Jiří Anderle (1936)

Roku 1961 vystudoval AVU (malbu u Antonína Pelce a grafiku u Vladimíra Silovského). Styl jeho kresby grafiky se vyhraňoval v době profesionálního působení v Černém divadle, se kterým sjezdil skoro celý svět jako technik i herec.Známý, zejména v zahraničí, začal být v polovině 60. let. V letech 1969–73 působil na VŠUP jako asistent Zdeňka Sklenáře a Jiřího Trnky.

zdroj: Wikipedie

Anderle Jiří (1936) : Dívka, květiny, plody, slavík a motýli

Dívka, květiny, plody, slavík a motýli

barevná suchá jehla, 55/200, 1985, 66,6 x 49,5 cm, sign, DU Anderle

Vyvolávací cena 6 800 Kč

Číslo položky: 1

Anderle Jiří (1936) : Vanitas - Pomíjivost, Věnováno mamince

Vanitas - Pomíjivost, Věnováno mamince

kolor. suchá jehla, 1983, 95,5 x 64,5 cm, signováno uprostřed dole Jiří Anderle 83

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 162

Anderle Jiří (1936) : Pokus o přiblížení

Pokus o přiblížení

bar. litografie, 1979, 52 x 64 cm, značeno a signováno uprostřed dole 43/62 Anderle 79

Vyvolávací cena 6 800 Kč

Číslo položky: 163

Anderle Jiří (1936) : Chlapec na kole

Chlapec na kole

kolor. suchá jehla, 19,6 x 14,8 cm, sign. uprostřed dole Anderle

Vyvolávací cena 3 500 Kč

Číslo položky: 164

Anderle Jiří (1936) : Štěstí

Štěstí

kolor. suchá jehla, 19,5 x 14,7 cm, sign. uprostřed dole Anderle

Vyvolávací cena 3 500 Kč

Číslo položky: 165

Anderle Jiří (1936) : F. Chopin - Ballade

F. Chopin - Ballade

bar. suchá jehla s kresbou, 1988, 48,8 x 33 cm, sign. uprostřed dole Ballade c.v. 1/1 Jiří Anderle 1988, rámováno

Vyvolávací cena 14 000 Kč

Číslo položky: 444

Anderle Jiří (1936) : Dívka s kočkou, pes

Dívka s kočkou, pes

bar suchá jehla, 18,5 x 12 cm, sign. uprostřed dole 2/200 Anderle

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 445

Anderle Jiří (1936) : Blahopřání

Blahopřání

bar. suchá jehla, 18,7 x 12 cm, sign. uprostřed dole 1/200, Anderle, paspartováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 446

Anderle Jiří (1936) : Kovář andělíček

Kovář andělíček

bar. suchá jehla, 19 x 11,8 cm, sign. uprostřed dole 2/200 Anderle, paspartováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 447

Anderle Jiří (1936) : Dostaveníčko

Dostaveníčko

bar. suchá jehla, 18,7 x 11,8 cm, sign. uprostřed dole 1/200 Anderle, paspartováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 448

Anderle Jiří (1936) : Marquise de Pompadur

Marquise de Pompadur

suchá jehla s kresbou 1/1, 1987, 65,5 x 49 cm, vlevo dole popsáno autorem, sign. uprostřed dole Jiří Anderle 1987, rámováno

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 449

Anderle Jiří (1936) : Goltzius - smysly, chuť

Goltzius - smysly, chuť

suchá jehla, 2002, varianta s kresbou, znač. 1/1, 67 x 50 cm, sign. vpravo dole Jiří Anderle, autorský přípis.

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 625

Anderle Jiří (1936) : Goltzius - smysly, zrak

Goltzius - smysly, zrak

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 626

Anderle Jiří (1936) : Goltzius - smysly, hmat

Goltzius - smysly, hmat

Vyvolávací cena 15 000 Kč

Číslo položky: 627

Anderle Jiří (1936) : Duetto

Duetto

1988, suchá jehla, 49 x 33cm, varianta s kresbou, sign. uprostřed dole 1/1 Jiří Anderle 1988, rámováno

Vyvolávací cena 10 000 Kč

Číslo položky: 628

Anderle Jiří (1936) : A,B,C

A,B,C

suchá jehla s kresbou, 1988, 19,7 x 14,6 cm, sign. dole uprostřed Jiří Anderle 1988, vlevo dole kolorovaná verze 1/1, rámováno

Vyvolávací cena 3 200 Kč

Číslo položky: 629

Anderle Jiří (1936) : B. Hrabalovi k 80!

B. Hrabalovi k 80!

bar. lept, 16 x 7 cm, sign. dole uprostřed Anderle, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 804

Anderle Jiří (1936) : Bez názvu

Bez názvu

heliolitografie, 47 x 31 cm, sign. a značeno uprostřed dole Anderle 82/130, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 805

Anderle Jiří (1936) : Motýlek

Motýlek

kolor. lept, 1988, 49 x 33 cm, popsáno uprostřed dole, 1/1, sign. Jiří Anderle 1988, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč

Číslo položky: 806

Anderle Jiří (1936) : Franz Kafka

Franz Kafka

suchá jehla, 66 x 50 cm, sign. a značeno dole uprostřed 11/40 Anderle

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 969

Anderle Jiří (1936) : Manipulace II.

Manipulace II.

suchá jehla, 1976, 65 x 32,5 cm, sign. a značeno uprostřed dole 20/70 Anderle, v desce vpravo dole Hommage á Miroslav Mičko 1976

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 970

Anderle Jiří (1936) : Pár

Pár

suchá jehla s pastelem, 9x9,5 cm, sign. a značeno dole uprostřed, paspartováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1163

Anderle Jiří (1936) : Z cyklu Musici Wagner

Z cyklu Musici Wagner

kolor. suchá jehla, 50 x 33 cm, popis + sign. dole uprostřed

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 1164

Anderle Jiří (1936) : Dívka s kočičkou

Dívka s kočičkou

suchá jehla s kresbou, 19,3 x 15,3 cm, sign. + popis dole, rám

Vyvolávací cena 3 500 Kč

Číslo položky: 1165

Blahopřání

kolor. suchá jehla, 19 x 14,7 cm, sign. uprostřed dole + značeno 36/200

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1375

Anderle Jiří (1936) : Válka je především lest

Válka je především lest

suchá jehla, 5 x 3,5 cm, sign. a číslováno uprostřed dole, rám

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1376