František Tichý (1896 - 1961)

žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění; malíř, kreslíř, grafik, illustrátor, scénograf, filmový výtvarník, pedagog; 1929 - 1935 žil ve Francii, kde umělecky dozrál; pracoval také v cirkuse a atmosférou manéže, cirkusů a artisty byl ovlivněn na celý život, v malbě a grafice používal motiv balance, který nebyl jen zobrazením artistického výkonu, ale také zohledněním života, lidské existence;

Tichý František (1896 - 1961) : Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

kresba tuší, ilustr. z knihy, 1942, 17 x 23,5, sign. UD Tichý 42, rámováno

Vyvolávací cena 22 000 Kč

Číslo položky: 145

Tichý František (1896 - 1961) : Pejsek s korunkou

Pejsek s korunkou

komb. technika, 1952, 26 x 18 cm, sign. UD Tichý 52, PD nečitelný přípis

Vyvolávací cena 17 000 Kč

Číslo položky: 146

Tichý František (1896 - 1961) : Commedia dell´arte

Commedia dell´arte

tříbarevná suchá jehla, 1942, 29,6 x 39,2 cm, sign. UD Tichý 43, LD 437/500, soupis grafického díla F.T. č.64, rámováno

Vyvolávací cena 30 000 Kč

Číslo položky: 147

Tichý František (1896 - 1961) : Paganini I.

Paganini I.

lept, 1942, 33,3 x 18,1 cm, sign. UD Tichý 42, rámováno, soupis graf. díla F.T. č.:68

Vyvolávací cena 32 000 Kč

Číslo položky: 148

Tichý František (1896 - 1961) : Clown s lampou

Clown s lampou

suchá jehla, 1938, 29,9 x 24 cm, sign. UD Tichý 42 Otovi Janečkovi, rámováno, soupis graf. díla F.T. č.22

Vyvolávací cena 26 000 Kč

Číslo položky: 149

Tichý František (1896 - 1961) : Břichomluvec II.

Břichomluvec II.

suchá jehla, 1948, 40 x 32,4 cm, sign. UD Prantišek Tichý, rámováno. Soupis graf. děl F.T. č.158

Vyvolávací cena 65 000 Kč

Číslo položky: 150

Tichý František (1896 - 1961) : Kostel St. - Germainde la Gare v Paříži

Kostel St. - Germainde la Gare v Paříži

lept, 1939, 23,3 x 15 cm, sign. UD Tichý 42, rámováno. Soupis graf. děl F.T. č.28

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 151

Tichý František (1896 - 1961) : Capriccio II. (II. stav)

Capriccio II. (II. stav)

suchá jehla, 1948, 47 x 38,1 cm, sign. uprostřed dole Tichý 48, vpravo dole dedikace "Paní Heleně Kotalíkové! vopravdu!". Lehce přeloženo. Rámováno.

Vyvolávací cena 40 000 Kč

Číslo položky: 279

Tichý František (1896 - 1961) : Emblém pro film "Cirkus bude!"

Emblém pro film "Cirkus bude!"

kresba tužkou, 1954, 17 x 22 cm, sign. uprostřed dole Tichý 54, vpravo dole dedikace "Haničce K.", rámováno.

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 280

Tichý František (1896 - 1961) : Poděkování prof. F. Dvořáka

Poděkování prof. F. Dvořáka

Poděkování prof. F. Dvořáka za gratulaci k jeho 70. narozeninám. Přiložena suchá jehla, Oznámení nové adresy F. Dvořáka, 1957, 10 x 13,8 cm, nesign.

