Kamil Lhoták (1912 - 1990)

malíř, grafik a ilustrátor. Byl jedním ze zakládajících členů Skupiny 42.

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Paříž 1947

Paříž 1947

kompletní soubor pěti grafik, vytvořený po návratu z Paříže v roce 1947, suché jehly jsou číslovány "Paříž 1-5" a PD signovány Kamil Lhoták 1947, rozměry: 9,5 x 16 cm, 9,7 x 16 cm, 9,7 x 16 cm, 9,8 x 16 cm, 9,8 x 16 cm. Z pozůstalosti ak. Jiřího Kotalíka (1920 - 1976)

Vyvolávací cena 25 000 Kč

Číslo položky: 75

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Stan, balón a míč

Stan, balón a míč

litografie s podtiskem, 1978, 17,4 x 11,2 cm, sign. PD Kamil Lhoták 78

Vyvolávací cena 2 600 Kč

Číslo položky: 76

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Hřiště u Petřínské rozhledny

Hřiště u Petřínské rozhledny

suchá jehla, 13,7 x 8,8 cm, sign. PD K. Lhoták

Vyvolávací cena 2 200 Kč

Číslo položky: 77

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : V depu

V depu

pamětní list k besedě s A.Branaldem v roce 1985, vlevo text podepsaný A. Branaldem, vpravo suchá jehla - v depu, 50. léta, 9 x 11,5 cm, sign. PD K. Lhoták

Vyvolávací cena 3 100 Kč

Číslo položky: 78

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Zelený terén (Bílé instrumenty)

Zelený terén (Bílé instrumenty)

olej na plátně, nalepeném na desce, 1972, 17,5 x 30 cm, sign. vlevo dole Kamil Lhoták 1972, původní pasparta a rám. V soupisu autorových děl uvedeno pod číslem 1592/7.

Vyvolávací cena 195 000 Kč

Číslo položky: 248

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Startující balon

Startující balon

tužka, tuš, akvarel, 1943, 9,4 x 14,3 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 43, publikováno L.H. Augustin - Kamil Lhoták, Academia 2000, str. 71, získáno v atelieru autora.

Vyvolávací cena 29 000 Kč

Číslo položky: 366

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Míč v krajině

Míč v krajině

serigrafie, 70.léta, 19,2 x 13,5 cm, sign. vlevo dole K. Lhoták, vpravo dole v tisku Kamil Lhoták

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 367

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Jan Neruda v Paříži

Jan Neruda v Paříži

3x suchá jehla, 2x 4,2 x 8 cm nesign., 1x 13 x 8 cm sign. vpravo dole K. Lhoták, paspartováno

Vyvolávací cena 3 500 Kč

Číslo položky: 368

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Stroj pouště

Stroj pouště

litografie s podtiskem, 1972, 6,5 x 11,3 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 72, paspartováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 369

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Automobil

Automobil

bar. litografie, 1967, 47 x 62 cm, vlevo dole aut. tisk, vpravo dole dedikace a sign. Kamil Lhoták, v levé dolní části čára od tiskařské barvy. Rámováno

Vyvolávací cena 70 000 Kč

Číslo položky: 512

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Koza v ZOO

Koza v ZOO

akvarel, tužka, 1962, 5,8 x 8 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 1962, rámováno

Vyvolávací cena 2 900 Kč

Číslo položky: 513

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Měsíc nad krajinou

Měsíc nad krajinou

akvarel, 1980, 13,2 x 19,8 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 80, rámováno

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 514

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Cirkusové stany

Cirkusové stany

suchá jehla, 1953, 21,7 x 26 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 57, rámováno

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 515

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Odilla

Odilla

litografie s podtiskem, 1977, 17 x 13 cm, vlevo dole 100/200, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 77

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 516

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Ilustrace ?

Ilustrace ?

tuš, běloba, 20,7 x 23,5 cm, nesignováno, pasparta

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 517

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : PF Fr. Dvořák

PF Fr. Dvořák

lept, 1961, 9,3 x 14,8 cm, sign. vpravo dole K.L., vlevo dole P.F. 1962 František Dvořák (rukou Fr. Dvořáka)

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 518

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : P.F. 1962 dr. Ludvík Souček

P.F. 1962 dr. Ludvík Souček

lept, 1961, 11 x 8,5 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 61

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 519

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : P.F. 1963 dr. Ludvík Souček

P.F. 1963 dr. Ludvík Souček

lept, 1962, 11,5 x 7,8 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 1962

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 520

Jan Neruda v Paříži

3x lept, 1958, 2x 4,3 x 8 cm (nesign.), 1x 13 x 8 cm, tato signována vpravo dole Kamil Lhoták, paspartováno

Vyvolávací cena 3 500 Kč

Číslo položky: 522

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : žena v černém

žena v černém

suchá jehla, 1953,  23,4 x 15,6 cm, vlevo dole 4/12, rámováno. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku, v nákladu 12 kusů, byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 523

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Dívka u ohrady

Dívka u ohrady

suchá jehla, 1947, 24,8 x 17,7 cm, vlevo dole 3/12, rámováno. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku, v nákladu 12 kusů, byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 2 400 Kč

Číslo položky: 524

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Architektura II.

