Vladimír Suchánek (1933)

Studoval na pedagogické fakultě Karlovy univerzity v Praze (1952-1954) u profesora C. Boudy, K. Lidického. V roce 1960 absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze (1954 – 1960) v ateliéru profesora Vladimíra Silovského.Jeho díla jsou zastoupena v předních galeriích, muzeích a soukromých sbírkách v Česku i v zahraničí, například ve sbírkách Národní galerie v Praze, Albertina Wien, Rockford Prints Museum a v řadě dalších veřejných a soukromých sbírek. Od roku 1995 je předsedou SČUG HollarV roce 1997 byl jmenován členem Evropské akademie věd a umění se sídlem ve Vídni.

Suchánek Vladimír (1933) : Ulita naděje

Ulita naděje

bar. litografie, 20 x 15 cm, vledo dole 60/80, sign. uprostřed dole Vlad Suchánek

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 28.04.2016, 19:08 h

Číslo položky: 565

Suchánek Vladimír (1933) : Pobřeží snů

Pobřeží snů

bar. litografie, 20 x 15 cm, vlevo dole 56/80, sign. uprostřed dole Vlad Suchánek

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 28.04.2016, 19:31 h

Číslo položky: 566

Suchánek Vladimír (1933) : Spanilá věštkyně

Spanilá věštkyně

bar. litografie, 32 x 24 cm, sign. uprostřed dole Vlad. Suchánek, vlevo dole 22/100

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 27.10.2016, 16:25 h

Číslo položky: 741

Suchánek Vladimír (1933) : Bílá plachta

Bílá plachta

bar. litografie, 29 x 19 cm, sign. uprostřed dole Vlad. Suchánek, vlevo dole 86/180, rám.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 27.10.2016, 16:40 h

Číslo položky: 744

Suchánek Vladimír (1933) : Edith Piaf

Edith Piaf

bar. litografie, 33,6 x 23,7 cm, sign. uprostřed dole Vlad. Suchánek, vpravo dole 120/200

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Dražba ukončena 27.10.2016, 16:45 h

Číslo položky: 745

Suchánek Vladimír (1933) : Měsíční sonáta

Měsíční sonáta

bar. litografie, 32,5 x 24,8 cm, sign. uprostřed dole Vladimír Suchánek, vpravo dole název, vlevo dole 41/70, rám

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 21.11.2017, 21:15 h

Číslo položky: 1092

Suchánek Vladimír (1933) : Artemis

Artemis

bar. litografie, 59 x 45, sign. uprostřed dole Vlad Suchánek, vlevo dole 68/100, rám.

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 21.11.2017, 21:35 h

Číslo položky: 1096

Suchánek Vladimír (1933) : Dívka s mušlí

Dívka s mušlí

bar. litografie, 38 x 24,5 cm, sign. dole uprostřed, vlevo dole znač. 50/100, rámováno.

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 18:25 h

Číslo položky: 1310

Suchánek Vladimír (1933) : Melancholická ulita

Melancholická ulita

bar. litografie, 25,5 x 18,5 cm, vlevo dole 84/100, uprostřed dole sign., rám.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 18:33 h

Číslo položky: 1311

Suchánek Vladimír (1933) : Zlatá ulita

Zlatá ulita

bar. litografie, 20 x 13,2 cm, sign. uprostřed dole

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 03.05.2018, 18:40 h

Číslo položky: 1313

Suchánek Vladimír (1933) : Levitace

Levitace

30,5 x 25 cm, bar. litografie, sign. dole uprostřed, značeno vlevo dole

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 03.05.2018, 18:45 h

Číslo položky: 1314

Suchánek Vladimír (1933) : Vzpomínky a touha

Vzpomínky a touha

bar. litografie, 24,2 x 15,7 cm, sign. uprostřed dole, značeno vlevo dole.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 18:50 h

Číslo položky: 1315

Suchánek Vladimír (1933) : Křídlo

Křídlo

bar. litografie, 1992, 34 x 53,4 cm, sign. uprostřed dole, vlevo dole značeno 55/100, rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 27.03.2019, 21:18 h

Číslo položky: 1632

Suchánek Vladimír (1933) : Setkání

Setkání

bar. litografie, 75,5 x54 cm, sign. uprostřed dole, vlevo dole značeno 29/90, vpravo dole název

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 27.03.2019, 21:23 h

Číslo položky: 1633

Suchánek Vladimír (1933) : K.H. Mácha - Máj

K.H. Mácha - Máj

bar. litografie, 1996, 35 x 25 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole aut. tisk

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 27.03.2019, 21:48 h

Číslo položky: 1635

Suchánek Vladimír (1933) : Doteky

Doteky

bar. litografie, 15,7 x 16,7 cm, sign. dole uprostřed, vlevo dole aut. tisk, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 27.03.2019, 21:35 h

Číslo položky: 1636

Suchánek Vladimír (1933) : Dopis

Dopis

bar. litografie, 30,6 x 21,1 cm, sign. dole uprosřed, značeno vlevo dole 68/100

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 12.02.2020, 19:00 h

Číslo položky: 2033

Suchánek Vladimír (1933) : Ikaros

Ikaros

1973, bar. litografie, 39 x 30 cm, sign. dole uprostřed, vlevo dole 77/100

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 600
Dražba ukončena 07.10.2020, 20:17 h

Číslo položky: 2413

Suchánek Vladimír (1933) : Touha

Touha

bar. litografie, 34 x 54,5 cm, signováno uprostřed, číslováno vlevo dole 42/100, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 21:30 h

Číslo položky: 3301

Suchánek Vladimír (1933) : Čtvero tváří roku podle Václava Hollara

Čtvero tváří roku podle Václava Hollara

4 x bar. litografie, Jaro, Léto, Podzim, Zima, 4x 25,5 x 19 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 08.11.2022, 21:53 h

Číslo položky: 3362

Suchánek Vladimír (1933) : 5x PF

5x PF

různé drobnější formáty, vše signováno

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Dražba ukončena 14.11.2023, 20:21 h

Číslo položky: 3943