František Tichý (1896 - 1961)

žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění; malíř, kreslíř, grafik, illustrátor, scénograf, filmový výtvarník, pedagog; 1929 - 1935 žil ve Francii, kde umělecky dozrál; pracoval také v cirkuse a atmosférou manéže, cirkusů a artisty byl ovlivněn na celý život, v malbě a grafice používal motiv balance, který nebyl jen zobrazením artistického výkonu, ale také zohledněním života, lidské existence;

Tichý František (1896 - 1961) : Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

kresba tuší, ilustr. z knihy, 1942, 17 x 23,5, sign. UD Tichý 42, rámováno

Vyvolávací cena 22 000 Kč
Prodáno za 22 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 20:55 h

Číslo položky: 145

Tichý František (1896 - 1961) : Paganini I.

Paganini I.

lept, 1942, 33,3 x 18,1 cm, sign. UD Tichý 42, rámováno, soupis graf. díla F.T. č.:68

Vyvolávací cena 32 000 Kč
Prodáno za 32 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 21:10 h

Číslo položky: 148

Tichý František (1896 - 1961) : Clown s lampou

Clown s lampou

suchá jehla, 1938, 29,9 x 24 cm, sign. UD Tichý 42 Otovi Janečkovi, rámováno, soupis graf. díla F.T. č.22

Vyvolávací cena 26 000 Kč
Prodáno za 26 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 21:15 h

Číslo položky: 149

Tichý František (1896 - 1961) : Capriccio II. (II. stav)

Capriccio II. (II. stav)

suchá jehla, 1948, 47 x 38,1 cm, sign. uprostřed dole Tichý 48, vpravo dole dedikace "Paní Heleně Kotalíkové! vopravdu!". Lehce přeloženo. Rámováno.

Vyvolávací cena 40 000 Kč
Prodáno za 65 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 19:55 h

Číslo položky: 279

Tichý František (1896 - 1961) : Poděkování prof. F. Dvořáka

Poděkování prof. F. Dvořáka

Poděkování prof. F. Dvořáka za gratulaci k jeho 70. narozeninám. Přiložena suchá jehla, Oznámení nové adresy F. Dvořáka, 1957, 10 x 13,8 cm, nesign.

Vyvolávací cena 1 900 Kč
Prodáno za 1 900
Dražba ukončena 30.04.2015, 19:50 h

Číslo položky: 281

Tichý František (1896 - 1961) : Svat. oznámení malíře J. Peci

Svat. oznámení malíře J. Peci

suchá jehla, 1958, 5,9 x 8,3 cm, sign. uprostřed dole Tichý 58

Vyvolávací cena 2 400 Kč
Prodáno za 2 400

Číslo položky: 282

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k básním F. Bárty

Ilustrace k básním F. Bárty

suchá jehla, 1940, 8,1 x 5,9 cm, sign uprostřed dole Tichý 41, č. soupisu 52

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 05.11.2015, 18:00 h

Číslo položky: 403

Tichý František (1896 - 1961) : Ex libris F. Meda

Ex libris F. Meda

dřevořez, 1941, 8 x 5 cm, sign. vlevo dole Tichý 40, soupis graf díla č.58

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 05.11.2015, 18:05 h

Číslo položky: 404

Tichý František (1896 - 1961) : Frontispice ke knize "Duchovní přátelství"

Frontispice ke knize "Duchovní přátelství"

suchá jehla, 1940, 10,3 x 7,8 cm, sign. uprostřed dole Tichý 42, soupis graf. díla č.56

Vyvolávací cena 1 900 Kč
Prodáno za 1 900
Dražba ukončena 05.11.2015, 18:10 h

Číslo položky: 405

Tichý František (1896 - 1961) : Svatební oznámení dr. Jarmily Kubíčkové

Svatební oznámení dr. Jarmily Kubíčkové

suchá jehla, 1944, 8,9 x 11,9 cm, sign. uprostřed dole Tichý 44, soupis graf. díla č. 104

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 05.11.2015, 18:25 h

Číslo položky: 408

Tichý František (1896 - 1961) : Novoročenka Ing. J. Vladaře

Novoročenka Ing. J. Vladaře

suchá jehla, 1946, 9,5 x 6,2 cm, sign. vlevo dole Tichý 45, vpravo dole nečitelný přípis. Soupis graf. díla č.147

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 05.11.2015, 18:30 h

Číslo položky: 409

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k Villonově závěti I.

