Ota Janeček (1919 - 1996)

žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného na FAPS ČVUT v Praze, prof. J. Nováka na UMPRUM tamtéž, člen SVU Mánes, SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; je charakteristickým představitelm tzv. generace druhé světové války; svým dílem zasáhl do malby, plastiky, volné grafiky (dřevořez, linoryt, suchá jehla, litografie, měkký kryt, kombinovaná technika, barevná akvatinta, serigrafie), knižní ilustrace i do užité tvorby (známková tvorba, knižní tvorba aj.);

Janeček Ota (1919 - 1996) : Kubistická hlava

Kubistická hlava

monotyp, 1945, 16 x 12,2 cm, sign. PD Janeček 13.VIII. 45

Vyvolávací cena 6 000 Kč

Číslo položky: 41

Kubistická hlava

kolorovaná suchá jehla, 1944, 24,5 x 17,5 cm, LD 3/3, PD Janeček 44, rámováno

Vyvolávací cena 12 500 Kč

Číslo položky: 42

Janeček Ota (1919 - 1996) : Quiberon

Quiberon

akvarel, 1946, 24,7 x 38,7 cm, sign. PD Janeček 3. VII. 46. Quiberon, rámováno

Vyvolávací cena 19 500 Kč

Číslo položky: 43

Janeček Ota (1919 - 1996) : Dům na pobřeží, Bretagne

Dům na pobřeží, Bretagne

akvarel, 1946, 11,2 x 26,7 cm, sign PD 4. VII. 46. Janeček, rámováno. Dílo je uvedeno v soupisu děl T. Janečka kat. číslo 7551

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 44

Janeček Ota (1919 - 1996) : Trávy

Trávy

olej, 1953, 50 x 65,5 cm, sign. PD Ota Janeček 1953. Pravost potvrzena ing. Tomášem Janečkem. V soupisu děl kat. číslo 7450.

Vyvolávací cena 350 000 Kč

Číslo položky: 45

Janeček Ota (1919 - 1996) : Kverka s kočkou

Kverka s kočkou

kombinovaná technika, 37,7 x 24,2 cm, sign. LD Ota Janeček, rámováno. Evidováno v soupisu děl Ing. T. Janečka pod kat. číslem 4682

Vyvolávací cena 17 000 Kč

Číslo položky: 46

Janeček Ota (1919 - 1996) : Myšulín

Myšulín

komb. technika, 1963, 22,5 x 16,8 cm, publikováno v knize: R. Krátký - Myšulín, str. 37, sign. PD Janeček, rámováno

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 47

Janeček Ota (1919 - 1996) : Zlatá rybka

Zlatá rybka

komb. technika, 60.léta, 22,7 x 17,1 cm, sign. PD Ota Janeček, LD - zlatá rybka, rámováno,ilustrace ke knize (titul nezjištěn), pravost potvrzena Ing. T. Janečkem

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 48

Janeček Ota (1919 - 1996) : Knížka lásky

Knížka lásky

bibliofilie, Miroslav Florian: Knížka lásky, Lyra Pragensis 1975, 3 sign. lepty O.Janeček, 400 výtisků, tento je autorský

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 49

Janeček Ota (1919 - 1996) : Miska s oříšky

Miska s oříšky

bibliofilie, Jaroslav Seifert: Miska s oříšky, podepsáno autorem, signovaný bar. lept O. Janečka, č 58/100

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 50

Janeček Ota (1919 - 1996) : bibliofilie

bibliofilie

Jaroslav Seifert, Karel Sýs, Jiří Žáček, Spolek českých bibliofilů 1984, náklad 200 výtisků, tři barevné rytiny O. Janečka signované, podpisy v tiráži Seifert, Sýs, Žáček, prof. Dvořák, Janeček

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 51

bibliofilie

Ladislav Loubal - Ota Janeček, 1984, k pětašedesátinám O. Janečka ve 100 číslovaných výtiscích, tento č.20, jeden barevný signovaný lept O. Janečka

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 52

Janeček Ota (1919 - 1996) : Listopadovým krajem

Listopadovým krajem

bibliofilie,Viktor Dyk - Listopadovým krajem, bar. suchá jehla O. Janečka, autorský tisk 2/3, k 88. narozeninám Fr. Karáska vydal ing. Jan Karásek 1973 ve 40 číslovaných výtiscích

