Cyril Bouda (1901 - 1984)

žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy; malíř, grafik, ilustrátor; působil také jako profesor UK, když předtím působil jako asistent prof. T. F. Šimona a šest let pak vyučoval kreslení na Vysoké škole architektury a pozemního stavitelství; těžištěm tvorby je volná grafika a ilustrace, ale tvořil také vitráže, tapiserie, knižní vazby, známky, ex libris aj

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Čert

Čert

kresba sépií, 1970, 33,8 x 20 cm, vlevo dole C. Bouda 20 III. 1970 + dedikace

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 17:55 h

Číslo položky: 980

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Zátiší s krevetami

Zátiší s krevetami

bar. litografie, 21,5 x 27,5 cm, sign. vpravo dole v kameni a rukou C. Bouda, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 18:06 h

Číslo položky: 981

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Dalmácie

Dalmácie

lept, 20,2 x 25 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 01.05.2018, 18:15 h

Číslo položky: 1175

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Paříž

Paříž

bar. litografie, 27,2 x 19,7 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:28 h

Číslo položky: 1934

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Poděkování

Poděkování

litografie, 16 x 10,5 cm, sign. vlevo dole, pasp. + sklo, páska

Vyvolávací cena 300 Kč
Prodáno za 400
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:30 h

Číslo položky: 1935

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Na Honu

Na Honu

bar. litografie, 33,5 x 24,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 50/200, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 26.05.2020, 18:00 h

Číslo položky: 2088

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Finis Adest

Finis Adest

bar. litografie, 21 x 30,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 4/200

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 05.10.2020, 19:15 h

Číslo položky: 2280

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Květen

Květen

litografie, 28,5 x 20 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole zn. 73/80, rámováno. Grafika při okrajích zvlněná

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 05.10.2020, 19:20 h

Číslo položky: 2281

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Kameníci

Kameníci

lept, 25 x 31,2 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 02.02.2021, 17:28 h

Číslo položky: 2461

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Fontana di Trevi v Římě

Fontana di Trevi v Římě

litografie, 26 x 18,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole v kameni

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 25.05.2021, 19:05 h

Číslo položky: 2666

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Zátiší s kraby a vínem

Zátiší s kraby a vínem

bar. litografie, 21,5 x 27 cm, sign. vpravo dole, na rubu popis autorem, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 4 300
Dražba ukončena 25.05.2021, 19:19 h

Číslo položky: 2667

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Podzimní hon

Podzimní hon

bar. litografie, 33,9 x 24,4 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 22/200, uprostřed dole slepotisk Lyry Pragensis

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 01.03.2022, 22:20 h

Číslo položky: 3048

Zátiší s krevetami

bar. litografie, 21,8 x 22,7 cm, sign. vpravo dole, uprostřed dole slepotiskové razítko Hollaru.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 30.05.2022, 21:53 h

Číslo položky: 3229

Bouda Cyril (1901 - 1984) : 2x grafika

2x grafika

Les, lept, 14 x 9 cm, signováno
Šermíř, lept, 13 x 9 cm, signováno

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 27.02.2023, 22:45 h

Číslo položky: 3548

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Oči

Oči

litografie, 21,5 x 15 cm, signováno, paspartováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 27.02.2023, 22:53 h

Číslo položky: 3549

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Tulipány

Tulipány

litografie, 32 x 20 cm, sign. tužkou vpravo dole a vlevo dole v kamani, rám.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 07.06.2023, 18:05 h

Číslo položky: 3633

Bouda Cyril (1901 - 1984) : Horské květy

Horské květy

suchá jehla, 24 x 32 cm, 97/200, signováno, rámováno.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 07.06.2023, 18:10 h

Číslo položky: 3634