Ilustrace k Villonově závěti I.

suchá jehla, 1946, 13,2 x 9,3 cm, sign. uprostřed dole Tichý 47, soupis graf. díla č.135

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 300
Dražba ukončena 05.11.2015, 18:35 h

Číslo položky: 410

Tichý František (1896 - 1961) : Frontispice k Fargusovým vzpomínkám Fantomu

Frontispice k Fargusovým vzpomínkám Fantomu

suchá jehla, 1948, 10,6 x 8,8 cm, sign. uprostřed dole Tichý 48, soupis č.168

Vyvolávací cena 2 900 Kč
Prodáno za 2 900
Dražba ukončena 05.11.2015, 18:40 h

Číslo položky: 411

Tichý František (1896 - 1961) : Dědek se psem

Dědek se psem

suchá jehla, 1949, 13,5 x 7,6 cm, sign. uprostřed dole Tichý 50, soupis graf. díla č.205

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 18:53 h

Číslo položky: 413

Tichý František (1896 - 1961) : Milosrdný samaritám III.

Milosrdný samaritám III.

suchá jehla, 1945, 24,9 x 17,5 cm, sign. uprostřed dole Tichý 45, vpravo dole přípis M.T. Soupis graf. díla č.119

Vyvolávací cena 16 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 19:00 h

Číslo položky: 415

Tichý František (1896 - 1961) : Hlava clowna II.

Hlava clowna II.

litografie, 1946, 36,3 x 19,9 cm, sign. vlevo dole Tichý 46, pod paspartou poznámka autora - orig. litho. Soupis graf. díla č.131. Velmi vzácná litografie, bylo pouze několik zkušebních tisků. Ofsetem bylo potom vytištěno 40 listů v zrcadlovém provedení.

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 50 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 19:05 h

Číslo položky: 416

Tichý František (1896 - 1961) : Řetězový most II.

Řetězový most II.

kolor. suchá jehla, 1952, 24,5 x 31 cm, sign. uprostřed dole Tichý 52, soupis graf. díla č.224

Vyvolávací cena 17 000 Kč
Prodáno za 17 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 19:15 h

Číslo položky: 418

Paganini I.

lept, 1942, 33,3 x 18,1 cm, nesignováno, soupis graf. díla č.68, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 19:20 h

Číslo položky: 419

Tichý František (1896 - 1961) : Ticho, bibliofilie

Ticho, bibliofilie

Gi de Chirico, Paul Eluard, Max Ernst, Edward James, Edward Young
frontispice - Vigneta sborníku "Ticho", 1946, suchá jehla, 6,7 x 6,6 cm, sign. Vyšlo v edici Srpen, 1946 v nákladu 250 ks

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 05.11.2015, 19:25 h

Číslo položky: 420

Tichý František (1896 - 1961) : Návrh na svat. oznámení

Návrh na svat. oznámení

tuš, tužka, 1952, 7,9 x 5,9 cm, sign. dole uprostřed T52, vpravo dole monogram D.P.

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 05.11.2015, 20:00 h

Číslo položky: 426

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k Lermontovově básni "Démon"

Ilustrace k Lermontovově básni "Démon"

lept, 1939, 27,5 x 19,8 cm, sign. vpravo dole František Tichý 39, rámováno. Tento list vytištěn v malém nákladu jako volná grafika, mimo tisků které byly součástí stejnojmenné bibliofilie.

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 20:15 h

Číslo položky: 579

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 20:20 h

Číslo položky: 580

Tichý František (1896 - 1961) : Paganini

Paganini

kresba tužkou, 13,7 x 9 cm, sign. vlevo dole Tichý 52, D.O (?), rámováno. Kresba je na přeloženém, popsaném papíru. Na rubu tužková skica hlavy.