Vyvolávací cena 1 800 Kč

Číslo položky: 53

Janeček Ota (1919 - 1996) : Muž s dýmkou

Muž s dýmkou

pastel, 1950, 38 x 47,5 cm, sign. vlevo dole O. Janeček 50, rámováno. Pravost potvrzena synem Ing. T. Janečkem, v soupisu díla č. 8111

Vyvolávací cena 29 000 Kč

Číslo položky: 207

Janeček Ota (1919 - 1996) : Akt

Akt

kresba uhlem, 1956, 33 x 54,5 cm, sign. vlevo dole Ota Janeček 1956, rámováno. Pravost potvrzena synem umělce. V soupisu děl č. 7628

Vyvolávací cena 19 000 Kč

Číslo položky: 208

Janeček Ota (1919 - 1996) : Portrét dívky

Portrét dívky

komb. technika, 1956, 38,5 x 26,5 cm, sign. vpravo dole Ota Janeček 1956, rámováno. Pravost potvrzena synem umělce

Vyvolávací cena 11 500 Kč

Číslo položky: 209

Janeček Ota (1919 - 1996) : Konvalinky s ptáčky

Konvalinky s ptáčky

komb. technika, 50. léta, 58,5 x 42 cm, sign. vpravo dole Ota Janeček, rámováno. Pravost potvrzena synem umělce. V soupisu díla č. 7600

Vyvolávací cena 33 000 Kč

Číslo položky: 210

Janeček Ota (1919 - 1996) : Dívka s copem

Dívka s copem

komb. technika, zač. 60.let, 57 x 41,5 cm, sign. vlevo dole Ota Janeček, rámováno. Pravost potvrzena synem umělce. V soupisu díla č.2527

Vyvolávací cena 25 000 Kč

Číslo položky: 211

Janeček Ota (1919 - 1996) : Půlakt

Půlakt

tužka, pastel, 1985, 28,5 x 20 cm, sign. vpravo dole Ota Janeček 85, rámováno

Vyvolávací cena 14 500 Kč

Číslo položky: 212

Janeček Ota (1919 - 1996) : Dívka

Dívka

tužka, pastel, 1985, 32,3 x 23 cm, sign. vpravo dole Ota Janeček 85. Lehké zvlnění v pravé dolní části.

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 213

Janeček Ota (1919 - 1996) : Děvčátko

Děvčátko

tužka, pastel, 80. léta, 24 x 21 cm, sign. vpravo dole O. Janeček. Lehké přehnutí v pravé dolní části.

Vyvolávací cena 6 000 Kč

Číslo položky: 214

Janeček Ota (1919 - 1996) : Hořelo srdéčko, hořelo plamenem

Hořelo srdéčko, hořelo plamenem

Bibliofilie, 1983, 30 x 20 cm, 5 kombinovaných technik, všechny sign. O.J. tužkou v tisku, vydala Lyra Pragensis 1983 ve 200 čísl. výtiscích. Tento je autorský, s podpisem autora v tiráži.

Vyvolávací cena 9 800 Kč

Číslo položky: 216

Janeček Ota (1919 - 1996) : F. Dvořák: Ota Janeček a Vincenc Kramář

F. Dvořák: Ota Janeček a Vincenc Kramář

bibliofilie, Brno 1984, 3. bar. suché jehly, dvě sign. Ota Janeček, 29,5 x 17, 100 neprodejných exemplářů, tento výtisk má číslo XV.

Vyvolávací cena 5 500 Kč

Číslo položky: 217

Janeček Ota (1919 - 1996) : František Halas - Mladé ženy

František Halas - Mladé ženy

bibliofilie, 8 bar. suchých jehel, 29 x 20,5 cm, všechny sign. O.J. K narozeninám O. Janečka vydal 15.8.79 Klub přátel umění v Gottwaldově v 50 neprodejných a 60 autorských číslovaných výtiscích. Tento je autorský a má číslo 36. V tiráži podpis Ota Janeček.