Vyvolávací cena 1 900 Kč

Číslo položky: 281

Tichý František (1896 - 1961) : Svat. oznámení malíře J. Peci

Svat. oznámení malíře J. Peci

suchá jehla, 1958, 5,9 x 8,3 cm, sign. uprostřed dole Tichý 58

Vyvolávací cena 2 400 Kč

Číslo položky: 282

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k básním F. Bárty

Ilustrace k básním F. Bárty

suchá jehla, 1940, 8,1 x 5,9 cm, sign uprostřed dole Tichý 41, č. soupisu 52

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 403

Tichý František (1896 - 1961) : Ex libris F. Meda

Ex libris F. Meda

dřevořez, 1941, 8 x 5 cm, sign. vlevo dole Tichý 40, soupis graf díla č.58

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 404

Tichý František (1896 - 1961) : Frontispice ke knize "Duchovní přátelství"

Frontispice ke knize "Duchovní přátelství"

suchá jehla, 1940, 10,3 x 7,8 cm, sign. uprostřed dole Tichý 42, soupis graf. díla č.56

Vyvolávací cena 1 900 Kč

Číslo položky: 405

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k Seifertově básni Vltava

Ilustrace k Seifertově básni Vltava

suchá jehla, 1954, 10,8 x 7,4 cm, sign. uprostřed dole T54, soupis graf. díla 255

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 406

suchá jehla, 1954, 10,8 x 7,5 cm, sign. uprostřed dole T53, soupis graf díla č.256

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 407

Tichý František (1896 - 1961) : Svatební oznámení dr. Jarmily Kubíčkové

Svatební oznámení dr. Jarmily Kubíčkové

suchá jehla, 1944, 8,9 x 11,9 cm, sign. uprostřed dole Tichý 44, soupis graf. díla č. 104

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 408

Tichý František (1896 - 1961) : Novoročenka Ing. J. Vladaře

Novoročenka Ing. J. Vladaře

suchá jehla, 1946, 9,5 x 6,2 cm, sign. vlevo dole Tichý 45, vpravo dole nečitelný přípis. Soupis graf. díla č.147

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 409

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k Villonově závěti I.

Ilustrace k Villonově závěti I.

suchá jehla, 1946, 13,2 x 9,3 cm, sign. uprostřed dole Tichý 47, soupis graf. díla č.135

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 410

Tichý František (1896 - 1961) : Frontispice k Fargusovým vzpomínkám Fantomu

Frontispice k Fargusovým vzpomínkám Fantomu

suchá jehla, 1948, 10,6 x 8,8 cm, sign. uprostřed dole Tichý 48, soupis č.168

Vyvolávací cena 2 900 Kč

Číslo položky: 411

Tichý František (1896 - 1961) : Frontispice k výběru Shakespearových sonetů

Frontispice k výběru Shakespearových sonetů

suchá jehla, 1949, 11 x 7 cm, sign. uprostřed dole Tichý 51, soupis č.204

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 412

Tichý František (1896 - 1961) : Dědek se psem

Dědek se psem

suchá jehla, 1949, 13,5 x 7,6 cm, sign. uprostřed dole Tichý 50, soupis graf. díla č.205

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 413

Tichý František (1896 - 1961) : Skály Ztracená naděje

Skály Ztracená naděje

suchá jehla, 1943, 18 x 24,8, sign. uprostřed dole Tichý 43, vpravo dole nečitelný monogram. Soupis graf. díla č.94

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 414

Tichý František (1896 - 1961) : Milosrdný samaritám III.

Milosrdný samaritám III.

suchá jehla, 1945, 24,9 x 17,5 cm, sign. uprostřed dole Tichý 45, vpravo dole přípis M.T. Soupis graf. díla č.119

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 415

Tichý František (1896 - 1961) : Hlava clowna II.

Hlava clowna II.

litografie, 1946, 36,3 x 19,9 cm, sign. vlevo dole Tichý 46, pod paspartou poznámka autora - orig. litho. Soupis graf. díla č.131. Velmi vzácná litografie, bylo pouze několik zkušebních tisků. Ofsetem bylo potom vytištěno 40 listů v zrcadlovém provedení.

Vyvolávací cena 25 000 Kč

Číslo položky: 416

Tichý František (1896 - 1961) : Otec a syn I. (II. stav)

Otec a syn I. (II. stav)

suchá jehla, 1948, 19,4 x 15, sign. uprostřed dole Tichý 48, soupis graf. díla č.161

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 417

Tichý František (1896 - 1961) : Řetězový most II.