Architektura II.

suchá jehla, 1953, 16,1 x 24,3 cm, vlevo dole 7/9. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku, v nákladu 9 kusů, byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 1 800 Kč

Číslo položky: 525

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Hydroglisseur

Hydroglisseur

suchá jehla, 1944, 15,7 x 24,3 cm, v desce vlevo dole 9.IV.44, vlevo dole 10/16. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku, v nákladu 16 kusů, byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 2 400 Kč

Číslo položky: 526

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Rozhledna na Petříně

Rozhledna na Petříně

suchá jehla, 1952, 12 x 6 cm, vlevo dole 7/20. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku, v nákladu 20 kusů, byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 527

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Strojní krajina I.

Strojní krajina I.

suchá jehla, 1946, 15,9 x 24,5 cm, vlevo dole 10/12. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku, v nákladu 12 kusů, byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 1 800 Kč

Číslo položky: 528

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Zakutálený míč

Zakutálený míč

suchá jehla, 1953, 15,5 x 24,4 cm, vlevo dole 9/13. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku, v nákladu 13 kusů, byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 1 800 Kč

Číslo položky: 529

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Knižní ilustrace

Knižní ilustrace

tuš, akvarel, 1946, 16,5 x 31,2 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 46, rámováno

Vyvolávací cena 30 000 Kč

Číslo položky: 705

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Stroj času

Stroj času

litografie s podtiskem, 1972, 26 x 51,5 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 1972, vlevo dole II. 17/63, rám.

Vyvolávací cena 10 000 Kč

Číslo položky: 706

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Ohrada

Ohrada

suchá jehla, 1953, 10 x 16 cm, vlevo dole 10/20, rámováno. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku, v nákladu 20 kusů, byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 1 800 Kč

Číslo položky: 707

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Muž v cylindru

Muž v cylindru

suchá jehla, 1953, 14,5 x 12,3 cm, vlevo dole 5/12 rámováno. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku, v nákladu 12 kusů, byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 708

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Na cyklistické dráze (Atlanta)

Na cyklistické dráze (Atlanta)

suchá jehla, 1945, 16 x 24 cm, vlevo dole 9/20. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku, v nákladu 20 kusů, byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 2 400 Kč

Číslo položky: 709

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : ABCDE

ABCDE

litografie s podtiskem, 1974, 38 x 27 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 1974, vlevo dole aut. tisk, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 710

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Anička skřítek a Slaměnný Hubert

Anička skřítek a Slaměnný Hubert

1975, bar. litografie, 33,2 x 23,5 cm, sign. vpravo dole Kamil Lhoták 1975, vlevo dole 117/200, paspartováno

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 711

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Dr. F. Dvořák má 60. let

Dr. F. Dvořák má 60. let

serigrafie, 10,5 x 14,8 cm, vpravo dole Kamil Lhoták 80

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 881

P.F. 1963 dr. Ludvík Souček

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 895

Hřiště u Petřínské rozhledny

suchá jehla, 13,7 x 8,7 cm, sign. vpravo dole K. Lhoták, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1057

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Alcyon

Alcyon

litografie s podtiskem, 1973, 23 x 15 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole. pasparta + sklo

Vyvolávací cena 10 000 Kč

Číslo položky: 1274

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Závodní vůz

Závodní vůz

suchá jehla, 1953, 17,4 x 24,4 cm, vlevo dole značeno 18/20. Novotisk z původní desky. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1275

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Větroň I.

Větroň I.

suchá jehla, 1953, 14,1 x 20,6 cm, vlevo dole značeno 11/13. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1276

Architektura II.

suchá jehla, 1953, 16,2 x 24,7 cm, značeno 9/9, rámováno. Byl vytištěn u bratří Dřímalů péčí Karla Křenka a se souhlasem vnuka Kamila Lhotáka. Je opatřen pozůstalostním razítkem a podpisem vnuka na rubu grafiky. Po tisku byl očíslován vlevo dole a původní deska byla znehodnocena úhlopříčným škrtem přes pravý dolní roh. Po té byl pro event. kontrolu ztištěn s tímto defektem v jednom výtisku.

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1277

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Noční start balónu Victor Hugo

Noční start balónu Victor Hugo

bar. litografie, 1984, 35,5 x 24 cm, vlevo dolu 47/200, vpravo dole sign., rámováno.

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 1278

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Motorová tříkolka

Motorová tříkolka

suchá jehla, 1972, 5 x 3,7 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 148/150, slepotisk razítka Lyry Pragensis

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1440

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : Motocyklista

Motocyklista

suchá jehla, 9 x 11,5 cm, sign. vpravo dole, součást pamětního listu Spolku českých bibliofilů, vydaný k poctě 75. narozenin A. Branalda s jeho podpisem

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 1441

Lhoták Kamil (1912 - 1990) : 2x PF, 1x Ex libris

2x PF, 1x Ex libris

PF 1985, 1986, Ex libris V. Grégr, tisk, formáty 9,7 x 11,7 cm, 10,4 x 14,3 cm, 8,3 x 9,6 cm

Vyvolávací cena 400 Kč

Číslo položky: 1442