Vyvolávací cena 18 000 Kč

Číslo položky: 218

Janeček Ota (1919 - 1996) : Jaroslav Seifert - Větvička jívy

Jaroslav Seifert - Větvička jívy

bibliofilie, vydal Klub přátel umění v Gottwaldově, 1982, v 51 neprodejných výtiscích a ve 30 autorských číslovaných výtiscích. Tento má číslo 30. Podpis J. Seiferta a O. Janečka na titulní straně, 11 barevných suchých jehel O. Janečka, všechny sign. O.J., 29,5 x 19 cm, přebal poškozen světelnými skvrnami

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 219

Janeček Ota (1919 - 1996) : Ota Janeček - Co vypadlo z deníku

Ota Janeček - Co vypadlo z deníku

Soubor serigrafií vnučce Darině a několika přátelům, 1984. Náklad neznám, rozsah - 24 serigrafií na kartonovém papíru s potištěným přebalem

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 220

Janeček Ota (1919 - 1996) : P.F. 1977 Jan Werich

P.F. 1977 Jan Werich

bar. suchá jehla, 5,7 x 7,5 cm, sign. Ota Janeček, podpis J. Wericha

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 323

Janeček Ota (1919 - 1996) : P.F. 1978 Jan Werich

P.F. 1978 Jan Werich

bar. suchá jehla, 10 x 15,3 cm, č.2/100, sign. Ota janeček, podpis J. Wericha

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 324

Janeček Ota (1919 - 1996) : P.F. 1979 Jan Werich

P.F. 1979 Jan Werich

bar. suchá jehla, 10,2 x 15,1 cm, č.21/100, sign. Ota Janeček, podpis J. Wericha

Vyvolávací cena 1 300 Kč

Číslo položky: 325

Janeček Ota (1919 - 1996) : P.F. 1980 Jan Werich

P.F. 1980 Jan Werich

bar. suchá jehla, 7,5 x 9,9 cm, sign. vpravo dole Ota Janeček

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 326

Janeček Ota (1919 - 1996) : P.F. 1981

P.F. 1981

bar. suchá jehla, 8,6 x 13 cm, sign uprostřed dole Ota Janeček, na dolní polovině tuší Happy New Year, Ota Janeček, podtím tužkou: Poslední, které se již Werich nedočkal.

Vyvolávací cena 1 100 Kč

Číslo položky: 327

Janeček Ota (1919 - 1996) : Havrani

Havrani

olej, 1949, 30 x 45 cm, sign. vpravo dole Janeček I. 49, na rubu plátna popis "str. 49 č.14" a "str. 42 č.8"

Vyvolávací cena 65 000 Kč

Číslo položky: 328

Janeček Ota (1919 - 1996) : Kubistické zátiší

Kubistické zátiší

bar. monotyp, 20 x 25 cm, sign. vlevo nahoře Janeček 15.X.44, rámováno

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 329

Janeček Ota (1919 - 1996) : Muž

Muž

bar. monotyp, 1945, 15,9 x 12,4 cm, sign. vpravo dole Janeček 15.VIII.45, č. soupisu 7608, rámováno

Vyvolávací cena 5 800 Kč

Číslo položky: 330

Janeček Ota (1919 - 1996) : Žena

Žena

bar. monotyp, 1945, 15,9 x 12,4 cm, sign. vpravo dole Janeček 15.VIII.45, č. soupisu 7609

Vyvolávací cena 5 800 Kč

Číslo položky: 331

Janeček Ota (1919 - 1996) : Sklenice a hruška

Sklenice a hruška

suchá jehla, 1944, 24,5 x 17,6 cm, vlevo dole 5/5(4), sign. vpravo dole Janeček 44 a v desce O. Janeček 44,

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 332

Janeček Ota (1919 - 1996) : Hlava

Hlava

monotyp, 1944, 25 x 20 cm, sign. vpravo dole Janeček 19.X.44, pod paspartou dole poznámka autorem "č.52 výstava Švédsko", rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 333

Janeček Ota (1919 - 1996) : Pastviny

Pastviny

olej na desce, 23 x 40,5 cm, sign. vpravo dole Ota Janeček 89, na rubu popis Pastviny Ota Janeček 1989, č. katalogu 429, rámováno

Vyvolávací cena 40 000 Kč

Číslo položky: 482

Janeček Ota (1919 - 1996) : Jugoslávia

Jugoslávia

olej na překližce, 80. léta, 76,5 x 65,5 cm, sign. vlevo dole Ota Janeček, kat. číslo 1654. Obraz byl vystaven na souborné výstavě O.J. na zámku v Karviné v roce 1997. Současný majitel jej získal přímo v ateliéru autora. Potvrzeno Ing. T. Janečkem.

