, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 26.05.2020, 20:08 h

Číslo položky: 2113

Janeček Ota (1919 - 1996) : Ptačí polibek

Ptačí polibek

bar. suchá jehla, 1990, 6,5 x 8,3 cm, signováno a číslováno 28/30, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 3 400
Dražba ukončena 26.05.2020, 20:40 h

Číslo položky: 2114

Janeček Ota (1919 - 1996) : Kubistické zátiší

Kubistické zátiší

1944, kolor. suchá jehla, 17,5 x 24,5 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole značeno 6/6 (4) + sign. vlevo dole v desce, rámováno

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 05.10.2020, 21:54 h

Číslo položky: 2310

Janeček Ota (1919 - 1996) : 2 x linoryt

2 x linoryt

Sedící akt, linoryt, 15,8 x 11,1 cm, sign. vpravo dole
Exlibris Ota Janeček, linoryt, 12 x 6,5 cm, sign. dole uprostřed

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 05.10.2020, 21:50 h

Číslo položky: 2311

Janeček Ota (1919 - 1996) : Spící

Spící

bar. linoryt, 16 x 10,5 cm, signováno dole uprostřed

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 05.10.2020, 21:58 h

Číslo položky: 2312

Janeček Ota (1919 - 1996) : Dívčí půlakt

Dívčí půlakt

bar. suchá jehla 20 x 10,2 cm, sign. vpravo dole O.J. Přiložen certifikát.

Vyvolávací cena 1 300 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 05.10.2020, 22:00 h

Číslo položky: 2313

Janeček Ota (1919 - 1996) : Jaro

Jaro

1954, bar. linoryt, 17,5 x 22,5 cm, sign. vpravo dole, slepotiskové razítko Hollaru uprostřed dole.

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 900
Dražba ukončena 02.02.2021, 19:20 h

Číslo položky: 2484

Janeček Ota (1919 - 1996) : V trávě

V trávě

olej na plátně, 1983, 33 x 33 cm, sign. vpravo dole, na rubu sign a popsáno autorem + štítek z Díla, rámováno.

Vyvolávací cena 50 000 Kč
Prodáno za 60 000
Dražba ukončena 02.03.2022, 20:35 h

Číslo položky: 3084

Půlakt

bar. suchá jehla, 10 x 8 cm, signováno a rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 02.03.2022, 20:40 h

Číslo položky: 3085

Janeček Ota (1919 - 1996) : Hlava dívky

Hlava dívky

bar. suchá jehla, 5,5 x 6,3 cm, 75/80, signováno

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:28 h

Číslo položky: 3383

Trávy

bar. suchá jehla, 50. léta, 19,5 x 14,2 cm, 21/50, signováno a rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:30 h

Číslo položky: 3384

Janeček Ota (1919 - 1996) : Ex libris Ing. J. K.

Ex libris Ing. J. K.

bar. suchá jehla, 10 x 7,7 cm, signováno vpravo dole, číslováno 41/50, rámováno

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 13.11.2023, 21:00 h

Číslo položky: 3850

Janeček Ota (1919 - 1996) : Ráj

Ráj

linoryt, 1949, 15,8 x 12 cm, signováno a datováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 3851