Vyvolávací cena 6 800 Kč
Prodáno za 6 800
Dražba ukončena 28.04.2016, 20:35 h

Číslo položky: 583

Tichý František (1896 - 1961) : Paříž

Paříž

monotyp, 1952, 23,5 x 15,5 cm, sign. uprostřed dole Tichý 52, rámováno

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 14 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 20:40 h

Číslo položky: 584

Tichý František (1896 - 1961) : Pan profesor

Pan profesor

monotyp, 1952, 7,3 x 4,4 cm, sign. vpravo dole Tichý 52 + dedikace D.P., rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 21:15 h

Číslo položky: 591

Tichý František (1896 - 1961) : Sfinga

Sfinga

suchá jehla, 1948, 13,3 x 7,6 cm, sign. uprostřed dole Tichý 48

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 21:35 h

Číslo položky: 595

Tichý František (1896 - 1961) : Žabí muž (II. stav)

Žabí muž (II. stav)

suchá jehla, 27,8 x 21,5 cm, sign. uprostřed dole Tichý 45, rámováno

Vyvolávací cena 18 000 Kč
Prodáno za 42 000
Dražba ukončena 27.10.2016, 18:10 h

Číslo položky: 760

Tichý František (1896 - 1961) : Řetězový most

Řetězový most

suchá jehla, 1946, 27 x 35, sign. vlevo dole Tichý 46, rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 27.10.2016, 18:03 h

Číslo položky: 761

Tichý František (1896 - 1961) : Bílá černoška

Bílá černoška

suchá jehla, 1938, 18 x 13,5 cm, sign. uprostřed dole Tichý 38, rám.

Vyvolávací cena 18 000 Kč
Prodáno za 18 000
Dražba ukončena 27.10.2016, 18:08 h

Číslo položky: 762

Tichý František (1896 - 1961) : Vysoká škola IV.

Vysoká škola IV.

suchá jehla, 1947, 41,3 x 32 cm, sign. uprostřed dole Tichý 47 (signatura vybledlá). Vlevo dole slepotisk ELK

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 36 000
Dražba ukončena 27.10.2016, 18:22 h

Číslo položky: 763

Tichý František (1896 - 1961) : Ježíš Kristus

Ježíš Kristus

tuš, pero, 1950, 14,8 x 10,4 cm, sign. vpravo dole Tichý 50, vlevo dole nečitelný přípis.

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 27.10.2016, 18:18 h

Číslo položky: 764

Tichý František (1896 - 1961) : Harlekýn s růží

Harlekýn s růží

suchá jehla, 1941, 24,7 x 17,8 cm, sign. uprostřed dole Tichý 42, rám

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 18 000
Dražba ukončena 27.10.2016, 18:29 h

Číslo položky: 765

Tichý František (1896 - 1961) : Břichomluvec II.

Břichomluvec II.

suchá jehla, 1948, 40 x 32,4 cm, sign. uprostřed dole Tichý 48, rámováno, č. v soupisu F. Dvořáka 158.

Vyvolávací cena 35 000 Kč
Prodáno za 46 000
Dražba ukončena 26.05.2017, 19:11 h

Číslo položky: 938

Tichý František (1896 - 1961) : Svatební oznámení A. Urbanové

Svatební oznámení A. Urbanové

suchá jehla, 1957, 6,5 x 10,2 cm, sign. dole uprostřed Tichý 57

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 22.11.2017, 17:40 h

Číslo položky: 1116

Tichý František (1896 - 1961) : Páv (Lyrovník)

Páv (Lyrovník)

suchá jehla, 1951, 19,6 x 15 cm, sign. uprostřed dole Tichý, číslo v soupisu 214, rámováno

Vyvolávací cena 3 800 Kč
Prodáno za 13 100
Dražba ukončena 22.11.2017, 17:54 h

Číslo položky: 1117

Tichý František (1896 - 1961) : Arlecchino (IV. stav)

Arlecchino (IV. stav)

suchá jehla, 1943, 37,6 x 27,8 cm, sign. vlevo dole František Tichý 46, vpravo dole nečitelná dedikace. Číslo v soupisu graf. díla č.93

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 40 000
Dražba ukončena 22.11.2017, 17:58 h

Číslo položky: 1119

Tichý František (1896 - 1961) : Levitace II.