Řetězový most II.

kolor. suchá jehla, 1952, 24,5 x 31 cm, sign. uprostřed dole Tichý 52, soupis graf. díla č.224

Vyvolávací cena 17 000 Kč

Číslo položky: 418

Paganini I.

lept, 1942, 33,3 x 18,1 cm, nesignováno, soupis graf. díla č.68, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 419

Tichý František (1896 - 1961) : Ticho, bibliofilie

Ticho, bibliofilie

Gi de Chirico, Paul Eluard, Max Ernst, Edward James, Edward Young
frontispice - Vigneta sborníku "Ticho", 1946, suchá jehla, 6,7 x 6,6 cm, sign. Vyšlo v edici Srpen, 1946 v nákladu 250 ks

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 420

Tichý František (1896 - 1961) : Golovlevské panstvo - soubor ilustrací

Golovlevské panstvo - soubor ilustrací

Golovlevské panstvo, Saltykov - Ščedrin, kompletní soubor ilustrací (kromě barevné ilustrace na přebalu). Vydala Družstevní práce 1952, výtisk knihy přiložen. Položka obsahuje: Přepauzovaná kresba bar. návrhu přebalu, tuš, 33 x 23 cm, sign vpravo dole T.52 (natržený papír), kresba  na vazbu knihy, tuš, 8,5 x 7,5 cm sign. uprostřed dole Tichý 52, návrh titulní strany, tuš, 24,5 x 16,5 cm, sign. uprostřed dole Tichý 52, 8 x ilustrace, tuš, 11 x 6 cm, všechny signovány uprostřed dole

Vyvolávací cena 18 000 Kč

Číslo položky: 421

Tichý František (1896 - 1961) : Petruška

Petruška

tužka akvarel, 1945, 27 x 17 cm, sign. uprostřed dole Tichý 45, vpravo dole dedikace, rámováno

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 422

Tichý František (1896 - 1961) : Návrh obálky

Návrh obálky

Tužkový návrh definitivy obálky ke knize H.G. Wellse - Neviditelný, 1957, 32 x 18 cm, sign. vlevo dole Tichý 57, vpravo dole přípis - monogram F.D.

Vyvolávací cena 17 000 Kč

Číslo položky: 423

Tichý František (1896 - 1961) : 2x Obálka

2x Obálka

1. Nerealizovaná obálka ke knize F.L. Stevensona - Ostrov pokladů, kombinovaná technika, 34 x 23.5 cm nesignováno, dole poznámka pro tiskárku autorem. 2. návrh na obálku knihy J. Vallés - Jakub Vingtras, komb. technika

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 424

Tichý František (1896 - 1961) : Kostlivec

Kostlivec

kresba tuší, 1952, 9,5 x 6,3 cm, sign. dole uprostřed Tichý 52

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 425

Tichý František (1896 - 1961) : Návrh na svat. oznámení

Návrh na svat. oznámení

tuš, tužka, 1952, 7,9 x 5,9 cm, sign. dole uprostřed T52, vpravo dole monogram D.P.

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 426

Tichý František (1896 - 1961) : Flétnista

Flétnista

tužka, 1952, 8,5 x 5,7, sign. vlevo dole Tichý 52 D.P., rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 427

Tichý František (1896 - 1961) : Básník

Básník

tužková skica k suché jehle Básník a múza pro Halasovu knihu Torso naděje, 1942, 27,8 x 15 cm, sign. uprostřed dole František Tichý 42, dole nečitelný přípis

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 428

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k Lermontovově básni "Démon"

Ilustrace k Lermontovově básni "Démon"

lept, 1939, 27,5 x 19,8 cm, sign. vpravo dole František Tichý 39, rámováno. Tento list vytištěn v malém nákladu jako volná grafika, mimo tisků které byly součástí stejnojmenné bibliofilie.

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 579

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 580

Tichý František (1896 - 1961) : Muž s kapucí (Don Quijote?)

Muž s kapucí (Don Quijote?)

kresba tužkou, 1940, 26,5 x 13,5 cm (ve výřezu), sign. vpravo dole Tichý 40, rámováno

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 581

Tichý František (1896 - 1961) : Commedia dell Arte II.

