Josef Jíra (1929 - 2005)

studium na odborné šperkařské škole v Turnově, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, člen Nové skupiny a skupiny M 57; malíř; od 1955 ilustruje, 1958 spoluzakládá tvůrčí skupinu M 57 (L. Karoušek, V. Karoušek, J. Novák, F. Peterka, R. Plachta, M. Preclík, J. Rada, J. Šerých, V. Tesař, M. Truksa);

Jíra Josef (1929 - 2005) : Předjarní krajina na Malé Skále

Předjarní krajina na Malé Skále

olej, 1967, 70 x 80 cm, sign. LD J.Jíra 67 a popsáno autorem na rubu díla

Vyvolávací cena 115 000 Kč

Číslo položky: 54

Jíra Josef (1929 - 2005) : Kozákov s šípkem

Kozákov s šípkem

olej, 60.léta, 70 x 80 cm, sign. PD J.Jíra, rám

Vyvolávací cena 115 000 Kč

Číslo položky: 55

Jíra Josef (1929 - 2005) : ...u sv. Vojtěcha

...u sv. Vojtěcha

lept s monotypem, 1997, 13,8 x 10 cm, sign. PD J. Jíra 97, LD začátek nečitelný

Vyvolávací cena 1 900 Kč

Číslo položky: 56

Jíra Josef (1929 - 2005) : Dušičky

Dušičky

olej na plátně, 1969, 40 x 50 cm, sign. vpravo dole J. Jíra 69. Na zadní straně plátna dedikace " Dr. Jiřímu Kotalíkovi J. Jíra, vánoce 1981". Krakeláž v horní části obrazu. Z pozůstalosti Prof. J. Kotalíka.

Vyvolávací cena 55 000 Kč

Číslo položky: 221

Jíra Josef (1929 - 2005) : V ateliéru

V ateliéru

kolor. lept, 1990, 19,7 x 14 cm,  sign. vpravo dole J. Jíra 90

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 222

Jíra Josef (1929 - 2005) : Píseň písní

Píseň písní

kolor. lept, 1995, 19,4 x 10,4 cm, sign. vpravo dole J. Jíra 95

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 223

Jíra Josef (1929 - 2005) : Jeruzalemská destička

Jeruzalemská destička

kolor. lept, 1987, 9 x 12 cm, popsáno uprostřed dole Jerusalemská destička, sign. vpravo dole J. Jíra

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 224

Jíra Josef (1929 - 2005) : Memento mori

Memento mori

suchá jehla, 1971, 25 x 30 cm, vlevo dole II.-6, vpravo dole dedikace a sign. Josef Jíra 71, rámováno

Vyvolávací cena 6 000 Kč

Číslo položky: 335

Jíra Josef (1929 - 2005) : Člověk a kůň

Člověk a kůň

suchá jehla, 1974, 35,7 x 28,7 cm, vlevo dole znač. 2, vpravo dole dedikace a sign. Josef Jíra 74, rámováno

Vyvolávací cena 6 500 Kč

Číslo položky: 336

Jíra Josef (1929 - 2005) : Růže pro krejčovskou pannu

Růže pro krejčovskou pannu

kolor. lept, 1997, 13,5 x 9,7 cm, vlevo dole popis, vpravo dole sign.  J. Jíra 1997

Vyvolávací cena 1 700 Kč

Číslo položky: 836

Jíra Josef (1929 - 2005) : Dívka s květinou

Dívka s květinou

kolor. lept, 1997, 11,5 x 9 cm, sign. vpravo dole J. Jíra 97, pasp. + sklo

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 837

Jíra Josef (1929 - 2005) : Rambles Barcelona

Rambles Barcelona

kolor. suchá jehla, 1979, 34 x 43,5 cm, vpravo dole název + sign. Josef Jíra 79, vlevo dole 1/7, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 1010

Jíra Josef (1929 - 2005) : Ex libris Vladimír Mikule

Ex libris Vladimír Mikule

kolor. suchá jehla, 7 x 5 cm, sign vpravo dole J. Jíra

Vyvolávací cena 900 Kč

Číslo položky: 1004

Jíra Josef (1929 - 2005) : K nedožitým 90 tinám J. Seiferta

K nedožitým 90 tinám J. Seiferta

kolor. suchá jehla, 1991, 15 x 9,8 cm, sign.  vpravo dole J. Jíra 91, autorský tisk

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1005

Růže pro krejčovskou pannu

kolor. suchá jehla 15,5 x 9,4 cm, sign. vpravo dole J. Jíra 95, autorský tisk

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1006

Jíra Josef (1929 - 2005) : Velikonoce

Velikonoce

kolor. suchá jehla, 15,8 x 10,5 cm, sign. vpravo dole J. Jíra 99, vlevo dole 39/50, autorský tisk

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1007

Jíra Josef (1929 - 2005) : Tanec kolem zlatého telete

Tanec kolem zlatého telete

kolor. suchá jehla, 1996, 13,8 x 9,2 cm, dole název a vpravo dole sign J Jíra 96. Autorský tisk

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1008

Jíra Josef (1929 - 2005) : La Tartine Paris

La Tartine Paris

kolor. suchá jehla, 1998, 17,8 x 13 cm, dole název a vpravo dole sign. J.Jíra 98. Autorský tisk

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 1009

Jíra Josef (1929 - 2005) : Návrh štítů

Návrh štítů

Návrhy závěsných štítů pro divadla Ta Fantastica a Divadlo Bez Zábradlí, komb. technika, 34 x 24 cm, na rubu poznámky, přeloženo

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 1417

Velikonoce

suchá jehla, 8,3 x 6,8 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 800 Kč

Číslo položky: 1418

Jíra Josef (1929 - 2005) : Krejčovská panna

Krejčovská panna

suchá jehla s monotypem, 2000, 17,6 x 12,8 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 600 Kč

Číslo položky: 1419

Jíra Josef (1929 - 2005) : La Tartine II - Paris

La Tartine II - Paris

suchá jehla s monotypem, 17,7 x 13 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole popis

Vyvolávací cena 1 600 Kč

Číslo položky: 1420

Jíra Josef (1929 - 2005) : Svěcení květin

Svěcení květin

suchá jehla s monotypem, 44,7 x 29,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 12/15, uprostřed popis

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 1421