Cyril Bouda (1901 - 1984)

žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy; malíř, grafik, ilustrátor; působil také jako profesor UK, když předtím působil jako asistent prof. T. F. Šimona a šest let pak vyučoval kreslení na Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství; těžištěm tvorby je volná grafika a ilustrace, ale tvořil také vitráže, tapiserie, knižní vazby, známky, ex libris aj

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Zátiší

Zátiší

litografie s podtiskem, 24,8 x 18,9 cm, sign. PD C.Bouda, LD - 161/200. UD slepotiskové razítko Hollar.

Vyvolávací cena 800 Kč

Číslo položky: 13

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Návrh na obálku knihy - Jak čert hledal díru do pekla

Návrh na obálku knihy - Jak čert hledal díru do pekla

komb. technika, 18,4 x 41,7 cm, sign. UD v kresbě CB. V ploše papíru popisky pro tiskárnu.

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 14

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Chlap se sekyrou

Chlap se sekyrou

akvarel, 1971, 26,2 x 15 cm, sign. vpravo dole C Bouda 1971, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 459

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Krajina v Dalmácii

Krajina v Dalmácii

lept, 20,5 x 25 cm, sign. vpravo dole Cyril Bouda

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 814

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Čert

Čert

kresba sépií, 1970, 33,8 x 20 cm, vlevo dole C. Bouda 20 III. 1970 + dedikace

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 980

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Zátiší s krevetami

Zátiší s krevetami

bar. litografie, 21,5 x 27,5 cm, sign. vpravo dole v kameni a rukou C. Bouda, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 981

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Dalmácie

Dalmácie

lept, 20,2 x 25 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1175

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Konvolut 3 ocelorytů

Konvolut 3 ocelorytů

oceloryty, 17 x 10,9 cm, značeno v desce

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1383

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Na honu

Na honu

bar. litografie, 33,5 x 24,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 50/200, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1384