Karel Chaba (1925 - 2009)

Malíř a grafik, narodil se 3. srpna 1925 v Sedlci-Prčici na Benešovsku a byl vyučeným kuchařem. Ve výtvarném umění byl samoukem; byl ovlivněn tvorbou malířů Jana Zrzavého, Karla Černého a Marca Chagalla. Žil v Praze a Praha je v jeho pracích častým námětem. První výstava mu byla uspořádána v roce 1960 v divadle D 34 Emila Františka Buriana. Vystavoval doma i v zahraničí, jeho díla jsou zastoupena i ve sbírce moderního umění Národní galerie v Praze. V roce 1993 vytvořil pro Národní divadlo výpravu k opeře Antonína Dvořáka Jakobín. Výstavy: 2007 Galerie U Lužického semináře; 2001 zámek v Dobříši; 1998 Uherské Hradiště.

Chaba Karel (1925 - 2009) : Chalupa

Chalupa

bar. litografie, 37,5 x 28 cm, sign. vpravo dole Karel Chaba 83, uprostřed dole 12/200

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 998

Chaba Karel (1925 - 2009) : Na Jánském vršku

Na Jánském vršku

olej na kartonu, 52 x 38 cm, sign. vpravo dole Chaba, na rubu popsáno autorem + štítek z Díla

Vyvolávací cena 25 000 Kč

Číslo položky: 999

Chaba Karel (1925 - 2009) : Bez názvu

Bez názvu

lept, 1978, 24,2 x 21,4 cm, sign. vpravo dole, vlevo 20/60.

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1407