Vyvolávací cena 100 000 Kč

Číslo položky: 483

Janeček Ota (1919 - 1996) : Půlakt dívky

Půlakt dívky

litografie, 70.léta, 33,5 x 20 cm, vlevo dole 50/55, vpravo dole Ota Janeček. Rámováno

Vyvolávací cena 1 800 Kč

Číslo položky: 484

Janeček Ota (1919 - 1996) : Sekáč

Sekáč

lept, 1949, 32 x 49,5 cm, vlevo dole II. 2/11, sign. vpravo dole Janeček 49, rámováno

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 485

Dívka

bar. suchá jehla, 14,7 x 10,2 cm, sign. vpravo dole Ota Janeček, paspartováno

Vyvolávací cena 1 800 Kč

Číslo položky: 486

Janeček Ota (1919 - 1996) : Podzimní procházka

Podzimní procházka

olej na plátně, 1978, 130 x 96 cm, sign. vlevo dole Janeček 1978, rámováno. Číslo soupisu 137, na rubu plátna Ota Janeček 1978

Vyvolávací cena 150 000 Kč

Číslo položky: 669

Janeček Ota (1919 - 1996) : Těleso plné kráterů

Těleso plné kráterů

olej na plátně, 1971, 48 x 60 cm, sign. vpravo dole Janeček 1971, rámováno. Na rubu plátna popis autorem, štítek s č. soupisu 4075

Vyvolávací cena 60 000 Kč

Číslo položky: 670

Janeček Ota (1919 - 1996) : Pozdrav z Quiberonu

Pozdrav z Quiberonu

akvarel, tuš, 1946, 25,5 x 19 cm. Na dolní polovině přípis "Ještě jeden pozdrav z Quiberonu a nezapomeň na ty fotky Ota." 1.VIII. 46. Z pozůstalosti Josefa Sudka, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 671

Janeček Ota (1919 - 1996) : Nesmělá

Nesmělá

serigrafie kolor. pastelem, 1981, 14 x 10 cm, sign. uprostřed dole Ota Janeček E.A., rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 672

Janeček Ota (1919 - 1996) : O lékaři Pingovi - ilustrace

O lékaři Pingovi - ilustrace

9 ilustrací z knihy, 1961, tuš, akvarel, pastel. Rozměry 22 x 17 až 22 x 29 cm. Kniha přiložena

Vyvolávací cena 40 000 Kč

Číslo položky: 673

Janeček Ota (1919 - 1996) : Ptáci

Ptáci

lept, 1948, 49,5 x 64,5 cm, vlevo dole 1/4, vpravo dole sign. Janeček 48. U podpisu natrženo, restaurováno.

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 827

Janeček Ota (1919 - 1996) : Uspávanka se starými domy

Uspávanka se starými domy

ilustrace ke Skácelovi, komb. technika, 29,2 x 21 cm, vpravo dole sign. Ota Janeček

Vyvolávací cena 22 000 Kč

Číslo položky: 828

Akt

linoryt, 25,5 x 16 cm, sign. dole uprostřed  Ota Janeček

Vyvolávací cena 1 800 Kč

Číslo položky: 829

Janeček Ota (1919 - 1996) : Dívčí akt

Dívčí akt

pastel, 48,5 x 63 cm, sign. vlevo dole Ota Janeček, rámováno

Vyvolávací cena 25 000 Kč

Číslo položky: 830

Dívčí akt

pastel, 42 x 30 cm, sign. vlevo dole Ota Janeček, rámováno

Vyvolávací cena 20 000 Kč

Číslo položky: 831

Dívčí akt

pastel, 1963, 58 x 41,5 cm, sign. uprostřed dole Janeček 63, rámováno

Vyvolávací cena 30 000 Kč

Číslo položky: 832

Janeček Ota (1919 - 1996) : Akvárium

Akvárium

komb. technika, 1948, 41 x 61,5 cm, sign. vpravo dole Janeček 48

Vyvolávací cena 35 000 Kč

Číslo položky: 833

Janeček Ota (1919 - 1996) : Akt černošky

Akt černošky

linoryt, 25,4 x 16,1 cm, dole uprostřed Ota Janeček

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1001

Žena

bronz, 1943, výška 70 cm, sign. na podstavci O Janeček 1943

Vyvolávací cena 110 000 Kč

Číslo položky: 1002

Janeček Ota (1919 - 1996) : Podzim

Podzim

bar. pastel, 18,5 x 15,5 cm (ve výřezu), sign. vlevo dole Ota Janeček, rámováno

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 1003

Akt

40. léta, lavírovaná tuš, 30 x 21 cm, nesign., z pozůstalosti autora, katalog č. A084/12/08, rámování

