Karel Svolinský (1896 - 1986)

žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; 1928 získal státní stipendium, působil ve speciálním ateliéru užité grafiky jako vedoucí a profesor na VŠUP v Praze (1945 - 1970);

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Dívčí hlava s věnečkem

Dívčí hlava s věnečkem

dřevořez, 23 x 17,5 cm, sign. PD, K. Svolinský

Vyvolávací cena 600 Kč

Číslo položky: 128

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Kytice ve váze

Kytice ve váze

tempera, 53,5 x 38,3 cm, sign. vpravo dole K. Svolinský, rámováno

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 398

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Dívka v šátku

Dívka v šátku

akvarel, 36,5 x 26 cm (výřez), sign. vpravo dole K Svolinský, rámováno

Vyvolávací cena 3 800 Kč

Číslo položky: 572

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Sv. Martin

Sv. Martin

bar. litografie,24 x 14,7 cm, sign. vpravo dole, K. Svolinský, rám

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 752

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Dívčí hlava

Dívčí hlava

akvarel, 1981, 23 x 13,5 cm, dedikace a sign. uprostřed dole K Svolinský 1981 paspartováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 753

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Múza

Múza

suchá jehla, 18,5 x 11,7 cm, sign. vpravo dole K Svolinský, vlevo dole 154/200

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 754

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Bez názvu

Bez názvu

dřevoryt, 20 x 18,5 cm, vlevo dole 56/100, vpravo dole K Svolinský

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 929

Dívčí hlava s věnečkem

Vyvolávací cena 400 Kč

Číslo položky: 930

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Konvolut 3 kreseb

Konvolut 3 kreseb

Růže, 1981, pero, 11,5 x 8 cm, sign. dole
Šašek, 1984, akvarel, 12 x 8,7 cm, sign. dole
Klaun, tužka akvarel, 18 x 10,5 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 800 Kč

Číslo položky: 1318

Svolinský Karel (1896 - 1986) : 2 grafiky

2 grafiky

Růže, P.F. 1955, dřevořez, 14,5 x 9,3 cm, sign vpravo dole
Dívka, linoryt, 14,2 x 20,3, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 800 Kč
Aktuální cena 800 Kč

Číslo položky: 1480 Poslední dražitel: zatím nedraženo

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Dívka

Dívka

dřevořez, 1943, 17,5 x 10 cm, sign. uprostřed dole

Vyvolávací cena 400 Kč
Aktuální cena 400 Kč

Číslo položky: 1481 Poslední dražitel: zatím nedraženo