Commedia dell Arte II.

suchá jehla, 1943, 20,2 x 21,1 cm, vpravo dole Jardovi!, uprostřed dole sign. Tichý 47, rámováno. (Autor někdy datoval listy rokem předání)

Vyvolávací cena 20 000 Kč

Číslo položky: 582

Tichý František (1896 - 1961) : Paganini

Paganini

kresba tužkou, 13,7 x 9 cm, sign. vlevo dole Tichý 52, D.O (?), rámováno. Kresba je na přeloženém, popsaném papíru. Na rubu tužková skica hlavy.

Vyvolávací cena 6 800 Kč

Číslo položky: 583

Tichý František (1896 - 1961) : Paříž

Paříž

monotyp, 1952, 23,5 x 15,5 cm, sign. uprostřed dole Tichý 52, rámováno

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 584

Tichý František (1896 - 1961) : Pařížské střechy

Pařížské střechy

suchá jehla, 1939, 14,1 x 28,1 cm, sign. uprostřed dole Tichý 42, rámováno

Vyvolávací cena 13 000 Kč

Číslo položky: 585

Tichý František (1896 - 1961) : Most Sully

Most Sully

suchá jehla, 1957, 17,4 x 29,9 cm, sign. uprostřed dole Tichý 57, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 586

Tichý František (1896 - 1961) : Lev Bobby

Lev Bobby

suchá jehla, 1938, 13,8 x 21,9 cm, v desce vpravo dole Tichý 38, pod tím sign. tužkou Tichý 39, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 587

Tichý František (1896 - 1961) : Kostel St. Germain de la Gare v Paříži

Kostel St. Germain de la Gare v Paříži

lept, 1939, 23,3 x 15 cm, sign. uprostřed dole Tichý 42, rámováno

Vyvolávací cena 9 000 Kč

Číslo položky: 588

Tichý František (1896 - 1961) : Arlecchino (IV. stav)

Arlecchino (IV. stav)

suchá jehla, 1943, 37,6 x 27,8 cm, dedikace a sign. František Tichý uprostřed dole, rámováno

Vyvolávací cena 47 000 Kč

Číslo položky: 589

Tichý František (1896 - 1961) : Tři kostlivci

Tři kostlivci

kresba perem, 1951, 10,5 x 7,5 cm, dedikace D.P. a sign. uprostřed dole Tichý 51. Kresba pro suchou jehlu ke Mstivé Kantileně, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 590

Tichý František (1896 - 1961) : Pan profesor

Pan profesor

monotyp, 1952, 7,3 x 4,4 cm, sign. vpravo dole Tichý 52 + dedikace D.P., rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 591

Tichý František (1896 - 1961) : 2x studie k ilustracím Saltykov, Ščedrin, Golovlevské panstvo

2x studie k ilustracím Saltykov, Ščedrin, Golovlevské panstvo

kresby tužkou, 1952, 9 x 6 cm, obě sign. uprostřed dole Tichý 52

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 592

Tichý František (1896 - 1961) : Leda s labutí

Leda s labutí

kresba tužkou, 1952, 6,5 x 8, sign. vpravo dole T 52, na druhé straně návrh na Ex libris L. Jiřincové, kresba tuší, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 593

Tichý František (1896 - 1961) : Pahorek

Pahorek

kresba tužkou, 6,2 x 11,5 cm, sign. uprostřed dole, Tichý 53. Na rubu část návrhu na svat. ozn. Harryho Lorenze.