Levitace II.

 suchá jehla kolorovaná bělobou, 1948, 28,7 x 35 cm, sign. vpravo dole Tichý 48 + nečitelná dedikace. Vlevo dole pod paspartou číslo 3/15. Vzácný tisk, jeden z 15 očíslovaných listů, vydaných k autorově výstavě v Topičově salónu v listopadu 1948.

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 33 000
Dražba ukončena 22.11.2017, 18:00 h

Číslo položky: 1120

Tichý František (1896 - 1961) : Paganini V.

Paganini V.

suchá jehla 1947, 22,3 x 18,7 cm, sign. dole uprostřed František Tichý 48 + nečitelná dedikace. Kolem podpisu stopy po vodní skvrně.

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 17 000
Dražba ukončena 22.11.2017, 18:11 h

Číslo položky: 1121

Tichý František (1896 - 1961) : Střechy Paříže

Střechy Paříže

1935, uhel, akvarel, 28,5 x 52,5 cm, ve výřezu, rámováno. Signováno dole uprostřed Tichý 35. K obrazu přiložen posudek doc. dr. Tomáše Wintera.

Vyvolávací cena 60 000 Kč
Prodáno za 70 000
Dražba ukončena 22.11.2017, 18:21 h

Číslo položky: 1123

Tichý František (1896 - 1961) : Frontispice k povídkám E. A. Poea

Frontispice k povídkám E. A. Poea

suchá jehla, 1948, 9,1 x 6,5 cm, sign. uprostřed dole, pasparta, sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 20:20 h

Číslo položky: 1346

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustr. k povídce E. A. Poea, Černá kočka

Ilustr. k povídce E. A. Poea, Černá kočka

suchá jehla, 1948, 9,9 x 6,5 cm, sign. uprostřed dole, č. soupisu 187, pasp. + sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 20:25 h

Číslo položky: 1347

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k povídce E.A. Poea, Zánik domu Usherů

Ilustrace k povídce E.A. Poea, Zánik domu Usherů

suchá jehla, 1948, 9,9 x 6,5 cm, sign. uprostřed dole, č. soupisu 188, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 03.05.2018, 20:30 h

Číslo položky: 1348

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustr. k povídce E.A. Poea, Zrádné srdce

Ilustr. k povídce E.A. Poea, Zrádné srdce

suchá jehla, 9,9 x 6,5 cm, sign. uprostře dole, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 20:35 h

Číslo položky: 1349

Tichý František (1896 - 1961) : Frontispice k Nervalovým Chimérám

Frontispice k Nervalovým Chimérám

suchá jehla, 1948, 13,6 x 8,1 cm,

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 20:43 h

Číslo položky: 1350

Tichý František (1896 - 1961) : Konvolut 5 děl

Konvolut 5 děl

Pahorek, 1953, kresba tužkou, 6 x 11,5 cm, sign. uprostřed dole
Hudební skica, 1932, tužka, 20 x 24 cm, sign. vpravo dole
Návrh na obálku pro Družst. práci, tempera, 20,5 x 32,3 cm
Svat. oznámení J. Koláře, suchá jehla, 9,2 x 6 cm, nesign., č. soupisu 211
Rodinné ozn. Chocholových, suchá jehla, 5,1 x 7,3 cm, nesign. č. soupisu 249

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 03.05.2018, 20:45 h

Číslo položky: 1351

Tichý František (1896 - 1961) : Otec a syn I.

