Karel Chaba (1925 - 2009)

Malíř a grafik, narodil se 3. srpna 1925 v Sedlci-Prčici na Benešovsku a byl vyučeným kuchařem. Ve výtvarném umění byl samoukem; byl ovlivněn tvorbou malířů Jana Zrzavého, Karla Černého a Marca Chagalla. Žil v Praze a Praha je v jeho pracích častým námětem. První výstava mu byla uspořádána v roce 1960 v divadle D 34 Emila Františka Buriana. Vystavoval doma i v zahraničí, jeho díla jsou zastoupena i ve sbírce moderního umění Národní galerie v Praze. V roce 1993 vytvořil pro Národní divadlo výpravu k opeře Antonína Dvořáka Jakobín. Výstavy: 2007 Galerie U Lužického semináře; 2001 zámek v Dobříši; 1998 Uherské Hradiště.

Chaba Karel (1925 - 2009) : Chalupa

Chalupa

bar. litografie, 37,5 x 28 cm, sign. vpravo dole Karel Chaba 83, uprostřed dole 12/200

Vyvolávací cena 500 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 19:25 h

Číslo položky: 998

Chaba Karel (1925 - 2009) : Na Jánském vršku

Na Jánském vršku

olej na kartonu, 52 x 38 cm, sign. vpravo dole Chaba, na rubu popsáno autorem + štítek z Díla

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 31 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 19:30 h

Číslo položky: 999

Chaba Karel (1925 - 2009) : Bez názvu

Bez názvu

lept, 1978, 24,2 x 21,4 cm, sign. vpravo dole, vlevo 20/60.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 12.11.2018, 19:48 h

Číslo položky: 1407

Chaba Karel (1925 - 2009) : Tržiště na Malé Straně

Tržiště na Malé Straně

suchá jehla, 2002, 33 x 24,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 27/100

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 10.02.2020, 22:35 h

Číslo položky: 1960

Chaba Karel (1925 - 2009) : Pohled ze Slovanského ostrova

Pohled ze Slovanského ostrova

olej na plátně, 65 x 50 cm, sign. vpravo dole, rámováno.

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 66 000
Dražba ukončena 26.05.2020, 19:44 h

Číslo položky: 2107

Chaba Karel (1925 - 2009) : Patníky, kašny a kandelábry

Patníky, kašny a kandelábry

2005, 9. bar. suchých jehel, všechny signovány. Formát publikace 27 x 15 cm. Edice Opál, náklad 110 výtisků, tento je č.52

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 02.03.2022, 20:10 h

Číslo položky: 3079

Chaba Karel (1925 - 2009) : Paříž

Paříž

bar. litografie, 1981, 30 x 20 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:20 h

Číslo položky: 3382

Paříž

barevná litografie, 30 x 19,7 cm, 1981, signováno uprostřed dole, volný list.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 28.02.2023, 18:07 h

Číslo položky: 3557

Chaba Karel (1925 - 2009) : Z Paříže I.

Z Paříže I.

bar. litografie, 30 x 20 cm, sign. vlevo dole

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 07.06.2023, 20:15 h

Číslo položky: 3689

Chaba Karel (1925 - 2009) : Město

Město

bar. litografie, 30 x 20 cm, signováno uprostřed dole

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 07.06.2023, 20:20 h

Číslo položky: 3690