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 594

Tichý František (1896 - 1961) : Sfinga

Sfinga

suchá jehla, 1948, 13,3 x 7,6 cm, sign. uprostřed dole Tichý 48

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 595

Tichý František (1896 - 1961) : Venuše s amorem

Venuše s amorem

litografie, 1943, 13,8 x 9,2, sign. vlevo dole Tichý 43, rámováno

Vyvolávací cena 3 800 Kč

Číslo položky: 596

Tichý František (1896 - 1961) : Žabí muž (II. stav)

Žabí muž (II. stav)

suchá jehla, 27,8 x 21,5 cm, sign. uprostřed dole Tichý 45, rámováno

Vyvolávací cena 18 000 Kč

Číslo položky: 760

Tichý František (1896 - 1961) : Řetězový most

Řetězový most

suchá jehla, 1946, 27 x 35, sign. vlevo dole Tichý 46, rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 761

Tichý František (1896 - 1961) : Bílá černoška

Bílá černoška

suchá jehla, 1938, 18 x 13,5 cm, sign. uprostřed dole Tichý 38, rám.

Vyvolávací cena 18 000 Kč

Číslo položky: 762

Tichý František (1896 - 1961) : Vysoká škola IV.

Vysoká škola IV.

suchá jehla, 1947, 41,3 x 32 cm, sign. uprostřed dole Tichý 47 (signatura vybledlá). Vlevo dole slepotisk ELK

Vyvolávací cena 20 000 Kč

Číslo položky: 763

Tichý František (1896 - 1961) : Ježíš Kristus

Ježíš Kristus

tuš, pero, 1950, 14,8 x 10,4 cm, sign. vpravo dole Tichý 50, vlevo dole nečitelný přípis.

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 764

Tichý František (1896 - 1961) : Harlekýn s růží

Harlekýn s růží

suchá jehla, 1941, 24,7 x 17,8 cm, sign. uprostřed dole Tichý 42, rám

Vyvolávací cena 10 000 Kč

Číslo položky: 765

Tichý František (1896 - 1961) : Portrét (pravděpodobně Marie Kurialové)

Portrét (pravděpodobně Marie Kurialové)

kresba tužkou, 1942, 29,5 x 22 cm (ve výřezu pasparty) sign. uprostřed dole Tichý 42, rámováno

Vyvolávací cena 6 000 Kč

Číslo položky: 766

Břichomluvec II.

suchá jehla, 1948, 40 x 32,4 cm, sign. uprostřed dole Tichý 48, rámováno, č. v soupisu F. Dvořáka 158.

Vyvolávací cena 35 000 Kč

Číslo položky: 938

Tichý František (1896 - 1961) : Novoročenka Dr. J. Trunce

Novoročenka Dr. J. Trunce

kresba k suché jehle 1954, 7,5 x 9 cm, sign. dole uprostřed Tichý 54, přípis Dr. J. T., rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 939

Tichý František (1896 - 1961) : Fantom

Fantom

suchá jehla, 1944, 31,9 x 25,3 cm, sign. vlevo dole Tichý 45, rámováno

Vyvolávací cena 20 000 Kč

Číslo položky: 940

Tichý František (1896 - 1961) : Svatební oznámení A. Urbanové

Svatební oznámení A. Urbanové

suchá jehla, 1957, 6,5 x 10,2 cm, sign. dole uprostřed Tichý 57

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 1116

Tichý František (1896 - 1961) : Páv (Lyrovník)

Páv (Lyrovník)

suchá jehla, 1951, 19,6 x 15 cm, sign. uprostřed dole Tichý, číslo v soupisu 214, rámováno

Vyvolávací cena 3 800 Kč

Číslo položky: 1117

Leda s labutí

suchá jehla, 1947, 24,8 x 29,6 cm, sign. dole uprostřed Tichý 47, vpravo dole J.T., číslo v soupisu 146, rámováno

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 1118

Arlecchino (IV. stav)

suchá jehla, 1943, 37,6 x 27,8 cm, sign. vlevo dole František Tichý 46, vpravo dole nečitelná dedikace. Číslo v soupisu graf. díla č.93

Vyvolávací cena 30 000 Kč

Číslo položky: 1119

Tichý František (1896 - 1961) : Levitace II.

Levitace II.

 suchá jehla kolorovaná bělobou, 1948, 28,7 x 35 cm, sign. vpravo dole Tichý 48 + nečitelná dedikace. Vlevo dole pod paspartou číslo 3/15. Vzácný tisk, jeden z 15 očíslovaných listů, vydaných k autorově výstavě v Topičově salónu v listopadu 1948.

