Max Švabinský (1873 - 1962)

žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paříži, čestný člen JUV v Praze a KVU Aleš v Brně;

Švabinský Max (1873 - 1962) : Kytice růží

Kytice růží

litografie s podtiskem, 38,7 x 29,7 cm, sign. PD M. Švabinský LD dedikace panu Otovi Janečkovi, slepotisk Hollar

Vyvolávací cena 2 200 Kč
Prodáno za 2 200
Dražba ukončena 02.10.2014, 20:50 h

Číslo položky: 144

Švabinský Max (1873 - 1962) : T.G. Masaryk

T.G. Masaryk

dřevoryt, 1919, 73,7 x 51,5 cm, sign. vpravo dole M. Švabinský, vlevo dole v desce M. Švabinský.

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 27.10.2016, 17:48 h

Číslo položky: 758

Švabinský Max (1873 - 1962) : Červenec

Červenec

dřevoryt, 1941, 61 x 46,7 cm, sign. vpravo dole M. Švabinský, vlevo dole v desce MŠ červenec 1941 a zn. 21/45

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 27.10.2016, 17:50 h

Číslo položky: 759

Švabinský Max (1873 - 1962) : Slavnost 100. narození J. Mánesa

Slavnost 100. narození J. Mánesa

rytina, 1920, 22,7 x 15,2 cm, sign. vlevo dole v desce + vpravo dole M. Švabinský

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 22.11.2017, 17:30 h

Číslo položky: 1114

Švabinský Max (1873 - 1962) : Portrét Boženy Němcové

Portrét Boženy Němcové

kresba tužkou, 1910, 25 x 18 cm, sign. vpravo dole. Pravost potvrdila PhDr. Šárka Leubnerová

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 03.05.2018, 19:45 h

Číslo položky: 1339

Švabinský Max (1873 - 1962) : Zrození Venuše

Zrození Venuše

lept, 36 x 28,7 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole, rám.

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 03.05.2018, 19:50 h

Číslo položky: 1340

Švabinský Max (1873 - 1962) : Portrét Žofie Rieglové

Portrét Žofie Rieglové

kresba tuší, 1909, 54,5 x 44,5 cm, sign vlevo dole, rámováno. Kresba je reprodukována v soupisu díla. M.Š. soupis kreslířského a malířského díla 1879 - 1916, Kroměříž - Praha 2014, str. 257-258, č.k. 1062. Pravost potvrdila PhDr. Šárka Leubnerová.

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 41 000
Dražba ukončena 03.05.2018, 19:55 h

Číslo položky: 1341

Švabinský Max (1873 - 1962) : Slunečnice

Slunečnice

lito s podtiskem, 18,3 x 12,1 cm, přípis a sign. dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 20:00 h

Číslo položky: 1342

Švabinský Max (1873 - 1962) : Klívie

Klívie

litografie s podtiskem, 1954, 24 x 17,2 cm, přípis a sign. dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 03.05.2018, 20:05 h

Číslo položky: 1343

Švabinský Max (1873 - 1962) : Motýli

Motýli

litografie s podtiskem, 17,7 x 12,6 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 13.11.2018, 20:30 h

Číslo položky: 1486

Švabinský Max (1873 - 1962) : Dívčí akt

Dívčí akt

kresba tužkou, 50,5 x 33 cm, ve výřezu, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 19 000
Dražba ukončena 13.11.2018, 20:48 h

Číslo položky: 1489

Švabinský Max (1873 - 1962) : Remízek

Remízek

litografie, 13,5 x 17,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo 18/33, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 28.05.2020, 20:30 h

Číslo položky: 2240

Švabinský Max (1873 - 1962) : Červen

Červen

dřevoryt, 50 x 34,3 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole poznámka autora - vlastnoruční tisk autorův.

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 28.05.2020, 20:35 h

Číslo položky: 2241

Švabinský Max (1873 - 1962) : Jan Neruda

Jan Neruda

1901, litografie 25 x 18 cm, sign. vpravo dole v kameni a tužkou uprostřed, na pravé straně vodní skvrny

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 07.10.2020, 21:10 h

Číslo položky: 2426

Švabinský Max (1873 - 1962) : Soutisk grafik

Soutisk grafik

litografie, 33 x 33 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 07.10.2020, 21:20 h

Číslo položky: 2428

Švabinský Max (1873 - 1962) : Květina

Květina

1953, litografie s podtiskem, 16,5 x 11,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole dedikace

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 03.02.2021, 22:19 h

Číslo položky: 2591

Švabinský Max (1873 - 1962) : Kytice

Kytice

1954, litografie s podtiskem, 39 x 29,5 cm, sign. vlevo dole v kameni a vpravo dole tužkou. Rámováno

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Dražba ukončena 03.02.2021, 22:27 h

Číslo položky: 2592

Švabinský Max (1873 - 1962) : Bedřich Smetana

Bedřich Smetana

1905, litografie, 43,7 x 35,4 cm, sign. vpravo dole. Mánes svým členům na rok 1905

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 27.05.2021, 18:50 h

Číslo položky: 2779

Švabinský Max (1873 - 1962) : Růže

Růže

litografie, 18,5 x 13,2 cm, signováno, zahnědlý papír, rámováno.

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 09.11.2022, 21:48 h

Číslo položky: 3411

Švabinský Max (1873 - 1962) : Ranní lov

Ranní lov

lept, 36 x 29,7 cm, signováno vpravo dole, rámováno. List restaurován

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 500
Dražba ukončena 09.11.2022, 21:50 h

Číslo položky: 3412

Švabinský Max (1873 - 1962) : 2x grafika

2x grafika

Autoportrét, litografie, 13 x 10 cm, signováno
Oblaka, litografie, 17 x 10,5 cm, signováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 08.06.2023, 19:46 h

Číslo položky: 3754

Švabinský Max (1873 - 1962) : Hlubotisková matrice

Hlubotisková matrice

ocelová matrice rytiny M. Švabinského, 1898, 20,7 x 18 cm, signováno vpravo dole, vročení vlevo dole. Zbytky měděné vrstvy.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 08.06.2023, 19:45 h

Číslo položky: 3755

Květina

dřevoryt, 10,6 x 8,3 cm, signováno.

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 14.11.2023, 21:09 h

Číslo položky: 3959