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 1210

Janeček Ota (1919 - 1996) : Ráj

Ráj

tuš, pastel, 1950, 20,5 x 14 cm, sign. vpravo dole, z pozůstalosti autora, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 1211

Janeček Ota (1919 - 1996) : Tři ptáci

Tři ptáci

akvarel, 1948, 19,5 x 18,5 cm, vpravo dole autorem datace, na rubu potvrzení pravosti synem O. J., rám. Dílo pochází z pozůstalosti J. Sudka, rámováno.

Vyvolávací cena 10 000 Kč

Číslo položky: 1212

Janeček Ota (1919 - 1996) : Dva racci

Dva racci

akvarel, 1948, 25 x 18 cm, sign. s přípisem vlevo nahoře, rámováno

Vyvolávací cena 13 000 Kč

Číslo položky: 1213

Janeček Ota (1919 - 1996) : Rozhněvaný muž

Rozhněvaný muž

kresba, 1947, 26 x 19,3 cm, vlevo dole přípis, sign. + datace, rámováno. Z pozůstalosti J. Sudka

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 1214

Janeček Ota (1919 - 1996) : Portrét J. Sudka

Portrét J. Sudka

40. léta, akvarel, 26 x 19,3 cm, na rubu potvrzení pravosti synem O.J., rámováno, dílo pochází z pozůstalosti J. Sudka

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 1215

Akt

akvarel, 1947, 25,5 x 16,7 cm, dole popis a datace, na rubu potvrzení pravosti synem O.J., rámováno. Dílo pochází z pozůstalosti J. Sudka

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 1216

Akt

akvarel, 40. léta, 24 x 16,3 cm, na pravé straně popis + sign., rámováno. Dílo pochází z pozůstalosti J. Sudka

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 1217

Janeček Ota (1919 - 1996) : Pozdrav z Lucernu

Pozdrav z Lucernu

akvarel, 1947, 23,5 x 17 cm, dole text, sign. a datace, rámováno. Dílo pochází z pozůstalosti J. Sudka.

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 1218

Janeček Ota (1919 - 1996) : Večerní requiem

Večerní requiem

olej na plátně, 1977, 45 x 45 cm, sign. vpravo dole, na rubu popis autorem a katalogové číslo.

Vyvolávací cena 85 000 Kč

Číslo položky: 1219

Janeček Ota (1919 - 1996) : Dívčí tvář

Dívčí tvář

bar. pastel, 26 x 21,5 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 6 000 Kč

Číslo položky: 1220

Půlakt

tužka, pastel, 1986, 28,7 x 20,2 cm, sign. vlevo dole, pasparta

Vyvolávací cena 6 000 Kč

Číslo položky: 1221

Janeček Ota (1919 - 1996) : O lékaři Pingovi - knižní ilustrace

O lékaři Pingovi - knižní ilustrace

Vyvolávací cena 35 000 Kč

Číslo položky: 1223

Janeček Ota (1919 - 1996) : Samota

Samota

ojej na plátně, 1985, 33,5 x 41,5 cm, sign. vpravo dole, na rubu popsáno a signováno + číslo katalogu 8523

Vyvolávací cena 72 000 Kč

Číslo položky: 1372

Trávy

bar. lept, 11,1 x 6 cm, nesign. Vydáno v nákladu 100 ks pro účastníky vzpomínkového večera na malíře a grafika O. Janečka dne 17. března 2006

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1412

Janeček Ota (1919 - 1996) : Vojšické lúky

Vojšické lúky

pastel, 1950, 46,5 x 60 cm, signováno a datováno vpravo dole, na rubu č. soupisu 4254, pasp. + sklo

Vyvolávací cena 32 000 Kč

Číslo položky: 1413

Janeček Ota (1919 - 1996) : Harlekýn

Harlekýn

Olej na plátně, 100 x 73 cm, signováno a datováno vpravo dole, na rubu číšlo v katalogu 1975. Rámováno

Vyvolávací cena 140 000 Kč

Číslo položky: 1414