Otec a syn I.

suchá jehla, 1948, 19,4 x 15 cm, nesign., poškozeno, č. soupisu 161, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 03.05.2018, 20:53 h

Číslo položky: 1352

Tichý František (1896 - 1961) : Tulipán ve váze

Tulipán ve váze

kvaš, 40. léta, 53 x 29 cm, nesign., rámováno. Konzultováno a posouzeno s PhDr. Tomášem Winterem

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 21:00 h

Číslo položky: 1354

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k básním Lermontova

Ilustrace k básním Lermontova

kolorovaný lept, 25 x 19 cm, signováno v desce, číslo soupisu v soupisu grafických děl č. 38, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 13.11.2018, 20:55 h

Číslo položky: 1491

Tichý František (1896 - 1961) : Portrét ženy

Portrét ženy

kresba tužkou, 1942, 29,3 x 22 cm, sign. a datováno uprostřed dole, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 700
Dražba ukončena 28.03.2019, 18:05 h

Číslo položky: 1649

Tichý František (1896 - 1961) : 2 x suchá jehla

2 x suchá jehla

Oznámení V. Vydry a D. Medřické, 1945, 4,6 x 5,5 cm, vlevo v desce velké T, nesign. soupis č. 122, Novoročenka vinárníka Ant. Špačka, 1951, 4,7 x 7,6 cm, nesign., soupis č. 222

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 28.03.2019, 18:10 h

Číslo položky: 1650

Tichý František (1896 - 1961) : Commedia dell´Arte I.

Commedia dell´Arte I.

tříbarevná suchá jehla, 1942, 29,6 x 39,2 cm, sign. dole uprostřed, značeno vlevo dole 10/500, rámováno. Číslo v soupisu grafického díla 64

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 25 000
Dražba ukončena 16.10.2019, 20:05 h

Číslo položky: 1877

Tichý František (1896 - 1961) : Vysoká škola III.

Vysoká škola III.

suchá jehla, 1947, 41,5 x 32,3, signováno perem vlevo dole, autorský tisk bez vtlačené značky ELK. Číslo soupisu grafického díla 147.

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 50 000
Dražba ukončena 16.10.2019, 20:16 h

Číslo položky: 1878

Tichý František (1896 - 1961) : Studie k Donu Quijotovi

Studie k Donu Quijotovi

kresba tužkou, 1940, 26 x 13,5 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 12.02.2020, 19:55 h

Číslo položky: 2044

Tichý František (1896 - 1961) : Bílá černoška II.

Bílá černoška II.

suchá jehla, 1947, 18,9 x 13,1 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole přípis, rámováno. Dárek blízké přítelkyni.

Vyvolávací cena 17 000 Kč
Prodáno za 24 000
Dražba ukončena 12.02.2020, 20:13 h

Číslo položky: 2047

Tichý František (1896 - 1961) : Dívka se zrcadlem

Dívka se zrcadlem

1957, litografie, 14,2 x 10,4 cm, sign. dole uprostřed v kameni, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 07.10.2020, 21:25 h

Číslo položky: 2429

Tichý František (1896 - 1961) : Novoroč. prof. Maršálka

Novoroč. prof. Maršálka

1942, lept, 12,6 x 18,1 cm, sign. vpravo dole v desce, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 4 200
Dražba ukončena 07.10.2020, 21:54 h

Číslo položky: 2430

Tichý František (1896 - 1961) : Věneček

Věneček

1942, suchá jehla, 23 x 31,5 cm, sign. uprostřed dole, č. v soupisu 59

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 42 000
Dražba ukončena 04.02.2021, 17:37 h

Číslo položky: 2598

Tichý František (1896 - 1961) : Artisté na kole

Artisté na kole

1959, suchá jehla, 14,4 x 20,5 cm, sign. dole uprostřed. Poslední, v nemoci vytvořený grafický list F. Tichého. Existuje pouze několik známých podepsaných tisků. rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 11 100
Dražba ukončena 04.02.2021, 17:36 h

Číslo položky: 2599

Tichý František (1896 - 1961) : Capriccio II.

Capriccio II.