Vyvolávací cena 25 000 Kč

Číslo položky: 1120

Tichý František (1896 - 1961) : Paganini V.

Paganini V.

suchá jehla 1947, 22,3 x 18,7 cm, sign. dole uprostřed František Tichý 48 + nečitelná dedikace. Kolem podpisu stopy po vodní skvrně.

Vyvolávací cena 10 000 Kč

Číslo položky: 1121

Tichý František (1896 - 1961) : Střechy Paříže

Střechy Paříže

1935, uhel, akvarel, 28,5 x 52,5 cm, ve výřezu, rámováno. Signováno dole uprostřed Tichý 35. K obrazu přiložen posudek doc. dr. Tomáše Wintera.

Vyvolávací cena 60 000 Kč

Číslo položky: 1123

Tichý František (1896 - 1961) : Frontispice k povídkám E. A. Poea

Frontispice k povídkám E. A. Poea

suchá jehla, 1948, 9,1 x 6,5 cm, sign. uprostřed dole, pasparta, sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1346

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustr. k povídce E. A. Poea, Černá kočka

Ilustr. k povídce E. A. Poea, Černá kočka

suchá jehla, 1948, 9,9 x 6,5 cm, sign. uprostřed dole, č. soupisu 187, pasp. + sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1347

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k povídce E.A. Poea, Zánik domu Usherů

Ilustrace k povídce E.A. Poea, Zánik domu Usherů

suchá jehla, 1948, 9,9 x 6,5 cm, sign. uprostřed dole, č. soupisu 188, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1348

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustr. k povídce E.A. Poea, Zrádné srdce

Ilustr. k povídce E.A. Poea, Zrádné srdce

suchá jehla, 9,9 x 6,5 cm, sign. uprostře dole, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1349

Tichý František (1896 - 1961) : Frontispice k Nervalovým Chimérám

Frontispice k Nervalovým Chimérám

suchá jehla, 1948, 13,6 x 8,1 cm,

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1350

Tichý František (1896 - 1961) : Konvolut 5 děl

Konvolut 5 děl

Pahorek, 1953, kresba tužkou, 6 x 11,5 cm, sign. uprostřed dole
Hudební skica, 1932, tužka, 20 x 24 cm, sign. vpravo dole
Návrh na obálku pro Družst. práci, tempera, 20,5 x 32,3 cm
Svat. oznámení J. Koláře, suchá jehla, 9,2 x 6 cm, nesign., č. soupisu 211
Rodinné ozn. Chocholových, suchá jehla, 5,1 x 7,3 cm, nesign. č. soupisu 249

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 1351

Tichý František (1896 - 1961) : Otec a syn I.

Otec a syn I.

suchá jehla, 1948, 19,4 x 15 cm, nesign., poškozeno, č. soupisu 161, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1352

Tichý František (1896 - 1961) : Dívka v oblaku

Dívka v oblaku

tužka, akvarel, 1954, 29,5 x 20,7 cm, sign. dole uprostřed, rámováno.

Vyvolávací cena 30 000 Kč

Číslo položky: 1353

Tichý František (1896 - 1961) : Tulipán ve váze

Tulipán ve váze

kvaš, 40. léta, 53 x 29 cm, nesign., rámováno. Konzultováno a posouzeno s PhDr. Tomášem Winterem

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 1354

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k básním Lermontova

Ilustrace k básním Lermontova

kolorovaný lept, 25 x 19 cm, signováno v desce, číslo soupisu v soupisu grafických děl č. 38, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Aktuální cena 3 000 Kč

Číslo položky: 1491 Poslední dražitel: zatím nedraženo

Tichý František (1896 - 1961) : Básník a múza

Básník a múza

suchá jehla, 1942, 27,7 x 36,4 cm, č. soupisu grafických děl 72, nesignováno, uprostřed přehnuto.

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Aktuální cena 3 000 Kč

Číslo položky: 1492 Poslední dražitel: zatím nedraženo