1948, suchá jehla, 47 x 38,1 cm, sign. dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 35 000 Kč
Prodáno za 65 000
Dražba ukončena 04.02.2021, 17:41 h

Číslo položky: 2600

Tichý František (1896 - 1961) : Portrét pí. Bergerové

Portrét pí. Bergerové

1941, uhel, 39 x 28,5 cm, signováno uprostřed dole, vystaveno v rámci expozice - F. Tichý, Tváře, v galerii na Karlově nám. v roce 1960

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 19:10 h

Číslo položky: 2783

Tichý František (1896 - 1961) : Anděl

Anděl

1943, kresba tuší, 21,5 x 13,5 cm, sign. uprostřed dole, rámováno.

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 19:15 h

Číslo položky: 2784

Tichý František (1896 - 1961) : Leda s labutí

Leda s labutí

1947, suchá jehla, 24,6 x 29,1 cm, signováno tuší vlevo dole, vpravo dole dedikace

Vyvolávací cena 13 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 19:20 h

Číslo položky: 2785

Tichý František (1896 - 1961) : Pozvánka na výstavu malíře Fr. Zykmunda

Pozvánka na výstavu malíře Fr. Zykmunda

1944, suchá jehla, 4,3 x 11,5 cm, signováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 27.05.2021, 19:25 h

Číslo položky: 2786

Tichý František (1896 - 1961) : Frontispis k básním F. Villona

Frontispis k básním F. Villona

1946, suchá jehla, signováno tuší vlevo dole, vpravo dole dedikace.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 19:33 h

Číslo položky: 2787

Tichý František (1896 - 1961) : Fantom (Němec)

Fantom (Němec)

1945, suchá jehla, 17,3 x 9,2 cm, sign. vlevo dole, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 19:46 h

Číslo položky: 2789

Tichý František (1896 - 1961) : Portrét obchodníka s obrazy Pistoria

Portrét obchodníka s obrazy Pistoria

olej na dřevěné desce, 44,5 x 35,5 cm, signováno vlevo dole, rámováno. Použita stejná dřevěná deska jako u portrétu herce Seidla, proto je pravděpodobné, že obraz vznikl někdy kolem roku 1950.

Vyvolávací cena 180 000 Kč
Prodáno za 300 000
Dražba ukončena 27.10.2021, 20:18 h

Číslo položky: 2964

Tichý František (1896 - 1961) : Hlava černocha

Hlava černocha

litografie, 25 x 17 cm, 1936. signováno v kameni. Uvedeno v soupisu grafik pod číslem 9.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 27.10.2021, 20:20 h

Číslo položky: 2965

Tichý František (1896 - 1961) : Tři artisté

Tři artisté

litografie, 1945, 19,6 x 22,5 cm, signováno vlevo dole, rámováno. Číslo v soupisu grafických děl 118.

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 22:28 h

Číslo položky: 3312

Tichý František (1896 - 1961) : Hadí muž III.

Hadí muž III.

suchá jehla 1945, 28,1 x 22 cm, signováno uprostřed dole, vpravo dole přípis. Rámováno. V soupisu grafických děl uvedeno pod číslem 116/2

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 22:30 h

Číslo položky: 3313

Tichý František (1896 - 1961) : Ex libris A. Müllera

Ex libris A. Müllera

suchá jehla, 1943, 5,7 x 6 cm, signováno dole, rámováno. V soupisu F. Dvořáka pod č. 99

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 14.11.2023, 21:12 h

Číslo položky: 3960

Tichý František (1896 - 1961) : Novoroč. A. Müllera na rok 1945

Novoroč. A. Müllera na rok 1945

suchá jehla, 13 x 7 cm, signováno uprostřed dole, rámováno. V soupisu F. Dvořáka pod číslem 124.

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 4 100
Dražba ukončena 14.11.2023, 21:15 h

Číslo položky: 3961

Tichý František (1896 - 1961) : Ilustrace k E.A. Poevi

Ilustrace k E.A. Poevi

suchá jehla, 9,9 x 6,4 cm, 1948, signováno, rámováno. V soupisu F. Dvořáka pod číslem 190.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 4 100
Dražba ukončena 14.11.2023, 21:18 h

Číslo položky: 3962